Jump to content
FAS Goran
daxonit

Fiat Grande Punto - blinka (treptanje) kilometraže

Recommended Posts

CIAO ragazzi!

moze li mi neko reci zasto mi trepcu cifre kilometraze na displeju pri svakom cetvrtom petom paljenju.Nakon ponovnog starta treptanje prestane do nekog novog puta.To treptanje se javlja samo na stalnoj kilometrazi,parcijalna,potrosnja i ostalo nemaju te probleme.

Nadam se da nije neki veliki problem,ali mogu vam reci da bas ume da iritira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da kod 1.2 benzinca nema servisnih intervala na bordu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blinkanje kilometraže je uglavnom posledica čačkanja po board kompu, pre svega sa namerom smanjivanja kilometraže pre prodaje, ali se eto to ne uradi sve kako treba...i onda kilometraža počne da blinka.

Dešava se i kod drugih modela iz istog razloga, npr.:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41988-stilo-trep%C4%87e-broj-pre%C4%91enih-kilometara/

 

Može mnooogo ređe da bude i do neobavljenog resetovanja servisnog intervala, ali ne znam ima li to uopšte Grande Punto u verziji sa 1.2 motorom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pre ce da bude da je skidana kilometraza,a moze i do servisnog intervala a da li ga ima sa 1.2i motorom ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

auto sam kupio nov(isterao sam ga iz salona) ,ne planiram da ga prodajem,tako da stvarno ne vidim razlog da mi neko cacka bilo sta oko kilometraze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to nisi naveo mi ne sanjamo da lije nov ili polovan kupljen,onda vidi servisni interval.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio si nov? Pa ti onda imas i garanciju, odes u servis kazes resite ovo, nemas sta da lupas glavu do cega je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mozda, ali mogao bi i da kaze da ne gledamo u pasulj, da li je jos u garanciji, ako nije da li je nesto dodavao autu, tipa plejer, tempomat..... Od kad je to pocelo tj da li je povezano sa nekim radom na autu ili je eto sam pocelo odjednom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

izvinjavam se na nekompletnom opisu

auto je kupljen nov pre sedam godina-tako da je zbogom garancijo,u zvanicnom servisu mi ne znaju reci nista sto vec nisam probao,stavili su ga na dijagnosticki racunar koji nije pokazao nista, a prokletinja  nikad ne blinka kad stignem do njih(mislim da sam i njima smesan kad me vide po ko zna koji put).Jedina stvar koju sam menjao je  auto radio,ali ni prvi koji je bio u njemu nije bio fabricki jer je auto imao samo pripremu za radio.Sve ovo mi se prvi put pocelo javljati na oko 95000 km,a sad imam oko 110000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene se to desava, samo dosta redje,mozda dva-tri puta godisnje,. Situacija je slicna, nista nije cackano, auto je uzet nov, a imam servisni interval na 20000 km koji koliko mi je poznato nije resetovan na redovnim servisima, jednom se palio kljuc koji je otisao posle 2000 km.

S tim da je kod mene Linea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav momci

Nov sam na forumu iz Makedonije sam t.e. Kumanovo.

Ovako sad, kupio sam EVO 1.3 MJet 62kw 2011 god.

Megjutim kilometraza stalno trepce,vracena je kilometraza to je potvrdjeno(vracena na sat a ne na motoru ili gde vec)elektricar je vratio i tamo i sad je ista na oba mesta megjutim nije mogao da je zaustavi da me trepti. Dali je neko imao iskustva sa time kako da se resi problem jer stvarno me nervira bode oci :)

hvala unapred i izvinite na dugom postu

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Blabla1989

 

Pored toga, moguce i da se konfiguracija opreme na autu razlikuje od one upisane u Body Comp.

Imas li mozda Blue&Me i da li je u funkciji? BM centrala zna da crkne ili da se zaglupi, pa se to manifestuje upravo blinkanjem kilometraze.

Svakako nista ne gubis da dijagnostikom "puknes" jedan Proxy Alignment. Kako bi se Body Comp usaglasio sa trenutnom konfiguracijom na vozilu.

Pa onda vidi sta se desava.

Pozdrav i dobrodoslica na FLCS forum.

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...