Jump to content
FAS Goran
Arguso

Fiat Stilo - ne radi klima i CD player

Recommended Posts

@DDI

 

Radi li plafonjera?

Meni je davno na Stilu pregoreo osigurač i nije radila plafonjera, radio i klima. Zamenom osigurača je sve proradilo, ali...ispostavilo se par nedelja kasnije da je radio (fabrički CD/mp3) bio uzrok prvobitno pregorelog osigurača jer je imao problem (iako je radio), pa je to moralo da se reši jer je počeo da odgoreva. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desna, lijeva radi u sredini ona ne radi, ne pali se i njih moram par puta stisnuti dugme da upale, jer nece nekad da ostanu upaljene. Da probam ovaj f 39 promijeniti, pa da vidim. Nevjerovatno mi je da sve normalno radi na tuneru, ali zvuka nema. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iscitana kompletna tema, nista ne pomaze. Nije mi jasno da radio radi normalno, ima sve normalen funkcije ali zvuka nigdje. Vadio sam radio napolje, nema nikakvo ostecenje ili da je neka zica izgorila, bas nista. Da li postoji mogucnost da sam nekako mutirao zvuk, a ne znam kako. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada si cupao uredjaj, jesi li proverio osigurac na samom radiju, sa zadnje strane? Crveni, od 10A, uspravno pored ISO konektora?

9 hours ago, DDI said:

Da li postoji mogucnost da sam nekako mutirao zvuk, a ne znam kako. 

Rekao sam ti da je na istovremeni pritisak dugmica "3" i "6" ulaz u servisni meni i test zvucnika. Tu nema nikakvog mutiranja, treba da cujes pistanje na svih 8 zvucnika, kako prelazis sa jednog na drugi pomocu dugmeta ">>". Ako zvuka i dalje nema, problem je verovatno sa izlazom radija.

Tuner verujem da radi OK, ako kazes da hvata stanice na "motanje", ne mislim na memorisane. A i napon signala na tuneru se lako iscitava iz servisnog moda, nema veze sa ovom pricom.

Kada vec vadis radio napolje, banalno mozes i da zamenis sa nekim i probas. Bar Stila ima na svakom cosku i problemcic se danas resava bagatela u odnosu na ranije. Ako ti zatreba Code za uredjaje, imamo i za to odgovarajucu temu, dobices ih besplatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osigurac je ok, pregledao sam to odmah kad sam izvukao radio. Pokusat cu jos ovu opciju, ako nista, majstoru cu, nemam zivaca vise. Hvala u svakom slucaju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista te ne kosta da laicki zamenis sa nekim, pa da samo potvrdis da li je do radija.

A i ovde su delovi za Stila bagatela posto se gadjaju sa njima - cesto je isplativije da se nesto uzme polovno (ako vredi), nego popravka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubacio si drugi uredjaj?

Ako nemas kod, prepisi SN radija sa nalepnice (pocinje sa "M...", ne treba nista drugo od podataka).

I dopisi se u ovu temu, izgenerisacu ti kod free:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/42458-kodovi-za-originalne-audio-uređaje

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradim to sve, pokusam kodove, nece ni jedan. Vratim svoj radio, ne radi, dodjem ispred kuce, proradio sam od sebe, ali zvuk se gubi i jacina zvuka je slabija. Hvala i izvini, prebacit cu se na temu vezano za zvuk radija

Edited by DDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo, 

Imam jedno pitanje, pa, ako moze pomoc, bio bih vam zahvalan. Od pre neki dan ne radi mi radio u autu. U pitanju je fiat stilo 1.9 jtd 2004. (fabricki radio). Radio ima pozadinsko svetlo, i nista vise. Kada izbacuje CD pise EJECT CD, ali ne reprodukuje nikakav zvuk.?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...