Jump to content
FAS Goran
Momir123

Fiat Punto mk.2 - iskustva sa dualogic menjačem

Recommended Posts

Pozdrav.Da li neko ima iskustva sa Fiatovim Dualogic menjačima?
Uzeo bih polovnjaka pa me najviše zanima pouzdanost i cene eventualne popravke.Koliko sam razumeo ovaj menjač je sličniji manuelnom menjaču pa treba menjati i korpu i lamelu.
Uzeo bih 1.3mjt pa me zanima kako se ponaša sa ovim motorima i da li bitno povećava potrošnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, ovaj član foruma ima baš takav Punto:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/42431-fiat-punto-13-mj-automatik/

 

Pročitaj temu, pošalji mu poruku sa molbom da napiše svoje iskustvo ovde na temi (ne u poruci jer tako neće biti korisno svima, nego samo tebi jer samo ti vidiš svoje poruke ;) ) :thumbup:

Poruke se šalju ovako:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=54065

Share this post


Link to post
Share on other sites

C/P privatne poruke:

Sorry sto si malo duze cekao na odgovor nisam bas pratio forum ovih dana, sta da ti kazem za ove cetiri godine koliko je auto kod mene, uzeo sam ga sa 70000km, ja sam presao nekih 35000 od popravki sam imao jedan nosac motora, jedan grejac cilindra i jedina veca stavka je bila zamena servo motora (to je boljka), i naravno redovni servisi. Sto se tice menjaca nikad nista nije bilo da kucnem u drvo, znaci to je robotizovan manuelni menjac ali kapram da to vec znas, imas da ga vozis u obicnom modu gde on salta brzine na nekih 2100-2300 obrtaja, ili E (economy mod) gde salta na 1900-2000, jedno vreme sam ga vozio bas da testiram ali nema neke drasticne razlike u potrosnji tako da E ne palim. Salta brzine fluidno bez ikakvih problema, nema cimanja pri polasku kad je prva brzina u pitanju, kada pretices i stisnes gas vraca u nizi stepen sam (za jedan ili dva stepena zavisi kako stisnes gas)i pumpa tu brzinu do maxa. To je to ukratko ako ti jos nesto treba pisi. Pozdrav!

edit: sto se tice potrosnje, u zimskom pertiodu gradske voznje mi ode recimo na 4.7 max a obicno je oko 4.5 dok u letnjem je oko 4, na otvorenom kad sam isao za kosovsku mitrovicu prosle godine 600km napred nazad, bila je 3.6, ovo je neka normalna voznja bez preteranog stiskanja gasa

Edited by pilauda

Share this post


Link to post
Share on other sites

C/P privatne poruke:

edit: sto se tice potrosnje, u zimskom pertiodu gradske voznje mi ode recimo na 4.7 max a obicno je oko 4.5 dok u letnjem je oko 4,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam kupio Fiat Punto 1,3 multijet automatic 2005 godiste sa ovim menjačem i zanima me da li autor ove teme jos vozi isti auto i kako mogu stupiti u kontakt s njim radi par konsultacija?Auto je u solidnom stanju dok uradim servis i pregledam ga kod majstora okačiću par slika:)Vidim da je tema starija ali pretragom na internetu sam dosao do ove teme a Google mi nije bas pomogao preterano!Video sam da je ova verzija jako retka auto sam uzeo za ženu i sto se tiče motora i mehanike nemam problema da to rešim ali za menjač nemam nikakve informacije a značilo bi mi da znam podatke oko servisnog intervala vrste ulja koje koristi i uopste cene servisa ili ako neko ima pdf neki bio bih jako zahvalan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam autor ali još se vozi punto :) šljaka menjač i dalje, jedino što mi je letos otišla pumpa menjača, krenula slabije da pumpa (čekao sam duže nego inače da odzuji pogotovo pri prvom paljenju) uzeo sam plovnu za 130 evra, radi ko blesava, čak mi brže odradi nego stara što je radila. Tad je i ulje menjano, sad koje je sipano stvarno ne znam al bi mogao da proverim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako te ne mrzi proveri molim te i reci da li to moze obican mehanicar da odradi recimo na passatu b 5.5 sam video ceo postupak na tiptronic menjacima i nije neka komplikacija ali ovo stvarno nemam gde da vidim niti nadjem neki tutorial po netu niti specifikacije a rad sam kad vec sredjujem auto da i to odradim da budem miran neki duzi vremenski period!Hvala ti!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Dr N-gin said:

kako mogu stupiti u kontakt s njim

 

Slanje privatne poruke, ili ''tagovanje''. Za slanje poruke klikni na ime člana foruma, ili ako si sa desktopa samo dovuci miš iznad imena člana foruma kojem želiš da pošalješ poruku, a za tagovanje stavi monkey simbol i onda piši ime člana kojeg želiš da taguješ. npr. kao ja tebe sada @Dr N-gin:) 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar ga ima, ali je hteo da izbaci automatik i stavi manuelni. Kaze da mu na kolima odgovara sve sem menjaca. Pitao sam u jednoj od tema na forumu moze li se to uraditi, ali nisam dobio odgovor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve moze ali je puno toga ne isplativo...

 

Automatik na tom GP je u stvari robotizovani manuelni i mnogi ga ne vole. Ko zna da vozi auto, generalno pizdi sa ovakvim 'automatskim' menjacima a zene, amateri i ljudi totalno ne zainteresovani za voznju nemaju nista protiv tog menjaca. Njima je super sto neki mali zeleni umesto njih pritiska kvacilo i menja brzine.

 

Nema tu sta puno da se pokvari sto ne moze da se sredi. Ili se popravlja ili se zameni deo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupih ženi ovaj auto tj ovaj menjač ... evo već nedeljama čas hoće a čas neće da upali. Ponekada radi ona pumpa kada otvoriš vrata a češće neće. Nemam pojma da li je do pumpe ili nekog konektora ili nešto treće. A izgleda i da tu pumpu nije baš jednostavno naći.

Da li se neko patio sa sličnim problemom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je u pitanju pumpa za gorivo, ona bi trebalo da se uključi kada daš kontakt. Ako ne zuji kad daš kontakt, onda verovatno pumpa ne valja, pa zato neće da upali. Pumpa za gorivo je u rezervoaru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova je na oglasu vise od dve godine
Ja sam bio zadovoljan, nije kao DSG ali za grad je odlicna
Imao sam neki problem sa ispadanjem iz brzine ali je reseno kod Gorana na Altini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi ga stariju gispođu iz USA,nebitno je koliko oglas stoji,ako je auto ok.
Ja sam u okolini Sombora,daleko mi je Zemun,zato hoću da znam na šta obratim pažnju

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/12/2019 at 8:09 PM, Tadej said:

Ova je na oglasu vise od dve godine emoji23.png
Ja sam bio zadovoljan, nije kao DSG ali za grad je odlicna
Imao sam neki problem sa ispadanjem iz brzine ali je reseno kod Gorana na Altini

Jel se nekada desilo da udje u gresku kada se zameni akumulator. Pre zamene je radio ok. Jel ima neki reset ili nesto nasta bih trebao obratiti paznju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...