Jump to content
FAS Goran
ipalic

Fiat (Grande) Punto 1.3 MJTD 2015

Recommended Posts

Evo na parkingu AK Kole, uslikao novi tip zadnjih farova kod GP. To potkrepljuje iznad tvrdnju da su novi farovi defektni i da kondezuju vodu iznutra.

56fe4ca4bb279b507ede0ee62e62412e.jpgd5c43bc8a3689e4479f16243244a6523.jpg16d91e9aacd74863daf56500c7a64c0a.jpg

Mozda bi admin mogao da smesti ovu priču na prikladnije mesto, da je više ljudi može videti.

Oba fara puna kondeza, čak se na slikama i ne vidi lepo. Tako da zamena starog tipa novim definitivno otpada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta su lepsi i ne bi mi bilo tesko da svaki spoj zalijem dodatno silikonom.. ali razumem tvoju situaciju i kapiram da nema budzenja..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa prosek mi je oko 5.3 l/100km. Najviše sam vozio na otvorenom putu, oko 3000 km, gde spušta potrošnju na oko 3.5 l/100km. Znači grad mu je oko 6.5-7..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego reci ti meni kakav menjač ima ovaj GP :)

Tj zanima me da li su nešto menjali od starog Grandea. Konrketno broj obrtaja u najvišem stepenu pri recimo 120 i 150 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, nisam pratio.. Svega je 3-4 puta bio na autoputu. Obratiću pažnju pa vam javljam sledeći put

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je menjač identičan i da je broj obrtaja na 150 sigurno visok i neizdrživ za dužu vožnju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je neizdrživ onda bi ga fabrički produžili. Nakon davljenja po gradu i slično dobro mu dođe jer posle prodiše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da su i produžili, ali nikako da dobijem pouzdanu informaciju :)

Nadam se da će kolega uskoro da napiše

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam još bio na autoputu, ali na magistrali pri 90 km/h u 5oj, obrtaji su na okruglo 2000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo da osvežim temu sa potrošnjom nakon letovanja..

05b336a0ddb423ceb3028b480e034d97.jpg
189bcc5e1dcfacd422ab2a3debdb43ab.jpg

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Inače desio mi se mali ekces, kamen mi je prosvirao prednji levi žmigavac, koji se na mom autu nalazi u braniku.
Kupio sam novi, oko 3200 din, original kod Radulovića i mislio da mogu sam da ga zamenim..
Uspeo sam sam da odvijem 2 šrafa, a da bi se pristupilo trećem mora se skidati prednji branik.
Za sada je ostao stari sa rupom prekrivenom selotejpom :)

Edited by paliic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj novi punto jel ima neka dnevna svetla kao npr.500 l

Da, ima u farovima, zato i jesu žmigavci izmešteni u braniku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dugo nisam pisao o svom ljubimcu.

Evo slike jedne za presek stanja :)

 

66c84b0328c25dfabb27de5b0ce36dc1.jpg

 

Za ovih, nepunih, 16000 km smo se jako dobro upoznali i uskoro nam je prvi rođendan ;)

Pre toga prvi redovan mali servis uradiću u AK Kole, gde sam ga i kupio. Stvarno su korektni sa cenama, a mislim da njihovi kupci imaju i poseban rabat. Cena sa Selenia WR 5W-30 PE je oko 9500 din, dok bi sa Shell-om bila još manja. Meni je to više nego korektno.

 

 

Edited by neshaoct
slika prebačena na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

aaa0c92f53e5ff974ff1bd738de60300.jpge057bf6b0f01421fc8561dcb5f604a00.jpg812024be3744f6e729f900f8a277010d.jpg

92d0003eb97b380577f6b4458400dcb9.jpg f2b83e997098bb1d902a0b53931eb1ce.jpg 52922fcb34a6f26257e941787fcab6c5.jpg

 

Još uvek je na felnama zimska guma Goodyear UG9.. I ne skidaju mi se. Svaka preporuka

 

 

Edited by neshaoct
slike prebačene na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry sto skrecem s teme, ja sam na mom grandeu menjao pre tri godine stopaljke i nemam nikakvih problema s novim tipom, kod FIATA je u pitanju nekvalitetna zavrsna obrada, a u slucaju elektrike i totalno odsustvo mozga inzinjera koji su istu projektovali. Inace, zbog led pozicija, nocu sam mnogooo uocljiviji (o ukusima ne vredi raspravljati ali mislim da u toj klasi automobila ne postoje lepse stopaljke, pogotovo kad se nocu upale). Inace, sijalice na prvobitnim stopaljkama (kao kod tebe) su toliko pregorevale da sam u jednom trenutku hteo da ubacim led i na poziciju i na stop i na zmigavac. Srecom su u medjuvremenu izasle nove stopaljke pa sam njih stavio:D

 

Btw, grandisa ti je odlican i nek te sluzi u zdravlju!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinite, Tapatalk nešto zabušava - ne daje mi obaveštenje da je neko pisao u mojoj temi. @Zvezdo, UG9 je stvarno dobra guma, ulovio ih na nekom sniženju, ali još tokom prošlog leta, negde krajem jula, tako da nisu bile ni previše skupe. Mislim da je bila oko 6600 din po kom.

@lufti slažem se da je novi model štopaljke lep, naročito noću izgleda prelepo.

E sada nisam primetio nikakvo pregrevanje sijlica, mada nisam ni obraćao pažnju. Ne znam kako si ti to uvideo.. Na mom postoje dnevna prednja svetla, tako da preko dana zadnja se i ne koriste. To je stvaro veliki plus na svakom autu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PREGOREVALE, NE PREGREVALE:lol:

Hteo sam da kazem da su crkavale cesto, moguce sto su stalno radile, mada mi se na desnoj stopaljci skroz raspala plastika koja je drzala nosac sijalica, moguce da je fabricki defekt...

Generalno sam imao losa iskustva sa elektrikom, zice u  zglobu vrata su se iskidale i nisu mi radili podizaci stakala i zvucnici, trece stop svetlo katastrofa odradjeno, cesto sam menjao H4 sijalice u faru, na kraju sam se odlucio da stavim xenone...

Moguce da je to sve u medjuvremenu otklonjeno, moj grandisa je vec u ozbiljnim godinama, berba 2006.:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...