Jump to content
FAS Goran
joshibeast

Fiat Stilo JTD, 5vrata - 62.5kw (2003)

Recommended Posts

S obzirom kako meni ide prodaja i kako se menjaju okolnosti možda dodjem i ja do 9 godina posedovanja Stila pošto nezadrživo jurimo ka 5 godina druženja :D A i ne smeta mi mnogo, ne troši mnogo, nije skup za održavanjei lepo ide. Čak ni oprema ni kaska za novim kolima, barem ne stvari koje meni znače. Možda se i isplati ugraditi još dvoje vrata i terati i dalje Stila :) 

Legao danas zimski set.

Jeste malo rano ali u frci sam sa vremenom + ove letnje su odslužile svoje.

Primetna razlika u rupi između 215/55 r16 i 205/55 r16.

Ove zimske, šire i deblje dosta lepše stoje.

Letnje:

c2c4f02023cfc509fdd16c0402cd628b.jpg

Zimske:

a1b4bf49b3913b63bf6c8b34c43c80c4.jpg

Sent from my F3311 using Tapatalk

Da dignem temu iz mrtvih i da zapljunem 230k na satu - 38k kako je auto kod mene.
Uskoro ćemo na mali servis ponovo.

U međuvremu sam kupio lip branika koji sam negde otkinuo i čekam lepše vreme da to ubudžim.
Sređena je toplo-hladno slavinica na analognoj klimi i to teškom pajser metodom.
Da bi se izvadio panel analogne klime potrebno je rasturiti pola table iz razloga što je plastika iz jednog komada sa klinom-osiguračem na sredini, odmah ispod kaveza radija.
E sada, analizom je utvrđeno da, iz razloga što pored klina postoje i šrafovi koji drže konzolnu plastiku, potreba da plastika bude iz jednog komada zapravo i ne postoji.
Na slici su prikazani svi delovi koje je potrebno izvaditi (ovičeni roze bojom).
Plavo-Crvena linija je masto gde je primenjena metoda "CVIK" sečicama. I nakon toga panel izlazi bez problema.

r8rtxz.jpg

Nebuloza. Isto kao sto su napravili da kavez radija/navigacije ne mozes da zamenis bas zbog tog plasticnog kur*ica sa prednje strane.

Ne sluzi ni za sta sem da smeta, jedino mozda za centriranje u fabrici. Takodje sam ga odsekao i bez problema zamenio i usrafio kavez za CN+.

Najjace mi je bilo kada sam vidjao da su se ljudi mucili, rasturali pola table i gubili po nekoliko sati, da bi vratili istovetno. A bukvalno taj plasticni klin ne sluzi ni za sta niti sta osigurava, niti se na nesto na njega oslanja.

Sta se "mece" od filtera i ulja na servisu?

Ulje Selenia WR - neću je menjati. Radi mi posao i nije mi neka ušteda da eksperimentišem.
Što se tiče filtera, to zavisi.
Ne jurim UFI jer me mrzi i nemam vremena da letim po gradu i skupljam delove.
Trenutno su Clean filteri ako se ne varam.
Ranije sam imao Filtron za gorivo i nikakve probleme nije pravio.

Na 10k menjam, kažem im samo nemojte Pionir da stavljate i to je to.

Sent from my F3311 using Tapatalk

Probio bi ti odavno tih 38k da nije bilo prinudnog parkiranja.

Edited by Ivan BG