Jump to content
FAS Goran
abarthbuba

Fiat Stilo Abarth 2.4 - problem sa selespeed menjačem (neće u sve brzine)

Recommended Posts

pozdrav

Imam fiat stila abarha,imam problem sa menjacem... menja prvu,drugu i dalje nece,moze u rikverc i neutral,stim da kad se zaustavim naprimer na semaforu posle par sekundi izbaci u neutral, ali ga ja normalno ubacim i ide,ali samo prve dve brzine...kada prebacuje iz prve u drugu kao da malo duze drzi kvacilo,pa popusti..bio sam na diagnostici,ne pokazuje nikakvu gresku sto se tice menjaca.

Izbacuje gresku za parking senzor,za airbeg u suvozacevom sedistu i sijalicu iznad tablice da je crkla, ali to cu resavati kad resim problem menjaca.

Da li je neko imao taj ili slican problem, bio bih zahvalan na pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri ima li ulja i kakvo je ulje u menjaču.

 

Ovaj lik je imao samo prvu brzinu:

http://www.fiatforum.com/stilo/319360-fiat-stilo-abarth-selespeed-gearbox-strange-problem.html

Problem mu je bio nedostatak pritiska ulja u menjaču. Onda je promenio i menjačko ulje i svi problemi su mu nestali.

 

Ovde:

http://www.fiatforum.com/stilo/221861-02-fiat-stilo-abarth-selespeed-gearbox-problem.html

...kažu da je selespeed rezervoar iza akumulatora ''you can check the selespeed reservoir (behind the battery) to see if at correct level you will need to remove battery cover to see level marks''

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima ulja u toj kutiji iza akumulatora,sad ne znam kakvo je ulje posto sam ga uzeo pre 3 meseca sa takvim uljem,na dijagnostici su dobri oni elektroventili parnih i neparnih brzina,stekcu kad ih proverava na dijagnostici,i taj motor sto daje pritisak je dobar kad se otvore vrata sto se cuje i njega kad proverava dijagnostikom se cuje da zuji.uradio je kalibraciju i nista,pokazuje pritisak u menjacu kad ga je drzao malo pod gasom i merio pokazivao je oko 41 bar,ali kad pusti gas skoci do 50,53.. to je ono sto sam uspeo da zapazim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kojeg abartha si ti uzeo? Daj sliku.

 

Spoji ga na dijagnostiku, ukljuci live logging i kad ti kola prebace u N sam od sebe zabelezi koji je bio pritisak u salespeedu. Pritisak treba da varira od 45-55, sve vise ili manje bomba je riknula i ne drzi pritisak koji pumpa nabije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ubaci cu sigurno,treba da prebacim slike sutra u toku dana... jel to striktno u tim granicama zato sto je meni padalo i na 42,a da li moze da bude bomba problem sto nece dalje od druge brzine ?? negde sam procitao da je lik imao slican problem i da je bio senzor okretanja menjaca pa da je davao krive podatke i nije saltao,pa zato pitam da li bomba moze to da prouzrokuje ?? hvala . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

menjac i dalje ide prva,druga.. desilo se kad sam preticao da na 6 hiljada obrtaja prebaci u trecu i opet na 6 hiljada u 4,samo sto je to vec prevelika brzina...verovatno mu neki senzor ne ocitava obrtaje pa zato ne menja u nizim obrtajima..menjac radi kao i pre... stim da je pre kad lagano vozim prebacivao na nizim obrtajima i kad ga stisnem na 6 hiljada menja.verovatno senzor menjaca ne ocitava nize obrtaje.. ako neko zna nesto neka napise,ako ne kad resim napisacu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve zavisi od voznje ako vozis sporo tj. normalno prebacuje u nizim, akoga stisnes i drzis pedalu on ce  u visim. Mada probaj na M da stavis i prebacis u sporo rezimu i brzem rezimu. Kad vozis ostro obicno treba da je u M a za laganicu onda u A. Probaj u mestu dok auto nije upaljen da prebacujes brzine. Smao  kontakt daj. Pumpa treba da nabije pritiska svako 3-4 menjanje brzine. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je covek hteo manuelni, verovatno ne bi ni gledao selespeed. Ako je bomba u pitanju, koliko ja znam, to je dosta manja investicija od prepravke na manuelni.

Kako napreduješ sa menjačem?

Edited by Baccara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo broj telefona od coveka koji radi samo automatske menjace iz Bgd-a je,ako neko ima problem te vrste pozovite i pitajte sta vas muci,prodao sam mu od Punta 2 cvt speed gear menjac koji u Nisu nisu znali da naprave,ovaj ga resio!064-2216939

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako se zvase,imao sam ime i adresu negde ali sam je izgubio,slao sam coveka sa B6 Pasata kod njega,valjda je otiso ako nije prodao auto u takvom stanju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E taj je ,po adresi se secam da su Vitezovi u pitanju :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/3/2015 at 7:58 PM, milan81 said:
Evo broj telefona od coveka koji radi samo automatske menjace iz Bgd-a je,ako neko ima problem te vrste pozovite i pitajte sta vas muci,prodao sam mu od Punta 2 cvt speed gear menjac koji u Nisu nisu znali da naprave,ovaj ga resio!064-2216939

Prošlo je dosta vremena od Vašeg zadnjeg zapisa ali imam problem sa Stilom Abarth pa me zanima da li mi možete poslati broj od tog gospodina koji resava probleme sa mjenjačima? Hvala
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na brzom odgovoru. Vidio sam taj broj ali kontam proslo dosta vremena pa da provjerim prije nego zovem.
Nego znaš li nekoga tko vadk seletspeed mjenjač i stavlja manuelni i ako da za koje novce se to radi? Imamo problem da mj na semaforu izbaci u neutral i nemogu ubaciti u prvu skroz dok ga dva-tri puta ne ugasim i upalim, a možeš misliti šta ekipa iza mene trubi. Sve prebacuje super i radi bez greške do stajanja kada pokaže da padne pritisak ulja na 34 bara. Dijagnostika pokazuje na pumpu seletspeeda !


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@derebusi

 

Kugla je pred rikavela, a pumpa verovatno radi vise nego sto treba i polako odlazi u vecna lovista.  Sto se tice delova, ne moras da menjas menjac moze i taj stari da ostane. Skine se robotika, stavi se toranj, salterica, pedale i cilindri. Mozda sam nesto fulao ali to bi bilo to odprilike. To sve skidas sa manuelnog stila. sva sreca pa delovi nisu skupi jer ih ima svuda.

 

Evo ti momak koji je radio kod mene na stilu. Menjac je ostao od abartha, a sve ostalo ubaceno man. Vlada 060 1305930 ili 0616044561 (reci da ti je Pokrajac dao broj) pa se cuj sa njim i dogovori oko cene i svega.

 

javi ako uradis sta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@derebusi

 

Napisao si:

31 minutes ago, derebusi said:

na semaforu izbaci u neutral...

...a, čovek koji je otvorio ovu temu je napisao:

 

On 1/11/2015 at 4:10 PM, abarthbuba said:

kad se zaustavim naprimer na semaforu posle par sekundi izbaci u neutral...

Dakle, imate isti problem.

Onda kreneš da čitaš i ostale postove koji su napisani pre tvog u temi na kojoj smo, i vidiš ova dva odgovora:

 

On 1/12/2015 at 12:48 PM, DraganUS said:

Ako prebacuje i izbacuje sam u N, onda je bomba spremna za zamenu.

On 1/17/2015 at 4:38 PM, DraganUS said:

Skupi 300 € i prebaci ga na manuelca imas u BG covek radi.

 

A, evo i naziva servisa sa sve adresom:

 

On 2/9/2015 at 10:32 AM, totti said:

 

Servis automatskih menjača Simonović.

Radnička 4, Retenzija, Zemun

Isti im je telefon i dalje:

 

10377077_1408009402861768_5176440467002992673_n.jpg

 

Nemoj me shvatiti pogrešno, nije mi teško da sve ovo napišem, nego čisto zbog brzine. Mogao si odmah sve sam saznati samo da si malo detaljnije pogledao sve što se pisalo u temi na kojoj smo pre tvog posta. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sve 5. Nasekiro sam se jako kada se to počelo događati autu, a niko od majstora neće da se uhvati posla. Jedva sam našao zaljubljenika u Abarthe da dođe sa dijagnozom i priključi ju pa da vidimo šta mu je.

 

Hvala  na odgovorima .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...