Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
baron21

Način povezivanja internet konekcije/ fiksnog

Recommended Posts

Ako ima neko strucan da mi odg...
Imam Total Mix paket (TV+adsl internet) i poludeo sam skroz :D Naime, kada se koristi fiksni telefon (svejedno je dal ja zvao, ili mene neko) internet mi prekine. Ovi iz totala nisu bas zainteresovani da mi pomognu, kazu samo ukljuci liniju direktno u modem (sada ide linija u spliter koji dalje deli modem/fiksni), a tu se javlja sledeci problem, imam telefonsku uticnicu sa dva prijemnika, il kako se vec to zove, evo slike
 
cxcb460015.jpg
 
Kada ukljucim u levi, radi skroz normalno, dok desni ne funkcionise nista
izvadio sam iz zida da vidim dal nije nesto prekinuto, i koliko vidim nije
 
cxcb460016.jpg
 
posto se ne razumem, jel  zna neko u cemu je problem? Potreban mi je stabilan internet zbog posla, moracu da uzmem i onaj usb mts net, cisto da imam u slucaju da pukne net, ali nemam vremena sad ovih dana, tek pred kraj januara....... pomagajte ljudi, castim pivo! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

to te spliter zeza ili ako imas dva telefona moras na oba da stavis spliter 

Edited by sinovac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi ponovo lepo pricvrstiti ovu plavu i belu zicu, lose izgledaju povezano, a i ovaj desni konektor izgleda sumnjivo.

Zasto ne koristis levi konektor ako kazes da preko njega kada povezes nemas problema?

Edited by paun ts

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spliter ti je filter frekvencija i razdvaja signal za ip servise i za tel. Ako imas vise telefonskih aparata onda sve treba da budu povezani posle splitera sa dodatnim razdjelnikom. Ako imas jedna telefonski aparat i on ti je povezan preko splitera kao i adsl ruter onda ti je spliter otisao. Zamjeni spliter i rijesices problem prekidanja. Sto se tice dvije uticnice u zidu,ako bilo sta povezes u drugi prilljucak opet ces imati prekidanje ip servisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj ponovo slikaj ali pomeri malo ove "gornje" žice da se bolje vidi kako ulaze u konektor. Možeš i slikati i ulaze u konektoresa prednje strane

Stizu sutra slike

to te spliter zeza ili ako imas dva telefona moras na oba da stavis spliter 

samo jedan telefon. Na spliter sam prvo i posumnjao :)

 

Trebalo bi ponovo lepo pricvrstiti ovu plavu i belu zicu, lose izgledaju povezano, a i ovaj desni konektor izgleda sumnjivo.

Zasto ne koristis levi konektor ako kazes da preko njega kada povezes nemas problema?

Hteo sam da mi rade oba konektora, kako bi jedan isao u telefon, a drugi direktno u modem, mada evo napisa bojankov da ne mogu raditi tako :thumbdown:

 

Spliter ti je filter frekvencija i razdvaja signal za ip servise i za tel. Ako imas vise telefonskih aparata onda sve treba da budu povezani posle splitera sa dodatnim razdjelnikom. Ako imas jedna telefonski aparat i on ti je povezan preko splitera kao i adsl ruter onda ti je spliter otisao. Zamjeni spliter i rijesices problem prekidanja. Sto se tice dvije uticnice u zidu,ako bilo sta povezes u drugi prilljucak opet ces imati prekidanje ip servisa.

Ok, sutra kupujem spliter pa javljam da li je pomoglo.

Hvala svima na odgovorima!

Edited by baron21

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad gledam, ne znam gde da nadjem spliter :D tehnomanija, gigatron nemaju... gde uopste da trazim?


edit: evo nasao sam u winwinu :)

Edited by baron21

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto uopšte koristiš tu vrstu pristupa na Internet? Nemaš mogućnost preko kablovskog operatera ili Telekom ADSL?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, od Telekoma dobijas nov u slučaju kvara, poprilično su popravili efikasnost održavanja. Čiji je Total Mix, SBB? Je l' to varijanta preko satelitske antene?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa total tv (satelitska antena), a internet je ADSL, posto sbb ne moze u mom kraju

Sto se tice problema, danas nisam stigao nista da odradim, nisam bio kuci ceo dan, pa ide nedelja, pa bogojavljanje pa sv. Jovan (slavim) tako da cu tek tamo 23. uraditi nesto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasno, nego si me u startu zbunio sa tim Total mix paketom. ADSL i Total su dva odvojena sistema. Preko kog provajdera uzimaš ADSL? Taj provajder je dužan da proveri kvar, tj. smetnju i ako je do splitera da ga zameni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, pojma nemam :D koliko znam, sbb drzi total (?), a posto nisu jos uveli njihov net u mom delu, onda ubacuju adsl, koji mu onda provajder to dodje jbm li ga

Imao sam telekom, beotelnet.. normalno su radili, nego kad sam uzimao za TV, uzeo mix paket, i kao brzi net i sve...

Zamenio sam spliter, zamenio kabl jer je na jednom delu bio pokidan onaj prvi sloj, pa ajd reko da probam (mozda se prekinulo negde, a ja ne vidim)... nista, opet stalno prekida.. i ovako i kad se fiksni koristi, sad moram da ih zovem 50i put, da izadju na teren i resavaju problem, ne zanima me vise.. i trazicu raskid ugovora ako ne bude sve funkcionisalo kako treba

Da napomenem, fiksni najnormalnije radi, znaci ne susti, ne krci, kapiram da nije do linije, kad vec nema nikakvih smetnji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...