Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
luka78

Fiat Nuova Bravo - ulje za servo volan

Recommended Posts

Pozdrav,

 

U posljednje vrijeme pri okretanju volana na obe strane cujem kao blago krckanje. Nije toliko primjetno ali ja cujem. Radi se o Bravo 1.9, 150 KS. Gdje se nalazi posuda sa uljem, da prekontrolisem nivo, jer gdje god da sam zavirio ne vidim je. Kontam da i nema....Malo glupo pitanje al et... ;-)

 

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel se cuje tokom voznje ili u mestu?

Najvise se cuje kada isparkiravam. Mislim da se vise cuje u mjestu, ali u voznji ne mogu toliko motati da zapazim ;-). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam pomislio da nije homokineticki zglob pa da se on cuje ali se on necuje u mestu :D  ulje za servo bi trebalo da bude blizu ulja za kocnice ako imas na motoru onu plastiku skinije pa vidi ispod nje do kabine bi trebalo da bude 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je pogaca?

 

Ok, plastiku nisam dizao. Ima samo posuda ulja od kocionog sistema koju sam upratio.

 

Proveri kardane i pogace

Sta je pogaca?

 

ja sam pomislio da nije homokineticki zglob pa da se on cuje ali se on necuje u mestu :D  ulje za servo bi trebalo da bude blizu ulja za kocnice ako imas na motoru onu plastiku skinije pa vidi ispod nje do kabine bi trebalo da bude 

Ok, jedinu posudu koju sam primjetio je posuda od kocionog sistema, a plastiku sa motora nisam skidao, bas cu skinuti i pogledati ima li. Mada je moguce i da je elektricni servo cim ima city drive...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ima el.servo sigurno. Pogace...oni gumeni delovi na vrhu amortizera sto stoje. Kada otvoris haubu vide se u kosevima, kroz njih prolazi onaj sraf od amortizera :) Tu bi trebalo izmedju pogace i amortizera da ima lager, ne znam bss konkretno za novi bravo dal ih ima. Kada je ugasen cimaj volan levo desno i osluskuj, mozda utvrdis odakle se cuje krckanje, da li iz volana ili sa strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidim preko tel. ali ako je novi Bravo ima samo elektro servo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo napravio sam snimak kako se cuje to krckanje i lupkanje. I tokom voznje, recimo na otvorenoj cesti kada pravim puni krug se cuje, ali i kada sam parkiran. Ovo lupkanje nije iz kabine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene se to culo prosle zime ali samo kada je bila temperatura ispod -5C napolju. Ove zime ne cuje se nista za sada. Moguce da je usla negde neka prljavstina ilil voda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo bi trebalo da su amotizeri one solje  kad otvoris haubu sa strane kao sto ti je  ms pk 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kako sam uzeo auto imam jedan potencijalni problem sa servo volanom. (Bar ja mislim da ima veze se tim sklopom)

Cuje se jako zujanje kada npr. skrecem ostro levo ili desno iz mesta, ili kada se krecem nekom malom brzinom.

Taj zvuk traje mozda 2sec ili dok ne zavrsim skretanje.

To sam najbolje osetio pri vozikanju na Lefkadi.

Ovo se naravno ne desava stalno, tako da kada sam hteo da pokazem majstoru, verovatno je mislio da sam prolupao. :-)

Je l' ima neko ideju od cega bih mogao da pocnem?

Pretpostavljam da i Delta ima elektro servo, tako da nije do manjka ulja...

Edited by Skile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidis nisam probao sa ukljucenim sta se desava...

Realno, imam jednu lakat krivinu na putu za posao gde mi se to jedino ispoljava, ali me nervira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...