Jump to content
FAS Goran
siera

Put po istoku

Recommended Posts

svaka cast na reportazi :unworthy:  i svaka tebi cast kako si sve ovo izveo,ja kad odem 8 dana na teren u uzice,presedne mi

jos i sam vozis,verovatno nije lako,jedino ako pokupis neku babusku,onda je ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam kući pa ko zna do kada, kod mene nepostoji pravilo, recimo 31.12.2012 stigao s puta u 20h uveče, prvu sledeću turu sam imao 31.0.3.2013 3 (tri) puna meseca kući ili recimo 17.09.2014 do 03.12.2014 kući jednostavno nje bilo posla tako da ima se vremena, ma dosadni su ovi moji kući :):):) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj nista da te cudi. Kao i svaki privatni posao a u prevozu pogotovo, radi se kad ima posla i dokle god ima posla. Kad nema, tad se sedi kuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaka ti cast,po ceo dan si za volanom,a sigurno da su papirologija i granice najgore,kad cekas,uvek kad negde idem na granici uvek bude mnogo kamiona

ne znam kakva je zarada,al verujem da si zadovoljan,ipak su ovo bas duge relacije,ja kamion vozim samo u igrici,kad vozim po celoj evropi i tako zaradjujem,jako zanimljiva igrica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, nikad u životu nisam probao da igram igrice, čak su moje kamione napravili mislim za ETS 2 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim i ja po celoj evropi, cak imam i jednog radnika koji vozi za mene, dobro placaju........ali isto u igrici. :D Samo sto siera igra tu ''igricu'' stvarno. Svaka cast na putopisu, sve lepo zabelezis, treba se posle setiti gde si sta slikao i sta je gde bilo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma zato i držim datum i vreme na slikama, mada me zbog toga dosta kritikuju da ružim time fotografije

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Imam na ovom drugom forumu to već uradjeno srećom postoji copy/paste. i biće ista od reči do reči

 

Ajde da ubcim neku sliku sa početka ove ture, utovar za Belorusiju meso. Ima nekih sličica a kako će se ova tura završiti nemam pojma (nešta mi sumnjivo)
 
Kad sam stigao on je me sačekao
 
IMG_0308.jpg
 
Dok sam čekao reko da napravim koju sličicu :)
 
IMG_0309.jpg
 
IMG_0310.jpg
 
IMG_0311.jpg
 
IMG_0312.jpg
 
IMG_0313.jpg
 
I onda počinje utovar
 
IMG_0315.jpg
 
Pa spašavaj paletu da nepadne 560kg jedna
 
IMG_0318.jpg
 
Pa onda ne može da stane druga
 
 
IMG_0319.jpg
 
Pa cirkus Kolorado
 
IMG_0322.jpg
 
Pa opet hoće da padne
 
IMG_0324.jpg
 
I na kraju je i pala i obe su morali da prepakuju. Užas, kako će se završiti ne znam
 
IMG_0325.jpg[/ur
 
l]
 
Dan 2.

Problem novi, dobio dokumenta prosledili me na carinu kad tamo-medjutim

Odem u špediciju predam dokumenta Tir karnet da mi popune "kaže majstore 5000 dinara" zašta reko 5000 dinara kaže za otvaranje karneta za reko 3 reda što treba da napišete 5000din tako je kaže po cenovniku izvoznik neće to da plati nije njegov trošak a i paritet im je ex work fabrika. Doro reko odlično imamo 2 solucije to neko da plati mesto mene kao prva i druga da skoknem nazad do fabrike da ovo lepo istovare, ništa mi zato ne duguju i da odem u 3 lepe p.m. Oni me gledaju onako belo pa neveruju, valjda nisu naišli na nekog ko vozi svoj kamion pa može da odlučuje o svemu. Onda počinje sazivanje telefonom ovako onako i najveća stvar ne mogu da naplate gotovinski 5000 din nego mora preko računa. Sad se oni izmedju zezaju ko će da plati ali neka ih icon_smile.gif

 
Nisam stigao pre da se javim a za Tir situacija je sledeća, izvoznik odbio da plati otvaranje karneta (doduše paritet za robu je EX Work) i sa prevozom nemaju ništa. Sledeće rešenje je bilo da platim Ja a to da mi refundiraju, pristao sam na to da dam tih 5000 din i odem da platim al "medjutim" špediter ne može da primi gotovinski novac već samo na račun, mislim se boli me k

neko je platio mesto mene i doneli su mi dokumenta za 40minuta bili su brzi. Dodjem na našu granicu i nema neke gužve, odem na drugu stranu da uradim veterinara, tamo nema neke gužve znam ih godinama iz vidjenja kad čovek me otkači s jednom rečenicom" nemate najave, ona treba da je 24h ranije poslata" Ja zovnem opet izvoznika kažu da

je najava poslata jutros u 8:30h. Ode špediter da napravi zahtev za vet pregled i da platim taksu kad su iz fabrike pozvali načelnika vet inspekcije onda ima najava i bi gotovo dok sam doručkovao i ručao. Sad se guram na Madjarsku stranu kod Madjara zastoj.
 
Dan 3.
 
Jutros krenuo sa Roszke u 8:35h i oko Budimpešte na M0 istočna obilaznica prizor koji ne vidjam često
 
IMG_0357.jpg
 
IMG_0358.jpg
 
IMG_0359.jpg
 
IMG_0360.jpg
 
IMG_0361.jpg
 
IMG_0362.jpg
 
Imali su izgleda žešće nevreme, izvinjavam se zbog lošijih slika ipak sam u vožnji. Mnogo šume i dalekovoda polomljeno
 
 
Deonica M3 koja je počela da propada sredjena dobro, brojanje kilometraže puta
 
Dan 4.

Prošao Poljsku, završio na Poljskoj strani za neka 4 sata vremena, nije niko imao na ulasku u terminal, pravo na rampu ali je terminal bio skoro pun, sad sam u medjuzoni do BY strane imam još skoro 2km i to je puno

 
Dan 5. 
Završih i tu famoznu granicu PL -BY izašao iz BY terminala u ponoć i parkirao se u 00:10h da pravim pauzu. Pošto sam probio sva moguća vremena sad pauza 11h do 11:10h danas

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...