Jump to content
FAS Goran
Martin

Radim i kuću gradim/kućne majstorije

Recommended Posts

Pa to je mreža za kosu, a ne ženska čarapa... Mada su to za tebe španska sela, ti koristiš Refleks za nameštaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam po Kragujevcu vidjao da su ljudi sa klasicnim roletnama zatvarali terasu kao sto Toti ima. S obzirom da duva, onda bi trebalo zatvoriti sa svih strana, sto je onda malo skuplja investicija ako se stavljaju alu. Mozda da vidis ako neko skida stare prozore sa drvenim roletnama, pa da pokusas nekako da uklopis, posto se to prodaje bus zasto....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dušan

Da, onda bih morao kompletnu da je zatvorim, a to ne bih radio.

Sunce tačno zalazi između ove dve vertikalne šipke i bije mi direktno u oči . A mrzi me da non-stop navlačim draperiju u sobi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na onoj novoj zgradi u bloku 61 (preko puta Škode Stojanović) imaju fenomenalno rešenje za terasu. U pitanju su dvoja kliznih vrata (fazon kao kod plakara), koja su nešto kao žaluzine.

Terase skroz desno:

 

cxcv1296.jpg

 

Nemam pojma ni kako se to zove, ni gde da tražim, ni koliko otp. košta...

 

 

Edited by neshaoct
popravio sliku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda ovo:

http://zatvaranjeterase.rs/usluge/zatvaranje-terasa-leksanom/

 

Ali, tebi treba da se svetlost ne probija, zato vidi sa njima može li umesto providnog da bude neki drugi materijal. Koliko se sećam, meni su pokazivali i neki skroz beli (neprovidni) leksan, i providni.

Kroz taj skroz beli ne može da prolazi svetlost.

Uživo ne lupa ovoliko kao što se čuje na snimku, ipak fon pojača te zvukove dosta:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ovako neko rešenje bi mi odgovaralo

S' tim što bi mi više odgovarala varijanta da se otvara i zatvara vertikalno (na principu klasične roletne), da bih izbegao neophodnu ugradnju i donje vođice.

Kontaktiraću ih

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poslednja dva-tri meseca se dosto toga pozavršavalo po kući....krenuli smo sa radovima tempom kao kada strtuje trka sprint na 100 m - finale!!!!   :construction:

Ubrzo je tempo radova opao (jbg završio se godišnji odmor, a obaveze na poslu pritisle.... :pardon: ), ali ništa strašno....

 

Izbetonirano je dvorište, temelj za ogradu sa šipkama za žicu ....urađena je keramika, okrečene (sa krečom) pomoćne prostorije - kotlarnica i letnja kuhinja, a urađen jei put - šljaka "gardijski plave" boje! Naravno, dobio sam struju i vodu!!!!   :guitar:  :guitar:

 

Evo slika kako sve to trenutno izgleda. 

 

20150512_200319.jpg  20150512_200337.jpg  20150512_200427.jpg

 

20150512_200509.jpg  20150512_200517.jpg  20150512_200613.jpg

 

20150512_200626.jpg  20150512_200648.jpg  20150512_200652.jpg

 

Dakle, nema još mnogo posla. Danas, eventualno sutra završavam sa gletovanjem prizemlja i stepeništa - ostalo mi je još 25 kvm sa "drugim" slojem i šmirglanje nekom finom šmirglom.

Zatim sledi bojenje zidova i unutrašnjih vrata, izrada kuhinje i lepnjenje preostalih pločica - između kuhinjskih elemenata i stepenište. 

Uglavnom, zadovoljan sam kako sve izgleda, a naročito zidovima gde sam dobio onu ravninu poput stakla - a sam sam gletovao.  :cheers:

 

 

Edited by neshaoct
popravio slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde malo da i ja osvezim temu,naime posle nekoliko godina od kad sam se preselio doslo vreme da se napravi garaza za plavu pticu :laughing:

Radovi su juce svecano poceli zabadanjem prvog asova :laughing::laughing:

Evo malo slika

 

cxcv910012.jpg  cxcv910013.jpg

 

Radovi teku polako posto sve sam radim uz strucni nadzor caleta.Bice posle jos kad odmaknu radovi. :laughing:

 

 

Edited by neshaoct
popravio slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo i ja da osvežim temu. 

Neke kolege sa foruma znaju da sam se u skorije vreme malo igrao građevinskih radova po stanu.

Konkretno, tuš kabina. Definitivno treba ili ozidati kadicu ili napraviti onu fensi varijantu sa staklenim paravanom i širokim odvodom u nivou poda.

 

cxcv910016.jpg
 
cxcv910017.jpg

 

Dalje po mom iskustvu i gledanju na drugim mestima treba izbegavati domaću keramiku. Em što imaju po par kalibracija u I klasi , dakle različite dimenzije, treba uzmati bukvalno sa iste palete jer bude razlika u bojama a zadnja i najbitnija stavka nisu u vinklu. Nemaju kvadratan oblik već čas kao pravougli trapez čas kao jednakostranični trapez. Izuzetno teško pravilno uklapati tj uvek traži odstupanje / improvizaciju.

Kupovao sam italijanske porcelanske pločice dim 60x15 i nigde nije bilo odstupanja. Sa lakoćom odrađen posao.

Definitivno kod keramike treba otvoriti oči.

 

 

Edited by neshaoct
popravio slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj trpati svu domaću keramiku u isti koš. Ima tu sasvim sigurno i škarta ali ima i solidne keramike. Prema mom iskustvu Zorka keramika je odlična a kolega koji ima nekoliko stanova za izdavanje kaže da je Kanjižina keramika isto odlična.

Naravno i cena igra veliku ulogu pa tako solidna domaća keramika košta 8-10€ po kvadratu a strana od 20 pa na više, prva klasa ide i do 100€ po kvadratu.

Sa kojom si ti konkretno imao problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/7/2015 at 11:55 AM, ivan.ik said:

Konkretno, tuš kabina. Definitivno treba ili ozidati kadicu ili napraviti onu fensi varijantu sa staklenim paravanom i širokim odvodom u nivou pod

 

Mi smo na kraju ozidali kadicu a prvobitno sam hteo tu fensi varijantu, ali nas je majstor odvratio od te ideje.

Kao moze da procuri voda komsiji ispod i tome slicno... Mislim da ako se to kvalitetno uradi, tesko da moze doci do curenja vode...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Keramika Kanjiža u koju se svi kunu. Počev od prodavaca i usputnih majstora, a kada doneseš kući pakete i kreneš da lepiš pločice ima šta da vidiš.

Pričao sam sa ljudima koji rade sa domaćom i uvoznom keramikom generalan je stav da su procesi proizvodnje manje više isti kod svih domaćih proizvođača. Velike su tolerancije i tu nema priče.

O čemu da pričamo kad se nijanse boja razlikuju.

 

Ime , ako se kvalitetno uradi hidroizolacija i lepo nalepe pločice da ima lagani pad nema straha toga da će da procuri. 

Uradio bi ja tu varijantu (za koju godinu), nego neplanirano propala tuš kada pored terase i kuhinje u najavi. Tako da smo išli na skromniju varijantu i sa što manje radova u kupatilu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam radio prošle godine kupatilo sktoz od nule. Full renoviranje, čak i novi vodovod i kanalizacija. Hidroizolacoja i lepak Sika. Samo sam za lepak dao oko 150 evra.

Pločice smo uzeli Kanjiža ona skuplja varijanta.

Dve zidne su već pukle :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam moje radio pre osam godina i tada kod nas nije bilo tih odvoda , ili ih bar ja i niko iz moje okoline nije video. Inače tada upotrebljena Sika kao hidroizolacija i za sad nikakvih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ime , ako se kvalitetno uradi hidroizolacija i lepo nalepe pločice da ima lagani pad nema straha toga da će da procuri. 

Uradio bi ja tu varijantu (za koju godinu), nego neplanirano propala tuš kada pored terase i kuhinje u najavi. Tako da smo išli na skromniju varijantu i sa što manje radova u kupatilu.

Pretpostavio sam da je tako, nego nam je kupatilo radio komsija iz zgrade, koji je inace odlican majstor, ali ko zna zbog cega je mislio da tako nesto nece ispasti dobro.

Posel bi ga komsija ispod nas hvatao za gusu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam od pre par nedelja u full renoviranju stana. Kupatilo je u potpunosti demolirano, povađena kompletna vodovodna i elektro instalacija, sve ispremeštano u novi raspored sa kompletno novom elektro i vodo instalacijom. Što se tiče pločica, moja supruga ima izuzetno oštar ukus (po džepu) tako da nisam imao zadovoljstvo sa domaćim pločicama već iz daleke Španije :) Urađen je tuš u nivou, tj po predlogu majstora tuš je za 1cm niži od ostatka kupatila i svi padovi idu u tuš u glavni slivnik. Ispod tuša i po zidu je išla hidroizolacija za koju se tvrdi da je dovoljna da komšijama ne smeta :)

 

Što se tiče tuš kabine, ići će ovaj fenseraj što je Ivan okačio po meri, 8mm staklo neko ojačano nešto neka ludila ne znam ni sam... to staklo će biti malo odignuto od poda 1-2cm, tako da će voda iz ostatka kupatila nesmetano ići u slivnik. Ostaje dakle ta tuš kabina da se naruči, i plafon da se uradi neki ambijent LED, i ostale zezalice koje će pratiti spuštanje plafona. 

 

Ostatak stana tek treba da dobije pun zamah. Spoljna stolarija se menja u ALU, unutrašnja je od punog drveta pa će se samo prefarbavati, spoljni zidovi će dobiti malo stirodura. Radijatori će dobiti po dodatnih otprilike 50% rebara, jedna terasa će se probiti i ozidati radi proširenja prostora. Kompletnsa elektro instalacija ide nova. Kuhinja i podovi su rađeni nedavno tako da to neću dirati previše. 

 

Klime će naravno Marko postaviti, ali ću to gledati negde na zimu da se malo smrzne, da ne misli kako ćemo - lako ćemo :D

 

 

U svakom slučaju, ako nekog nešto zanima, trenutno se u sve razumem :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prošle godine renovirao stan i nadam se da nikad više neću,dosta mi je mastora za ceo život.A i sledeći put kad budem menjao stan samo novogradnja pa makar bila i u širem centru,a ne ja hoću uži centar pa ću staru gradnju da doteram kako meni odgovara.Izašlome sa renoviranjem par hiljada € skuplje nego da sam uzeo stan u novogradnji 2,3 km dalje od centra i manje zivaca bi potrosio  :laughing:

 

Elektrilčari,vodoinstalateri,suva gradnja,stolarija počeo sam da sanjam brojke i kvadrate.Još lepša polovina vidi enšto pa zacrta samo tako i nikako drugačije,a sad dal može i ne može,kod nejen drugarice je moglo što da ne može kod nas  :ouch:

 

Ili sledeći put iskeširam sve enkome da kupuje umesto mene,pa da menja pa da ubedjuje majstora da to mora tako.To da se neko doseti para bi se namlatio da radi usluzno  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Markobgd 

Videćeš ti kad stisne zima, a posla nigde... :harhar:

 

@Bambula

Pa ti si potpuno pogrešno pristupio svemu tome... renoviranje stana je zabava... ko to ne percepira na taj način mnogo greši od starta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...