Jump to content
FAS Goran
siera

Put po istoku

Recommended Posts

Vidim da je nešta u ovoj temi "Reportaže" smanjilo pisanije pa ako Vi je interesantno mogao bi da uradim jedan copy/paste, ako ne onda admin neka obriše i rešeno.

Edited by siera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da si na drugoj temi pisao da si isao u Moskvu, pa bi mogao da napises neke osnovne stvari, kuda, kako, jel se placa putarina, kakve su cene i slicno :)

Kakvi su putevi kad se udaljis od Moskve?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ima tamo svega i svačega, putarine plaćamo ili putem aparata za putarine ili na granicama, pumpama po potrebi jednostavno


Da ne smaram ljude s nekim mojim pisanijima jel forum je druge tematike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daleko je to za vožnju kolima mada vidim po neku našu registraciju na tim krajevima i to su ljudi koji odu poslom jednom (kolima) i više ne. Imam drugara koji je otišao sa Zastavom 10 za Novosibirsk cca 6500km u jednom pravcu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ima do Moskve, manje od 3000? Dolazi moj komsija koji zivi tamo, svake godine je ovde po mesec dana, a i vidjam one Magnit kamione svakodnevno na carini kod nas u Smederevu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam na ovom drugom forumu to već uradjeno srećom postoji copy/paste. i biće ista od reči do reči

 

Ajde da ubcim neku sliku sa početka ove ture, utovar za Belorusiju meso. Ima nekih sličica a kako će se ova tura završiti nemam pojma (nešta mi sumnjivo)
 
Kad sam stigao on je me sačekao
 
IMG_0308.jpg
 
Dok sam čekao reko da napravim koju sličicu :)
 
IMG_0309.jpg
 
IMG_0310.jpg
 
IMG_0311.jpg
 
IMG_0312.jpg
 
IMG_0313.jpg
 
I onda počinje utovar
 
IMG_0315.jpg
 
Pa spašavaj paletu da nepadne 560kg jedna
 
IMG_0318.jpg
 
Pa onda ne može da stane druga
 
IMG_0319.jpg
 
Pa cirkus Kolorado
 
IMG_0322.jpg
 
Pa opet hoće da padne
 
IMG_0324.jpg
 
I na kraju je i pala i obe su morali da prepakuju. Užas, kako će se završiti ne znam
 
 
l]
 
Dan 2.
Problem novi, dobio dokumenta prosledili me na carinu kad tamo-medjutim

Odem u špediciju predam dokumenta Tir karnet da mi popune "kaže majstore 5000 dinara" zašta reko 5000 dinara kaže za otvaranje karneta za reko 3 reda što treba da napišete 5000din tako je kaže po cenovniku izvoznik neće to da plati nije njegov trošak a i paritet im je ex work fabrika. Doro reko odlično imamo 2 solucije to neko da plati mesto mene kao prva i druga da skoknem nazad do fabrike da ovo lepo istovare, ništa mi zato ne duguju i da odem u 3 lepe p.m. Oni me gledaju onako belo pa neveruju, valjda nisu naišli na nekog ko vozi svoj kamion pa može da odlučuje o svemu. Onda počinje sazivanje telefonom ovako onako i najveća stvar ne mogu da naplate gotovinski 5000 din nego mora preko računa. Sad se oni izmedju zezaju ko će da plati ali neka ih icon_smile.gif
 
Nisam stigao pre da se javim a za Tir situacija je sledeća, izvoznik odbio da plati otvaranje karneta (doduše paritet za robu je EX Work) i sa prevozom nemaju ništa. Sledeće rešenje je bilo da platim Ja a to da mi refundiraju, pristao sam na to da dam tih 5000 din i odem da platim al "medjutim" špediter ne može da primi gotovinski novac već samo na račun, mislim se boli me k
neko je platio mesto mene i doneli su mi dokumenta za 40minuta bili su brzi. Dodjem na našu granicu i nema neke gužve, odem na drugu stranu da uradim veterinara, tamo nema neke gužve znam ih godinama iz vidjenja kad čovek me otkači s jednom rečenicom" nemate najave, ona treba da je 24h ranije poslata" Ja zovnem opet izvoznika kažu da
je najava poslata jutros u 8:30h. Ode špediter da napravi zahtev za vet pregled i da platim taksu kad su iz fabrike pozvali načelnika vet inspekcije onda ima najava i bi gotovo dok sam doručkovao i ručao. Sad se guram na Madjarsku stranu kod Madjara zastoj.
 
Dan 3.
 
Jutros krenuo sa Roszke u 8:35h i oko Budimpešte na M0 istočna obilaznica prizor koji ne vidjam često
 
IMG_0357.jpg
IMG_0358.jpg
IMG_0359.jpg
IMG_0360.jpg
IMG_0361.jpg
IMG_0362.jpg
IMG_0365.jpg
Edited by siera

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dan 5. 
Završih i tu famoznu granicu PL -BY izašao iz BY terminala u ponoć i parkirao se u 00:10h da pravim pauzu. Pošto sam probio sva moguća vremena sad pauza 11h do 11:10h danas
 
Dan 6.
 
Došao do mene vlasnik robe za ostatak neke dokumentacije, i sa poznatom frazom "zavtra" kaže mi da je ogromna gužva na carini i da će me tek sutra ocariniti i navodno istovariti. Jedino pozitivno uhvatiću pauzu od 45h :)
 
Dan 7.
Redovne aktivnosti umivanje sredjivanje "radnog prostora" kafa, net, tel za sada ništa novo nadam se da me danas reše :)
Nešta se dogadja u mom slučaju, dolazili veterinar i sanitarac u kontrolu i uzimanje uzoraka, biće valjda nešta
 
I izgleda da će biti kako treba, ne može baš sve da bude idealno ali neka bude ovako biće valjda ok. negde oko 14:30h dodje neki tip kod mene i done mi dokumenta i kaže ajde da vidiš čoveka koji te vodi na istovar pa se dogovorite kako ćete dalje. Ok odemo na carinu došao čovek nekom Toyotom highlander mislim i kaže mi da je sve gotovo i da krenem, gde se reko ide, nije daleko 20km ok ajde nije strašno a fali mi sat do 45h pauze imam 44h šteta to upropastiti pa ga zamolim da me sačeka malo. Prihvati nevoljno prodje i to i krenem vozi vozi vozi :Šaltaj: skoro 55km malo fali. Ja reko sad je to neka fabrika čekaju mene kad medjutim tabla ko hladnjača Minska voblasna bolnica, pokazuje ovaj meni da idem zanjim diže se rampa, jbt vozim se 10 min kroz bolnicu levo desno levo desno, parkiraše me i zove me da idem da"smotrim" prilaz. Sneg 3-4cm -2° odemo peške 200-300m sve pored zgrada vidim ljude u krevetima osoblje nesmem da slikam u p.m.  osoblje nosi one bele kape na glavama još uvek. Pogledam prilaz nauzbrdo ali po mojoj proceni ok. Ovaj zadovoljan što to može da se prodje, pripalim Stralisa ma ide bez greške. Parkiravanje za istova na nizbrdo pa moram u rikverc i to uspešno. Vidim Ja šta će biti ručni istovar i dvojica ljudi, doći će i treći tako da se nadam da će noćas to da istovare. U medjuvremenu sam pošto moram uzbrdo u rikverc nazad da se vratim posuo put peskom i onda malo :internet: 
 
IMG_0380.jpg
 
IMG_0381.jpg
 
IMG_0382.jpg
 
Sad mi doje ovaj tip što me doveo na istovar Maksim Toyota 3,5lit benzin troši mu od 12-15lit benzina. Ovi polako istovaraju uz obećanje da če doći i treći da pomogne u p.m. Imam već zakazan utovar u Litvaniji ali i do tamo mi treba vremena, nisam napomenuo da je ova bolnica otprilike kao dva klinička centra u Beogradu, išao sam skoro 10min unutra levo desno levo desno
 
Dan 8.
Istovar gotov i "dobacio" sam do granice BY-LT cca 170km, kolona je baš velika možda 4-5km nešto sam uspeo da izobilazim što nije baš popularno na ovim krajevima i došao na cca 1km, dalje su svi budni i pomeraću se polako
 
Ušao u LT jutros u 7h, vozio do prvog parkinga skoro sat vremena i onda pauza 11h ističe za nekih pola sata i onda pokret na utovar. Google kaže cca 290km nije baš ni blizu u p.m ali što se mora nije teško. Jutros sam imao "frku" sa mojim telefonom. nov uredjaj LG G3 radi bez greške i jutros pred spavanje pošaljem par poruka na neke brojeve sa potrebnim informacijama jel kad legnem da spavam gasim zvono na telefonu. Kod nas u našoj mreži zadnja poslata poruka je uvek zadnja (ovde je prva pod tim imenom) telefon je nekako promenio datum na 12.12.2014 petak. Ustao Ja oko 13h i gledam i nemogu da verujem petak 12. a meni zakazan utovar ujutru u 8h sad 13h jbt kako sam pogubio dane ne mogu da verujem, uzmem drugi telefon na njemu 11.12.2014, uzmem opet prvi telefon i odem u crkveni kalendar, jok označeno je da je danas petak sad pojma nemam gde sam u p.m. razmišljam šta da radim utovar mi je striktno na vreme pomeren 2 dana zbog mene i još da ne stignem katastrofa, nemam ni vreme vožnje više. Nemam ni lokalnu SIM karticu ni internet ništa u p.m. Razmišljam na tahu je 11.12.2014 upalim komp da digne sistem i on je 11.12. kome sad da verujem tel ili tahu i kompu u pm. Zovnem kući i jedva utvrdih da je 11. nasikirao me nekih 10 min žestoko. Inače na ovakvim turama gde ima čekanja velika većina ljudi gubi evidenciju dan/datum 
 
Da nastavim ovo pisanije, pauza istekla negde uveče i krenem još nekih 270km do mesta utovara, put ok ka Kaunasu i Klaipedi, veče i nema neke gužve 
 
IMG_0388.jpg
 
Odvajanje ka mestu utovara i tzv maloj Rusiji Kaliningrad
 
Vozio Ja tako pošto nemam nikakvu kartu, malo konsultovao Google naidjem na putokaz za odvajanje ka mom mestu utovara kad tamo zemljani put 10km sa uzbrdicom i nizbrdicom 6%
9km. Put za širinu kamiona i malo više, nema nikakve zabrane niti bilo šta drugo
 
IMG_0390.jpg
 
IMG_0392.jpg
 
IMG_0394.jpg
 
IMG_0395.jpg
 
Stigao sam tačno pred firmu, ujutru mi kažu da ima drugi glavni put i da je dalje nekih 25km, jedino što mi kažu za slučaj snega ga zabranjuju za kamione.
 
Dan 9.
Ujutru po isteku pauze utovario i pravac carina granica LT - RUS
 
IMG_0396.jpg
 
Cisterna istovarila mleko i izlazi iz mlekare
 
IMG_0398.jpg
 
IMG_0399.jpg
 
Carina gotova za 15min i sad krećem kao da dolazim iz RUS
 
IMG_0400.jpg
 
Malo Litvanskih puteva, otišao sam "popreko" da skratim koji km, ti putevi nisu bog zna kako ravni
 
IMG_0401.jpg
 
IMG_0402.jpg
 
Usput vidim da se baziraju na poljoprivredi i stočarstvu, mnogo oranica i farmi ima.
Hvata noć ulazim u Poljsku kad kontrola pravac rendgen
 
IMG_0403.jpg
 
Čekam red
 
IMG_0405.jpg 
 
Neka se pripremi :au: :au: :au: 
 
IMG_0408.jpg
 
Dan 10.
Vožnja kroz Poljsku i Slovačku, kroz Poljsku i vetar je me ubio da sam svu naftu potrošio
 
Dan11.
došao u Madjarsku i moram da se vratim na prethodno ne vreme koje je uništilo energetsku mrežu a vidim da su žice od dalekovoda sa svim onim kuglama bile po putu
 
IMG_0425.jpg
 
IMG_0426.jpg
 
Od ovog dalekovoda su žice završile preko auto puta, šta je tad bilo sa saobraćajom nemam pojma ali mogu zamisliti
 
IMG_0427.jpg
 
Evo žica baš koje su bile na auto putu
 
IMG_0428.jpg
 
IMG_0429.jpg
 
Dolazak na Roszke granica, prazno za divno čudo
 
IMG_0438.jpg
 
IMG_0440.jpg
 
Ulaz u Madjarski terminal unutra je bilo oko 25 kamiona
 
Tu sam završio za ravno sat i prelazak na našu stranu, kad tamo haos u nedelju je prošlo oko 220 kamiona  u dnevnoj smeni terminal pun, naši carinici se čude otkud toliki kamioni.
Papire završio u drugoj smeni i pauza do ujutru.
 
Dan 12.
 
Stigao kući pauza od 3 sata malo se sredio ručao i polazak dalje jel treba da uhvaim red za veterinara na crnogorskoj granici u protivnom gubi se nekoliko sati. To završio ujutru u 9h i polazak dalje
 
IMG_0465.jpg
 
IMG_0466.jpg
 
IMG_0469.jpg
 
IMG_0474.jpg 
 
Ma idi begaj kamena i vode kolko hoćeš.
 
Dolazak na Albansku granicu
 
IMG_0480.jpg
 
IMG_0482.jpg
 
Albanska vaga a pored obala Skadarskog jezera
 
Stigao uveče na carinski Terminal u Tiranu (nov uredjen po svim mogućim standardima) wc tuševi, restoran, špedicije, banka jedina mana nema interneta. Jedva uhvatim neki signal u restoranu od wi fi-ja izgleda da je neko bio ne oprezan i ostavio otključanu mrežu 
Parkiram se kad tamo zatičem kamion od firme mog drugara, izadjem da se javim kolegi kad moj drug Ivica (svojevremeno mi je odvezao par tura sa mojim kamionom)
 
IMG_0484.jpg
 
Spavanje i ujutru treba ustati da se predaju papiri. Navodno špedicije rade od 8h
 
Dan 13.
 
Ja ustao u 8:00h u Milšpedu čekam da predam papire tamo ni žive duše i tako do 9h.
U medjuvremenu sam popio 2 espressa i odgovorno tvrdim da kod nas espresso je samo imitacija kafe
 
IMG_0487.jpg
 
U medjuvremenu evo slika bašte restorana i zgrade špedicije i terminala
 
IMG_0485.jpg
 
IMG_0488.jpg
 
IMG_0489.jpg
 
IMG_0490.jpg
 
Ponuda hrane u restoranu na terminalu ide dovde
 
IMG_0486.jpg
 
Inače da se vratim na špediciju, dodje dečko u 9:00h ali sam primetio da su ozbiljno počeli da stižu na posao izmedju 9:30h i 10:00h tad je bio najveći priliv ljudi :)
 
Papiri gotovi oko 13h i krenuo sam ka istovaru, telefonom su mi objasnili kuda da dodjem i mogu reći da sam omašio samo jedan semafor, cca sa okretanjem oko 2km s obzirom da sam prvi put to je ok. Saobraćaj je užas a pešaci još užasniji, znači prelazi se i pretračava baš onde gde njima treba u tom trenutku ispred utobusa, iza autobusa pre semafora, posle semafora užas. Nisu bolji ni ovi s kolima
 
IMG_0492.jpg
 
Neka zgrada, šta i čega nemam pojma
 
IMG_0493.jpg
 
Presadjuju se palme
 
IMG_0494.jpg
 
Pogled na Tiranu
 
IMG_0495.jpg
 
IMG_0496.jpg
 
IMG_0497.jpg
 
IMG_0498.jpg
 
IMG_0499.jpg
 
Ovde sam iskoristio da se okrenem za nazad (pogrešio)
 
IMG_0500.jpg
 
Ulica ka firmi za istovar
 
IMG_0501.jpg
 
Pa onda levo u p.m.
 
IMG_0502.jpg
 
Završio i polazak nazad
 
IMG_0503.jpg
 
Sa palmama se naveliko radi na uredjenju
 
IMG_0504.jpg
 
IMG_0506.jpg
 
Ovde preko puta ovog hotela se parkiram a sa moje desne strane Alumil velika firma, ima parking dok ne vidim gde ću i kud ću dalje, kad srećom uhvatim wifi od restorana :) :) :) tako da mogu da ubijem malo vreme.
 
 
 
 
 

Kad nesto postavljas sa drugog foruma, ne koristi samo CTRL+V, vec CTRL+SHIFT+V, da bi slova bila standardna i da bi se sve lepo videlo :)

Koko vidim razlika je u fontu i negde mi se zagubila jedna slika, probaću da je nekako pribavim :)


Dan 14.
Prenoćio u Tirani pored glavnog puta, tu sam nahvatao wifi :) i onda sam rešio da se ne pomeram odatle, od utovara nije bilo ništa i onda pokret ka MNE, evo usputnih slika
 
IMG_0508-Copy.jpg
 
IMG_0509-Copy.jpg
 
Tržni centar City Park
 
IMG_0510-Copy.jpg
 
Naidje ovaj expres i pokvari mi sliku
 
IMG_0511-Copy.jpg
 
IMG_0513-Copy.jpg
 
IMG_0514-Copy.jpg
 
IMG_0515-Copy.jpg
 
Mislim da su gradili bez nekog reda
 
IMG_0516-Copy.jpg
 
Obližnje selo
 
IMG_0517-Copy.jpg
 
Skretanje za carinu
 
IMG_0518-Copy.jpg
 
IMG_0519-Copy.jpg
 
IMG_0520-Copy.jpg
 
IMG_0522-Copy.jpg
 
Izlazak na deonicu auto puta dugačka nekih 25km
 
IMG_0524-Copy.jpg
 
IMG_0525.jpg
 
IMG_0526.jpg
 
IMG_0527.jpg
 
Parking na auto putu
 
IMG_0530.jpg
 
IMG_0532.jpg
 
Reka Drim teče ka Jadranskom moru
 
IMG_0541.jpg
 
Moderan vulkanizer
 
IMG_0542.jpg
 
IMG_0543.jpg
 
Stari grad iznad mesta Lezche
 
IMG_0548.jpg
 
Skadar na Bojani stari grad
 
IMG_0549.jpg
 
Bojana
 
IMG_0551.jpg
 
IMG_0552.jpg
 
Ulice Skadra, za kidanje točka odlična stvar
 
IMG_0553.jpg
 
Izlaz iz Skadra ka granici Hani Hoiti
 
IMG_0554.jpg
 
IMG_0559.jpg
 
IMG_0560.jpg
 
Ovo je me izenadilo
 
IMG_0561.jpg
 
Put ka granici MNE
 
IMG_0564.jpg
 
Granice izprelazio za 20min i već sam u MNE, obala Skadarskog jezera
 
IMG_0565.jpg
 
IMG_0566.jpg
 
IMG_0567.jpg
 
Medjunarodni put Podgorica - Tirana - Atina E762 širok cca 4m deonica 3km
 
IMG_0571.jpg
 
Čuvena reka Cijevna i njen kanjon ispred Podgorice
 
IMG_0572.jpg
 
IMG_0573.jpg
 
IMG_0574.jpg
 
IMG_0575.jpg
 
IMG_0576.jpg
 
IMG_0577.jpg
 
Dolazak na utovar u Podgorici, dalje nećeš moći  :ahhaah:  :ahhaah:  :ahhaah: 
Utovar završen, uveče ocarinio i pravac granica, i to završio za cca 2 sata i polazak dalje.
 
Dan 15.
 
Rascarinjenje Prijepolje i čekam dokumenta, i nema baš nešta ni zanimljivo za slikanje :)
Ako bude okačiću
 
Da nastavim carina  u Prijepolju gotova oko 13h i onda "juriš" kući da stignem u MUP da podignem pasoš jel u starom više nema mesta ni za jedno slovo a kamo li pečat u protivnom ostaje sve za subotu a Ja moram da sam u subotu ujutru u Beogradu na istovaru. Evo par usputnih slika
 
IMG_0590.jpg
 
Put od Prijepolja ka Bistrici
 
IMG_0592.jpg
 
Silazak iz Nove Varoši sa Branoševca ka Kokinom Brodu
 
IMG_0593.jpg
 
IMG_0594.jpg
 
Evo ga Kokin Brod jezero i ispred desno restoran  Sveti Nikola
 
IMG_0595.jpg
 
Most preko Uvca
 
IMG_0596.jpg
 
scan0002-1.jpg
 
Evo je kuća gde odakle mi je majka pored samog puta na 20m (evo dokaz i starinske fotografije) slava Nikoljdan a Ja ne znam kud ću pre 
 
IMG_0597.jpg
 
Šume se seku na veliko. koja je svrha ne znam ali ne vidim da se pošumljava
 
IMG_0598.jpg
 
Put "upravljen" lakše se vozi ali se primećuje da je jako opterećen već se vide oštećenja na njemu
 
IMG_0600.jpg
 
Već stižem na Zlatibor, to je već grad
 
IMG_0601.jpg
 
IMG_0602.jpg
 
IMG_0603.jpg
 
IMG_0604.jpg
 
Malo je ladno za kupanje :)
 
IMG_0608.jpg
 
Silazak u Užice
 
IMG_0610.jpg
 
IMG_0611.jpg
 
Stari grad
 
IMG_0612.jpg
 
IMG_0613.jpg
 
U gradu magla i aero zagadjenje - smog tako je skoro cele zime
 
IMG_0616.jpg
 
Ovčar Banja tunel i hidro centrala
 
Dan 16. 
Usutajanje u 04:00 pakovanje i pokret. Beograd utovar, istovar Smederevo carina i produžetak dalje. Nema nekih zanimljivosti evo jedne slike iz Deliblatske peščare. 
Lepo popodne i zalazak sunca
 
IMG_0632.jpg
 
IMG_0633.jpg
 
IMG_0635.jpg
 
Ulazak u RO, nema gužve al se ipak čeka ( za svaki slučaj) :)
 
Mislim da je ovo nagoveštaj za lep sutrašnji dan. Ušao u Rumuniju oko 20h i pauza do ujutru zaslužio sam :)
 
Dan 17.
 
Ustajanje kafa i polazak dalje
 
IMG_0636.jpg
 
Slika sa ulica Temišvara
 
IMG_0637.jpg
 
Bilo je malo snega ali su livade pod vodom
 
IMG_0638.jpg
 
IMG_0639.jpg
 
IMG_0640.jpg
 
Aerodrom u Oradei
 
IMG_0641.jpg
 
Ušao u Madjarsku (mada ovde je na nekih 70km do UA granice) Lep zalazak sunca
 
IMG_0643.jpg
 
Prilaz granici na oko 1km nema gužve
 
IMG_0645.jpg
 
Granica, 2 kamiona pre mene za ulaz u terminal ali sam ipak zbog kompjuter čekao sat vremena
 
Završio Madjarsku carinu i prešao na UA stranu, uhvatila me smena ali sam zato posle bio 1.
krenuo dalje ali noć pa zato i nema slika
 
IMG_0646.jpg
 
IMG_0649.jpg
 
Malo snega s Karpata -4° nije strašno ali vetrovito
 
Dan 18.
 
Krenuo iz Skola izvezao deo Ukraine i pauza, nije ni bilo nekih stvari za slikanje. Došao do Černigova i pauza.
 
Dan 19.
 
Polazak ka RUS granici još nekih 150km
 
IMG_0651.jpg
 
Raskrsnica gde se razdvaja put za BY i RUS
 
IMG_0653.jpg
 
Vidim da iamju nekih teh. problema
 
IMG_0656.jpg
 
Prilazak RUS granici i fortifikacijski objekti
 
IMG_0657.jpg
 
Vojna kontrola
 
IMG_0658.jpg
 
Pa opet malo prepreka :)
 
IMG_0661.jpg
 
Još 3km do UA granice, haos
 
Dan 20.
Prehodnu noć malo spavanja pa malo pomeranja u koloni, ujutru u medjuzoni UA - RUS
 
IMG_0667.jpg
 
IMG_0669.jpg
 
Ne znam šta rade s ovim otpadom
 
IMG_0672.jpg
 
Ulaz u RUS i 1. kontrola
 
IMG_0674.jpg
 
IMG_0675.jpg
 
IMG_0676.jpg
 
O pet me izabraše za rendgen, mora da sam im krajnje sumnjiv, mislim da mi je bio treći ovaj mesec
 
IMG_0677.jpg
 
Na kraju izlaz sve ok  :ahhaah: 
 
Konačno pred mrak završio granicu i polazak kaa carini daleko oko 150km

Dan 21. 
 
Carina gotova unoć u 22:30h !!!! Pošto mora da se izadje van carine podjem ka magistralnom putu M13 kad tu naidjem pored puta na jednog našeg koji je bio na carini do uveče, stanem da vidim kad ostao bez nafte !!!!!! Molime da ga vozim do pumpe da sipa u kante i da ga vratim nazad cca 10km, jbg ne razumem al........
Završim to i pravac na parking na :sleep: :sleep: :sleep: 
 
Dan 22.
 
Ustanem oko 6h i krenem dalje, 
 
IMG_0678.jpg
 
IMG_0680.jpg
 
IMG_0681.jpg
 
Izlazak sunca na -15° M13 put ka Brajnsk-u
 
Evo još malo izlaska sunca, nekako to mi ostavilo utisak na mene
 
IMG_0682.jpg
 
IMG_0683.jpg
 
IMG_0684.jpg
 
IMG_0685.jpg
 
Stočar, utovaren
 
IMG_0686.jpg
 
Brajnsk, malo prljava šoferka
 
IMG_0687.jpg
 
IMG_0688.jpg
 
Ulazak u Kalužšku oblast
 
IMG_0689.jpg
 
Prethodni sneg se čisti sa bankina
 
IMG_0690.jpg
 
Jedan Magnit u dostavi
 
IMG_0691.jpg
 
Rezultat od prethodne noći
 
IMG_0693.jpg
 
Pravac Kaluga - Moskva M3
 
IMG_0694.jpg
 
Prilazi Moskvi, prethodni dan je bio haos
 
IMG_0695.jpg
 
IMG_0699.jpg
 
IMG_0701.jpg
 
MKAD Moskva, još uvek ima snega pored ogromnih napora koji su komunalci uložili da srede grad (šta grad kad je veći nego naša država :) )
Konačno stigao na mesto istovara.
 
Dan 23.
 
Hladnjikavo -13° ima vetra 
 
IMG_0706.jpg
 
IMG_0708.jpg
 
Odem i prijavim se za istovar i nakon sat vremena dolaze da me vode na istovar. Počnu da me istovaraju, kad navodno ne odgovara im kvalitet robe, ono što su istovarili vrate nazad u kamion i na parking, navodno sutra će me istovariti. Jbg, šta da radim.
Kako da upotrebim ostatak dana, rešim da odem malo do tržnog centra cca 10km. Evo slika
 
IMG_0709.jpg
 
IMG_0711.jpg
 
IMG_0715.jpg
 
IMG_0716.jpg
 
IMG_0719.jpg
 
Lacosta prodavnica
 
IMG_0721.jpg
 
IMG_0723.jpg
 
IMG_0724.jpg
 
Neka futuristička veš mašina AEG
 
IMG_0733.jpg
 
IMG_0739.jpg
 
IMG_0743.jpg
 
Već 00:30h po ruskom vremenu -15°
 
Dan 24. 
 
Negde oko 9h me zovu na istovar i konačno za sat vremena gotovo i polazak za SRB
 
IMG_0757.jpg
 
IMG_0758.jpg
 
Pogled na ovaj tržni centar iz daljine sa M10 ogroman je
 
IMG_0759.jpg
 
IMG_0761.jpg

Da nastavim so ovim tržnim centrom
 
IMG_0762.jpg
 
IMG_0763.jpg
 
Otprilike preko parkinga treba 10-15 minuta da se prepešači
 
IMG_0764.jpg
 
IMG_0765.jpg
 
IMG_0766.jpg
 
IMG_0767.jpg
 
Evo ga MKAD i gužva, opravke na putu se rade bez obzira na -temp
 
IMG_0773.jpg
 
Reka Moskva, zaledjena i pecaju ribu
 
IMG_0774.jpg
 
IMG_0775.jpg
 
IMG_0777.jpg
 
IMG_0779.jpg
 
IMG_0780.jpg
 
IMG_0781.jpg
 
Opet tržni centri
 
IMG_0782.jpg
 
Zgrada Moskovskog oblasnog suda
 
IMG_0785.jpg
 
Tehnika čudo ekrani dugaćki i visoki po nekoliko desetina metara
 
IMG_0786.jpg
 
Radovi na proširenju M1 ulaz u Moskvu na MKAD
 
IMG_0787.jpg
 
IMG_0788.jpg
 
Libher Nemački nema kakve dizalice i mašine nema
 
IMG_0790.jpg
 
Već počinje led i hladnije i onda je ovo česta slika. Uglavnom sam se prebacio do RUS-BY granice i tu je pauza za taj dan

Dan 25.
 
Kafa i polazak oko 9h
 
IMG_0793.jpg
 
IMG_0794.jpg
 
IMG_0795.jpg
 
Ruska vaga na izlazu iz RUS

Ima još slika ali nešta ne ide dalje, možda se tema "šlogirala" od ovoliko slika za kratko vreme :) probaću kasnije ako ne ide onda sutra dok se malo oladi :)
 

IMG_0796.jpg

Beloruska strana i 3 kontrole carina, policija i transportna - ludaci
 
IMG_0797.jpg
 
IMG_0798.jpg

IMG_0799.jpg

Izgleda da sam negde nešta "spržio" i dalje neće. Slike ne prihvata za sada a razlog.... ima admin da me otera u tri lepe...  :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sami radimo a inače gospodjica Manuela jedva čeka da dodjem, tačno je naučila da uvek nešta dobije

 

003-1.jpg

 

emanuelanagarnituri.jpg


Imam još dva dana da bi reportaža bila kompletna, evo nastavka

 

IMG_0800.jpg
 
IMG_0801.jpg
 
Sneg od prethodne noći
 
IMG_0808.jpg
 
Radovi na putu su u toku
 
IMG_0811.jpg
 
Zima čini svoje
 
Dan 26.
 
Evo me i na kontrolnoj kameri
 
cam_m_13.jpg
 
Završio BY stranu i krećem ka UA, BY služba održava i medjuprostor
 
IMG_0817.jpg
 
IMG_0818.jpg
 
Završio i UA i onda naidjem na jednog kolegu iz Čačka koji ima problema s kamionom i onda jbg, total izgubio sam nekoliko sati zbog toga + noć koju skoro nisam spavao nego čekao na granici zbog ..... jbg :.ebiga: :.ebiga: :.ebiga: 
 
IMG_0820.jpg
 
Imao je neki incident
 
IMG_0821.jpg
 
Sezona repe još uvek traje u Ukraini
 
IMG_0826.jpg
 
Po ledu čas posla se završi u kanalu ako se ne pazi
Noć stigao na UA - RO granicu.
 
Ukrainsku stranu završim za 15 minuta i tu je nastao kolaps do ujutru do 9h. Rumuni nisu pustili ni jedan jedini kamion, užas a 31. decembar
 
Dan 27.
 
Rumuni se konačno smilovali da počnu da rade i počeli su da puštaju kamione, Ja sam završio oko 9h i krenuo sa RO granice
 
Popodne se svratio da operem malo kamion mada sam ga prethodnu noć oprao u Ukraini, sad sam hteo da malo izdetaljišem felne  i rezervoare
 
IMG_0830.jpg
 
IMG_0831.jpg
 
IMG_0832.jpg
 
IMG_0833.jpg
 
Opet Ja sa zalascima  i izlascima sunca, nekako me to fascinira, popodne u Rumuniji negde posle Temišvara
 
IMG_0835.jpg
 
IMG_0836.jpg
 
Na granicu stigao oko 16h, jedan kamion pre mene, završio za 5 minuta i prelazak na našu stranu, opet za par minuta gotovo i već oko 16:30h krenuo sa naše granice. Na Vatinu pa dalje Vršac, Bela Crkva, Kovin -15° sneg na putu koči lepo drži pravac, dobro za vožnju i tako sve do auto puta. Auto put očišćen sve do ulaska u Kragujevac i onda opet kolaps kroz grad, do izlaska do grada. Dalje ka Ravnom Gaju i Knić Mrčajevci, Čačak upotrebljivo tako da sam nešto posle 21h stigao kući. Već treći put zaredom dolazim pred samu novu godinu kući.
Da rezimiram 27 dana na putu, jednu noć sam prespavao kući od 22-04 ujutru i nije toliko loše, nije bilo puno hladno tj mešovito od +20° u Albaniji do -15° u Rusiji. Kamion služio kako treba tako da se okonča i ova poslovna 2014 godina.

Konačno prodje i ovaj post, total 27 dana na putu nije baš ni malo prošlo je kako treba a sa ovim je i zaključen posao u 2014

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 dana mogu da provedem da ne spavam, nije to neki problem, mora da si dobro opremljen da imaš sve i nije problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu i ja, meni se cesto i ovde desava da po dva ne spavam ali to tako non stop sam, na to mislim. Da sam u dvojku onda bi bilo mnogo lakse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slike idu iz Photobucket i stavljam sve zasebno, jel jednostavno lakše mi je radi naknadnih promena i prebacivanja i pisanja.


Svaka cast!!! Jos sam ides, alal vera ;) i koliko km si preso za ovih 27dana :D

Nisam gledao kilometražu ali odokativno 10-11 hiljada km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slika ima gomila ali za decembar 2014 je to, kad ću krenuti dalje neizvesno, nema se posla . Uvek idem sam, ne mogu nekad ni sam sebe da trpim a kamo li nekog drugog :) :) :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...