Jump to content
FAS Goran
debelizmaj

Fiat 500L - zadnja prskalica stakla

Recommended Posts

I ja sam se danas pozabavio sređivanjem creva za zadnje staklo. Sve je onako kako je etibor objasnio i hvala mu još jednom na tome. Međutim, obratite pažnju da ima jedna mala gumica čijim je pravilnim položajem omogućen pravilan spoj dva creva. U slučaju mog 500l, ta gumica se nalazila svučena. Napominjem da pre spajanja dva creva dobro osmotrite položaj gumice. Poželjna je  upotreba neke lampe jer je spoj zavučen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim i ja curi tu kod osovine brisaca, ali kako ste dosli do tamo? Skidali svu plastiku?

 

cxcb480142.jpg
 
 
Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo ali samo da mogu ruke da uvucem....i posle stavio izolir traku da ne ispada vise

 

cxcb480143.jpg
 
A ovde haos od lisca i prljavstine

 

cxcb480144.jpgcxcb480145.jpg
 
 
Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je to. Vidiš, ja se nisam setio izolirke da to pričvrstim... A što se lišća tiče to je stvarno katastrofa koliko se skupi u tom delu...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jos nesto, ova gumica na prvoj slici je bila na donjem delu, prvo je treba skinuti i ubaciti u ovaj "gornji" deo pa onda nataknuti na donji deo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@etibor @debelizmaj @061zc

 

Pozdrav,

Za vikend sam se mucio ( cirka 2 sata), na spojim crevca za prskalicu zadnjeg stakla.

Pratio sam vaša uputsva, skinuo gumicu i imao sam problem da je ubacim na gornje crevce.

Probao sam da (toplom vodom) zagrejem gornji deo, ali gumica nije htela da upadne, vratio sam je na plast.razdelnik i pokušao tako ali nije htelo.

Jer ima neko neku ideju kako to uraditi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I Imam tanke prste, izgulio sam obe ruke.

Ruke su mi kao da su me mačke izgrebale, ali gumicu ne ubaci.

Gumica se smekša i nikako da udje,(probao sam i da je stavim u zamrzivač da bude čvršća - ali ništa).

Za vikend pokušaj br.2, uz par piva valjda uspem.

Inače sam vlasnik Fiat 500l  1.4 Popstar od septembra 2017.Kupljen polovan(2013 god.),sa 25000 predjenih ,kao nov.

Ja sa prezadovoljan autom, posle Fieste 1.8 D., ovo je kombi, a i super ide(deca oduševljena).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav forumasima!

 

Evo mene opet sa problemom za koji sam mislio da nece biti problem.

 

Naime, prosle godine, kada su krenule niske temperature, nisam sipao na vreme tecnost za stakla za -20, nego je u posudi  bila voda. Kada su dosle niske temperature i kada sam hteo da spricnem predjne staklo, ukapirah da sam zaboravio da zamenim tecnost. Onda sam odmah dosuo do vrha tu za -20 i kada se temperatura podigla na oko +5, prednja spricaljka je proradila.

Ali ne i zadnja. Spricao sam tom prednjom sve dok nisam do kraja ispraznio posudu i opet nasuo do -20. I nista. Zadnja nije radila i dalje.

 

Danas, kada je napolju 12 stepeni, probam ponovo da spricnem zadnje staklo i opet nista. Motoric se cuje da radi, ali nema tecnosti.

Jesam li napravio tesko resiv problem?

 

Hvala svima koji pomognu!

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, neshaoct said:

@hadrijan

 

Pogledaj sada, nakon spajanja, sve ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup: 

Hocu, hvala puno!

Posto se kod mene ne oseca tecnost u kabini, pretpostavljam da su brzigalice zapusene.

 

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bi trebalo da je zapusena...ako nisi sipao svasta od tecnosti .....plus ima i mrezica unutra tako da nije od "trunja".

mozda ti se kod vrata gepeka otkacilo crevce...... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, nisam uspeo da nadjem odgovor za sledeci problem koji imam, naime danas primetim mokar tepih u gepeku zadnje sediste i tepih ispod sedista zadnjeg, polako krenem da rasturam prtljaznik, da ustanovim da mi se nije prosula destilovana voda koja stoji u gepeku, da li ulazi od kise ili od prskalice petih vrata, i uspem da  iskopam gde je crevo od prakalice puklo , e sad me interesuje ako je neko radio by pass tog creva , ideju gde i sta kupiti , ili mora da se izvlaci novo ADF9A52A-96E8-4789-AD58-A7B1DE7E3717.thumb.jpeg.d26b39c8d55d83daab8ec89edfdb3f4e.jpeg802AEC05-E714-4CA9-A34D-19AF9EFC0000.thumb.jpeg.3e1136a6aa6dd4217349e0f2ee8fc609.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas u prodavnicama za akvaristiku ili u radnjama za navodnjavanje male spojke za creva (6 i 4mm, slike u prilogu) pa vidi samo koja pase na crevo. 45b89c8d19b05e14a7e91b49b6882a2d.jpg

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolege ako neko bude imao slican problem da mu javim kako moze uspesno da resi , nabavio sam spojnicu iz prodavnice za akvaristiku ali je ona jako kratka i posto je na pregibu prilikom otvaranja i zatvaranja vrata gepeka spadalo je, uspeo sam da resim sa plastikicom od lizalice koja je kao napravljena za nas problem, posto je crevo krto uz pomoc kuvala zagrejati vodu i ubaciti 2 cm da omekne i potom uglaviti plastiku ponoviti postupak sa druge strane...

rezultat

 

58176203-ADF8-4E72-84FB-D3DF0100D18D.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...