Jump to content
FAS Goran
dellas

BMW e34 TOURING 520i 24v

Recommended Posts

Evo da predstavim svoje pogrebno vozilo :)

 

Rec je o e34 touringu, 1993. godiste. Ovih dana sam gledao pretezno e39-ke i gotovo ni jedna nije bila u ovakvom stanju (a da je cena razumna), pa sam se odlucio za ovaj primerak. Par tehnickih detalja:

 

2.0 24v M50B20 motor, redni sestak sa pristojnih 150ks (reklo bi se da su svi konji zivi, sto je isto retkost kod njih).

 

Oprema je zanimljiva, najvise zbog panorame(ne staklene) koja se otvara celom duzinom krova iz dva dela ali to nisam smeo ni da probam u ovim zimskim uslovima, inace tu su 16" alu felne, nasloni za ruke, centralna, 4xel.podizaci, el.retrovizori, ABS, servo, otvaranje stakla na petim vratima i manje vise je to sve, i sve od toga radi, jedina mana je sto nema klimu.

 

Na satu "skromnih" 331 000km, a i dalje je u top formi.

 

Auto je limarijski bez tackice (pocinkovana serija), na trapu je savrseno utegnut, u rucici menjaca nema lufta sto jos nisam video na e34 i radi mu rucna sto takodje nisam video :)

 

Na autu je seqvent plin, tocak boca i dizne ispod poklopca motora tako da se nista ne vidi, jako je pismeno ugradjen.

 

To je manje vise to, bice jos slika i utisaka samo da se malo bolje upoznamo, ima sitnica da odradim - promena sijalica u intrument tabli, stelovanje zadnjeg lonca, par sitnica za tapetara i to je to.

 

IMG_20141229_181340.jpg  IMG_20141229_181355.jpg

IMG_20141229_195238.jpg  SC20141225_224011.png  SC20141225_224023.png

SC20141225_224035.png  SC20141225_224045.png  SC20141225_224050.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opa,cestitam koleza.

Kako sam ja voleo ovu peticu!

I dalje namunjena privlaci poglede.

Da te lepo sluzi.

Koliko je to para,da nastavimo trgovinu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka neka zurices ti u te Amerike...

:laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E izgleda maltene kao nov. Stvarno si ga ubo u ekstra stanju. To je fenomenalan motor taj M50. Ma ceo auto je baš baš dobar. Svaka čast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahaha , prodao si Mecku da bi registrovao Bmw. Kako ti zvuci :D

Prodata mecka tacno za cenu registracije i prevoda za BMW, tj malo manje :)

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep primerak,jel vanos motor ili obican?

Inace nema veze sto je zadnja vuca po meni dok sam vozio bmw bolje je gazio sneg nego neki sa prednjom vucom i izlazio sam svuda,neki nisu ni probali auto sa zadnjom vucom a daju neke komentare bzvz!

Edited by deki87

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne stigoh da slikam auto detaljno ali nema veze ima vremena dok prodje nova godina, dok stigne fabricka rucica menjaca, prednji znak, kod nastelujem zadnji lonac ili ubacim drugi, stavim mrezicu iza zadnjih sedista itd...

 

Danas sam ga malo stisnuo ali nisam dovoljno pustio ove ispred pa sam morao da kocim brzo, cisto da se vidi da ovaj dedica kad se zavrti nije tako trom kao sto se misli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beli i Deki, imate opomenu pred opomenu :) 

 

Šalim se, ali nemojte da smarate... da su vam bar neke fore nego kao deca... ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam jedan takav ovde kod nas u Nisu,tamno siva met isto ima panorama krov,opasno izgleda,dosta ocuvan kao tvoj!Za koje si ga pare uzeo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iznenadjenje za 1. januar, auto ipak ima klimu, samo fali dugme na koje je se staruje :)

 

Drugo iznenadjenje je neprijatno, nadjem na oglasima ovakav volan povoljno(isti sam imao u e46)

 

cxcb420149.jpg

 

znam da sam ih vidjao u e34 ali u ovaj ne moze, mora puska volana od zadnje serije :/ Morace ovaj od fapa da ostane jos neko vreme...

 

Evo jos par slika enterijera i motorizacije, u planu je i promena rucice menjaca i vracanja originalne.

 

IMG_20141231_161933.jpg  IMG_20141231_161940.jpg

IMG_20141231_161953.jpg  IMG_20141231_162036.jpg

IMG_20141231_162053.jpg  IMG_20150101_143216.jpg  IMG_20150101_143226.jpg

 

Spolja za sad nista necu dirati osim auspuha, imam jedan dokon nov laser sa dve cevi ali se plasim da se ne dere mnogo, jer je auto sad necujan. Ili cu ici na tu varijantu ili na neki lep nastavak samo.

 

IMG_20141231_160759.jpg  IMG_20141231_160811.jpg

IMG_20141231_162144.jpg  IMG_20141231_181828.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matori na ovo cudo samo neke malo vece felne i izgledace MNOGOOO opasno!

Vidim ja da ce ovaj da potraje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...