Jump to content
FAS Goran
HijackerNS

Novi Bravo/Stilo - uspešno rešavanje problema sa motorićima klime/ventilacije

Recommended Posts

Markobgd za moderatora6f4dc1bfa13549d39fd6082fb1546f8e.jpg113ccf5e6cfe42fe2300f11fcfdd3b19.jpg inace evo kako izgleda motoric koji je upravo stigao da se zameni :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala narode, nadam se da cu uspeti da ga iskopam, ali kako sam video, ako je recirkulacija u pitanju, mora cela tabla dole... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav ljudi.posto sam nov zelio bih sve da pozdravim al da postavim par pitanja.1.ovako zamjena motorcica na klimi nije moguca bez kompletnog skidanja kontrolne table.2 ako se non stop cuje zvuk tipa zip zip iz klime jel to do motorcica il nesto drugo.inace moram da mijenjam lh mixing actuator (kaze dijagnostika) to je valjda motorcic za grijanje al taj se ne cuje nego neki drugi.inace u pitanju je bravo 2007 godiste.

Edited by ilija.radulovic.fiat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da otisao ti neki motoric, da li ti sa jedne strane duva toplije-hladnije nego sa druge? Dijagnostika kaze da ti je otisao motor za mesanje vazduha sa leve strane, tabla mora da se skida samo ako se menja onaj za recirkulaciju vazduha a ostali 4 mozes i bez toga, ako je levi za mesanje vazduha ili neki od motora koji odredjuju smer duvanja onda skines plastiku sa vozaceve strane kod desne noge, onu pored papucice za gas i onu iznad papucica i uz malo muke moze da se zameni, sa suvozaceve strane se nalazi samo jedan motoric i on je za mesanje vazduha za desnu stranu. Cim se cuje da stalno vrti verovatno je odlomio onu plastiku koja ulazi u zupcanik i sada vrti posto nema granicnik......

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovako ovaj lh ima neki lim koji mi smeta majku mu....nije kao na stila.sad sam gledao ovaj sto je zaduzen na soferku je 100% nije u redu.e sad sam sarafcigerom okrecao zupcanik i pomjerao dal na soferku il prema vozacu.e sad zu ne znam dal je do plastike il do motorcica.onaj za recikulaciju radi odlicno kao i vaj sto na njega ima mgogo neke masti.to sam vidio na netu da je svima tako masan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam ti odgovorio na onoj drugoj temi, tek sad sam skontao da je u pitanju isti nick. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da otisao ti neki motoric, da li ti sa jedne strane duva toplije-hladnije nego sa druge? Dijagnostika kaze da ti je otisao motor za mesanje vazduha sa leve strane, tabla mora da se skida samo ako se menja onaj za recirkulaciju vazduha a ostali 4 mozes i bez toga, ako je levi za mesanje vazduha ili neki od motora koji odredjuju smer duvanja onda skines plastiku sa vozaceve strane kod desne noge, onu pored papucice za gas i onu iznad papucica i uz malo muke moze da se zameni, sa suvozaceve strane se nalazi samo jedan motoric i on je za mesanje vazduha za desnu stranu. Cim se cuje da stalno vrti verovatno je odlomio onu plastiku koja ulazi u zupcanik i sada vrti posto nema granicnik......

Samo da budem siguran: kod mene na vozačevoj strani ne duva hladno već vruće, tj. ne može da prebaci na hladno (dok je na suv. str. sve OK). I čuje se periodičan zvuk nekog motorića koji ne prestaje. Dakle koji je to motorić i da li se skida kom. tabla? Da li je servis Sale Ok za taj posao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa leve strane kod vozaceve desne noge i na stilo se ne skida tabla za njega tako da mislim da je isto i na bravu, nemam iskustva ni sa jednim servisom tako da nemogu da ti kazem da li je dobar ili ne, ali to bi trebalo da moze svako da ti odradi, verovatno da mozes i sam....

Edited by Kuvalja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako kod koga naletis od 5€ do 30€, 30 mi rekao neki sa altine, pukao lik skroz, najcesce cene su 10€, pricam p cenama sa otpada, ja sam uzeo od clana milan81 iz Nisa, prodaje decko po 10€ za stila, a mozda je isti i za brava, morao bi da skines da vidis da li je isti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

A pa dobro, to nije skupo, mislio sam da su 100 ili više. Koliko vidim, na Bravu su jeftini samo pločice i diskovi., bolje da sam uzeo BMW-a, bar bi se manje kvario :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kacio sam i na drugoj temi za sta je koji motorcic sa leve strane, da ne trazis 'ajde da ponovim i ovde, koristice:

 

left_actuators.jpg

 

Da te ne zbuni, crvenim sam nekome oznacavao motorcic za recirkulaciju vazduha (taj je problematican za zamenu i zbog njega tabla mora dole). Taj motorcic te naravno ne zanima u ovom slucaju.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su naplatili 30e zamenu motorica(Ruke + deo) bas tog kao kod tebe.

A za ovo da bi se BMW manje kvario, nisam bas siguran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta to moze biti tako da kad namestim duvanje ka šoferki čuje se pistanje vazduha, a u pilo kom drugom položaju sve je ok. takođe, kad se namesti ka šoferki veoma slabo duva. 

Inače, automatska klima, stilo

Edited by DAARKO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motorić za prebacivanje smera duvanja vazduha ka šoferci i ks napred ne pomeri klapnu u krajnji gornji položaj te se iz tog razloga javi glasnije strujanje vazduha (zviždanje) i iz istog razloga slabije izduvava na gornju rešetku!

Kod Lybre se taj motorić nalazi sa suvozačeve strana u visini kasete za odlaganje stvari (naravno ispod obloge centralne konzole). Ne znam gde je tačno na Stilu/Bravu ali cenim da je na sličnoj poziciji.

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom, koliko je meni poznato, zbog lima koji Bravo ima, a Stilo nema, na Bravu mali broj servisa može da reši problem motorića bez skidanja table. Osim za motorić recirkulacije, za čiju zamenu mora da se skida tabla.

Ja sam rešio problem u servisu Goran u Zemunu. Na 3 motorića se samo plastika polomila i cela operacija je koštala 9.500 din. što i nije tako loše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je i kod manuelene klime potrebno skidati celu tablu ukoliko ne radi recirkulacija? U pitanju je novi Bravo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@golf sdi

 

Mozda ti bude od koristi, evo kako proces izgleda na Stilu, kolega Bane je uspeo da sredi, a uglavnom skidaju celu tablu dole:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja potpuno razumem sve koji su ovde,treba citati i samo citati, ali ja ne mogu danima da sedim i da trazim,majke mi,bravo novi,levo samo hladi,desna strana radi normalno..
znaci problem u vozacevoj strani sa podesavanjem grejanja..pitanje ..da li moze bez skidanja table,da se prosece ona armatura volana ili mora dole sve..svi pisu za stila..tamo je to lakse ..nema gvozdjurije da smeta..da li je motoric za mesanje toplog i hladnog vazduha skroz dole , to me zanima i da li moze bez skidanja table...izvinjavam se svima vama..stvarno ne mogu da citam,retko sam na kompu a na telefonu bi oslepeo brzo..cao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za mesanje vazduha trebalo bi da je sa leve strane skroz dole i taj bi trebao da moze da se menja bez skidanja table i bez ikakvog secenja.
Poskidaj plastike i vidi da li jedna sina metalna bas ide preko njega i smeta ti da ga skines ili moze da se izvuce kad se osrafi.
Ako ti smeta isprati taj profil i skroz gore i skroz dole, trebalo bi da na pocetku i kraju ima po dva srafa, odsrafis ih i skines je i onda je motor na izvolte.
Ali moras da se upustis u posao da bi znao tacnu situaciju, verovatno ima dosta plastika da se poskida ali ne bi trebalo da mora tabla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da nije sveto pismo...da se sve moze ...ali ja sam oterao kod saleta ...sale klima...decko zmurecke za sat vremena...skinuo, razbusio onaj usrani aluminijum...ima sablon...zamenio, usisao auto i cao...znaci onako kako bi ga i ja sebi iradio...znam da mnogi imaju frku oko tog krsa...majke mi ali moja preporuka...sale 063 226686

Share this post


Link to post
Share on other sites

gde ti je taj sale servis (u kom delu grada) -- imas li njihovu adresu , kakav je sa cenama ........... poyyy

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...