Jump to content
FAS Goran
HijackerNS

Novi Bravo/Stilo - uspešno rešavanje problema sa motorićima klime/ventilacije

Recommended Posts

35 minutes ago, bole-stilo.jtd said:

gde ti je taj sale servis (u kom delu grada) -- imas li njihovu adresu , kakav je sa cenama ........... poyyy

Zarkovo...onaj deo kod lav auta...90e...

41 minutes ago, bole-stilo.jtd said:

gde ti je taj sale servis (u kom delu grada) -- imas li njihovu adresu , kakav je sa cenama ........... poyyy

Zarkovo...onaj deo kod lav auta...90e...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popravka 90...kupi plastikice koje idu na motoric i spajaju klapne...ima po oglasima ili sve kod njih...moze covek da skine sam..ko se malo razume...ali tamo rade kao da svaki dan samo to peglaju...cas posla...jedan dodaje alat...drugi fercera..za cas...pedantno...prezalio sam kesh i cao...tako se radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, plastika u Stojanovu oko 1200 dinara, zato me i cudi ta cena. U redu je to, neces da se zezas oko toga, platis ko zna. Mislim da su samo malo preterali sa cenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena izuva...dusa me boli..ali sta cu...mada...moze covek sam..otkud znam...ne znam sta je pametnije...nemam gume ali za motoric sam morao...ledara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, ista situacija kao na Stilu. Dosta novca sam i ja dao na to sredjivanje, ali sada rucno okrecem klapnu. Ne vredi se vise zezati oko toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ovde ne nadje pomoc, onda moze slobodno da ga zapali, kakvi fb-ovi, yt i sl

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se upisem u klub bravista koji imaju problem, tj vise problema sa digitalnom klimom. Tj prvo da se upisem u klub bravista, uzeo sam ga pre dva meseca, ali kao poslednja naivcina ne probam kako radi ventilacija iako sam istu imao na stilu i znala je da zeza.

Imao sam vise problema - magljenje usled zatvorene klapne za recirkulaciju bazduha, magljenje usled ne-duvanja u soferku i nonstop grejanje na vozackoj strani usled neispravnosti mixera temperature. Kako ovo sve nisam primetio dok sam gledao auro ne pitajte :)

Raspitivao sam se po servisisima i najbolja opcija mi se cinio dolazak kod Saleta u bg, cena za jedan motoric je 90E, a svaki naredni je jos 50. On insistira da sve to mora da radi jer su sinhronizovani, a da dajem 150E plus ceo dan u BG-u mi je bilo malo previse.. U NS-u su svi hteli da skidaju tablu, sto u startu znaci 150eur za ruke.

Zato sam resio stvar na dobri srpski nacin - budzenjem :) :

1. klapni za recirkulaciju sam prisao sa strane brisaca. Lepo se vidi i dostupna je kad se skine ona plastika, i ja sam je fiksirao tako da bude stalno otvorena. Inace ovaj motoric ne moze da se skine bez skidanja table, ne moze ni Sale.

2. Motoric za sofersajbnu je srecom polomio osovinicu pa sam mogao da rukom okrenem klapnu da usmerava vazduh ka soferci (ne max da ne bih skroz gubio vazduh sa ostalih izduva) i iskljucio konektor da mi se vise slucajno ne pomera. Nek duva stalno u soferku. Drugi motoric radi tako da mogu da prebacujem izmedju nogu i grudi, i meni je ok da mi tako ostane.

3. Motoricu za mixovanje temperature sam prisao tako sto sam iskasapio onaj lim sto ga prekriva. Neki serviseri su govorili "necu to da radim, slabim tablu", ja sam odokativno procenio da nisam oslabio tablu jer su savijene ivice i podebljani delovi tog lima ostali citavi. Kroz isecenu rupu sam izvadio motoric, a da sam skinuo volan i servo mogao sam izbusiti samo rupe za srafove a motoric izvuci sa strane. Pretpostavljam da Sale u servisu tako radi, ali nisam imao volje, hrabrosti ni vremena da skidam volan.

Da, od alata mi je pomogao puno fleksibilni srafciger sa gedorom 5,5mm, bez njega bih se znatno namucio. Lim nije tvrd, isekao sma ga listom od bonseka.

Evo nekih slika kako sve to izgleda:

 

 

imgpsh_fullsize5.jpeg

imgpsh_fullsize4.jpeg

imgpsh_fullsize3.jpeg

imgpsh_fullsize2.jpeg

imgpsh_fullsize1.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao si kod Gorana, dosta je jeftiniji od Saleta. Ja sam kod Gorana radio, a bio sam blizu toga da radim kod Saleta i bacim pare. Kod Gorana resavaju sve motorice bez skidanja table osim onog za recirkulaciju koju manje vise svi rese tako sto gurnu i otvore klapnicu. Dve plastike i ruke oko 8000 me izaslo. Motorici su u vecini slucajeva ispravni samo ta plastikica pukne i nece da okrece. 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao sam i Gorana, 6000 ruke plus 2000 plastikica, a ako je motor neispravan on je 8000. Nisam mogao nikako da provalim da li je ovaj mixer neispravan posto nisam osetio ni da vibrira, tj da pokrece elektromotor na menjanje temperature, pa sam se uplasio da cu u startu samo za njega dati 14000... plus uzimaj slobodan dan, putuj za bg... Dobro je i ovo ispalo, kad vratim plasticnu oblogu zaboravicu da sam ikad sekao ovaj lim :)

 

Btw, u nekom servisu u Sapcu su mi trazili za ruke 4000, cak iako se skida tabla (kazu verovatno mora) plus cena motorica. Ja ne znam kako im se isplati da skidaju za te pare, i dal smo se dobro razumeli telefonom, ali nisam imao nikakvu preporuku pa nisam ni tamo otisao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da se servis zove Mijailovic..trebao sam mozda.. Ako imas dobre preporuke mozes napisati, sigurno ce biti jos ljudi sa istim problemom..

 

A za Gorana - tako mi je rekla teta preko telefona, Goranu sam pisao ali mi nije odgovorio..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@VladaNS

Prilicno muke, 3 motorica u pm :( . Koje godiste je Bravac? Ne znam da li je pravilo, ali deluje mi da noviji imaju daleko manje problema sa digitalnom klimom. E sad, da li ih procentualno ima manje ili je do godista, zamora materijala ili su korisceni delovi/materijali drugaciji...

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, VladaNS said:

Ako imas dobre preporuke

Ma nemam, ali sam se mogao raspitati za tog. Znam gde je, imao sam i koga pitati. :D

Ja sam poslusao mog mehanicara, i preskocio digitalnu klimu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta ces, naleteo povoljno dobar primerak, jos nakrcan opremom, i uzeh ga..a rekao sam i ja nikad vise digitalnu klimu :) Doduse, i drugi imaju istih problema, kolega je na 407 dao 150 eur za rasturanje table, nije fiat crna ovca :)

 

@Ivan

2007. je godiste..moguce da su posle promenili materijal ili proizvodjaca tih plastika jer se taj problem vuce jos od stila..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 407 su u kasnijim godinama proizvodnje rešili tako što se ventilator automatski smanjivao na najmanju brzinu prilikom promene smera ventilacije, pa kad klapne odrade svoje, opet se sam vrati na jače duvanje.
Kod dosta automobila je upravo to pravilo problem - promena smera ventilacije pri većim brzinama rada ventilatora.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam i ja odavno cuo kao savet za digitale klime - smanjiti brzinu ventilatora pre promene smera. Mada ovde cisto sumnjam do to ima mnogo veze jer je u pitanju konstrukcioni bug. Verujem da je vecini brzina ventilatora uvek na minimumu, a tu je i onaj motoric za recirkulaciju koji sa tim i nema veze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ok, tu verovatno nije slučaj, nego čisto kažem šta je bio problem kod većine, a i kao mali savet

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...