Jump to content
FAS Goran
Aleksa92

Fiat Nuova Bravo - ne radi ESP

Recommended Posts

Postovani forumasi,

 

Pre nekoliko dana sam zamenio akumulator na svom Fiat Nuova Bravu. Od tada mi ESP ne radi , a ja ne znam kako se isti pali. Zamolio bih nekog ko zna kako se to radi da mi objasni.

 

Veliki pozdrav !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako znaš da ne radi, sija li lampica?

Inače, ESP na novom Bravu nema dugme za uključivanje, kao što nemaš ni dugme za isključivanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam skidao akumulator da bih ga napunio i znam da mi je nakon vracanja pisalo da nesto nije aktivno, ne secam se da li abs ili esp, pa se nakon par metara aktiviralo. U svakom slucaju dugme za aktiviranj esp-a ne postoji tako da moras na dijagnostiku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada se skine akumulator izbaci asr/esp/hill holder off. Problem nastaje jer je ECU potrebna informacija od senzora polozaja volana pa nestaje cim namotas volan koji put pun desno/levo.
Da li nisi slucajno iskljucio asr kad si pokusavao da ukljucis esp pa je tako ostao?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi ! Posedujem Fiat Bravo 1.9 JTD MUltiJEt iz 2008 godishte 

Danas na bord mi je ispalo ESP i zasveteo je istovremeno i Chek engine. Ako malo ugasim auto sve je u redu no opet problem se javlja.

Ako zna neko sta je problem. Na video ko sam prikacio moze da se vidi problem koji mi daje. Jel imao neko neki problem ovakav

 

Ovo je video iz problema 

 

https://www.facebook.com/ilija.kamchev?lst=100010072422610%3A100010072422610%3A1502824764

 

Pa molim za neki savet

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@IleKamchev

 

Video ne može da se vidi bez FB naloga. ;) 

Kada je ESP u pitanju, ima više stvari koje mogu da budu okidač da se njegova greška upali. Od bezazlenih (npr. trenutno zaprljani senzori na točku ili točkovima), do problema sa samim kompom.

Najbolje da očitaš grešku, tj. da vidiš šta sam auto kaže...zašto je upalio ESP lampicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,novi sam clan,imam Fiata Bravo 2007,koji sam uzeo prije 3 mjeseca. Od dana kupovine mi gore 3 lampice (abs,rucna i ona lampica sa uzvicnikom). Prije mjesec dana je lagano poceo da mi servo slabi,da bi prije neki dan imao osjecaj da mi je totalno otisao isti. Istovremeno je pocela da svijetli i Engine lampica. Sledeci dan sam ga upalio,sve je bilo u redu,ali sam ipak odlucio da odem do majstora,koji kaze da to sve ipak nema veze sa servom,vec Abs-om. Kakva su vasa iskustva,moze li mi neko nesto reci o tome,da li Abs moze da pravi te probleme,da komp jedinica ujedno baguje (danas mi se pored svega toga desilo da ni mjerac brzine ne radi,kao ni pokazivac spoljne temperature)?Hvala unaprijed.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni iskreno to deluje kao simptom loseg akumulatora.

Ako je akumulator prazan sistem gasi sve velike potrosace - medju njima prvi uvek ode servo.

Je l' si to proveravao uopste?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno,ne...mada mi je to padalo na pamet...ali u prilog tome ne ide tvrdnja bivseg vlasnika koji je prvu stvar koju mi je rekao je da je u autu novi akumulator (ali,nije mi dao garanciju od njega). Mada,prodavcima danas apsolutno ne mozes ni vjerovati.Inace,auto sam vozio u Podgoricu kod majstora Fandja,koji je cuven za italijane,i on mi je rekao da je servo problematican i da izgleda kao da kompjuterska jedinica nije povezana (?) Shomi,hvala ti puno na odgovoru,ako ti sve ovo sto sam dosad napisao znaci nesto i imas jos neki komentar,javljaj...hvala jos jednom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj prvo sa drugim akumulatorom, najcesce ako on ne daje dovoljnu struju servo prvi otkaze.

Ako imas unimer vidi koliko V baca kada je upaljen auto, nisam ni ja siguran tacno ali valjda bi trebalo da je 14V.

Ako je zaista problem sa ABS/ESP/Hill Holder to bi trebalo da je jedna celina tako da ako nesto od toga ne radi verovatno ce i drugo da otkaze.. Pricam napamet, ispravice me neko vec ako lupam..
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaista,sve te tri lampice gore (Abs/Hill holder i treca mislim da je esp)...mada,nesto sad razmisljam,sjetih se da mi je covjek rekao da su mu se te tri lampice upalile kad je zamijenio akumulator - moze li biti da akumulator fabricki ne valja? Napominjem da stvarno nemam problema sa paljenjem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Manje njemu treba struje da zavergla nego sto mu treba kada se aktiviraju svi potrosaci.

Najbolje proveri napone odma pri paljenju i tokom momenta kada se popale lampice.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad se setih, kada sam menjao aku i stavio nov, neophodna procedura da se 'povezu' ABS/ESP/Hill holder je bio da se, kada se auto upali, smota pun levi pa pun desni i to u mestu.
Mozda koji put ponovis, ali znam da su meni pistali i pokazivali 'unavailable' posle zamene akumulatora.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi samo da li je:
-prazan ili slabo napunjen pa isti dopuni na punjac
-crkla celija (ako je skroz napunjen a opet ti je voltaza slabija, onda je celija gotova)
-da li su svi potrosaci iskljuceni pri paljenju (radio, svetla i sl)

Svasta ili ne, ja tako guglao po forumu i nasao temu bas za taj problem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije do akumulatora,on je dobar,testirao mi majstor...probao sam 5 minuta da raskacim kleme i nakacim opet,upalim auto - ista stvar,gore sve tri lampice,lampica motora,ne radi pokazivac spoljasnje temperature,ni brzinomjer,servo ne radi takodje...izludjecu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...