Jump to content
FAS Goran
beli_Punto

Kablovska, internet, fiksni...

Recommended Posts

Verovatno neko rashodovanje od ko zna koga.

 

Ruter ne može biti gluplji.

 

Pazite sledeću situaciju:

 

Na portu 22 na svakom od kompjutera imam pristup konzoli.

Hoću da imam pristup i van mreže.

 

Stavim da spolja na mojoj ip adresi port 22 gađa jedan kompjuter, a port 23 drugi. I super, sve radi i vrlo je jednostavno.

 

Upalim i ugasim ruter i kada dobije mrežu ne da nijednom uređaju da se konektuje.

 

Rešenje je da iščupam kabl iz njega i konfigurišem ga bez Interneta kako bi on uhvatio internet i onda opet sve vratim.

 

A da ne pominjem što u dvorištu nemam signala, a sa starim mi je i komšija tražio šifru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je marka Cisko....ne znam cija sta ali je uzas....ali svetle po 5-6 lampica, koritim ga kao nocno osvetljenje u sobi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja danad bio da uzmem internet SBB, pre koristio ADSL na postanet i bio je stabilan ali spor i skup. A promocija kod SBB 4meseca 1din vazi samo za nove usluge. Imam ja njihova kablovaka a sad kad uzmem i internet 4meseci placam samo kablovska,ko pre a posle cena za ceo paket. Ako su nov korisnik 4 meseca 1din. To ti je pederska rabota.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto ja ko postojeci korisnik da placam kablovsku 4meseca, a ko novi ne placas nista?

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha, to te brine.....mislio sam da si i ti nov 

Mislim da treba da zoves i pitas ima li sta za stare korisnike, niko te nece vuci za rukav da ti da za Dz ako sam ne trazis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto nisi raskinuo taj ugovor i napravio novi sa njima koji će glasiti na ženu/decu/ćaleta/kevu/burazera i taj neko postane novi korisnik ali opet stoji ovo sto je Zhorz napisao, imas dzabe net ta 4 meseca

Edited by Tomas

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako je i dalje pod ugovorom ne moze da raskines tek tako...mora da platis do kraja ugovora...bar tako su uglavnom svi ugovori.

tj ako se dogovorite zajedno da raskinete onda nece naplatiti nista (kao ja i orion :thumbdown: )

Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi prelaskom na novi paket dobijamo uvek 4 meseca za 1 din. I uvek tako.

Da li je to što smo bili jedini i prvi koji su dobili net preko kabla u kraju ili im je takva politika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da napisem ovde, posto ima veze sa internetom al za mob

Cale je u nemackoj, uzeo je njihovu karticu i kupio android telefon kako bi mogao da se cuje sa nama preko skajpa. Uzeo je neku pretplatu od 3gb mesecno za 15e, e sad pitanje je jel zna neko da li ce to biti dovoljno za mesec dana, ako svaki dan pricamo po npr 10-15min..? Posto on (a ni niko od mladjih kolega) ne zna kako da proveri koliko mu je ostalo gb/mb :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Orion Tv aplikacija i dalje besplatna Demo verzija ,skinite za android i pratite tv kanale... ima i sve 4 arene taman za veceras LS.. inace radi samo na Wi FI konekciji

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupio sam tv lcd,skeniram kanale digitalne nema nista,ili ima ali los signal,u susednoj sobi extra slika na dr tv-u ,kopernikus je provajder,da li moze da oslabi onaj antenski rastavljac ili sam koaksijal kabal... proverio sam tv i nakacio na taj dobar signal sve je super bilo,vratim u sobu o5 nece

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek malo,jel imas od kopernikusa anoalognogni signal(kao SBB sto pretvara digitalni u analogni,pa sa radelnikom mozes u 2-3 sobe) ili imas digitalno signal od njih(njihov box)

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam od njih alanogni posle ide taj razdelnik... evo povezao sam novi razdelnik,sada sam nasao digitalne ali postoji onaj mozaik na dosta kanala,videcu da li ima neki pojacivac da se kupi,ili ovaj provajder da malo pojaca signala ko je to moguce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako bi hteli da ti pojacaju signal, to bi bilo najbolje,jer tebi je,najverovatnije problem odnos šuma i signala(što nekad ovisi i o kvaliteti kabla).Mozda da pozoves njih i da provere taj odnos(ne znam kao to u Kopernikusu radi njihovo tehnicko odrzavanje)

Share this post


Link to post
Share on other sites

vise od pola digitalnih signala je ok,arene,sportklubovi su ok, to mi je najvaznije... znaci razdelnik je kao oslabio,ovaj novi radi ok iako je dzabe pare,mogu misliti neki kvalitetniji kako bi radili... prelazim kod njih sto se tice interneta pa cu videti da li postoji neka mogucnost da pojacaju signal,dal 2 lcd u kuci prave problem??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obicno se mreže projektuju da na svakom prikljucku kod korisnika moze 3-4 uredjaja da rade bez problema(tv,internet,digitalna...),tako da dva Tv-a nebi smela da stvaraju nikakav problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oj!

 

Gase SBB kablovsku (analogni signal), a niko ništa da napiše?! Nije valjda da ste SVI na vreme prešli na digitalni i da SVI plaćate redovno i pošteno tu uslugu...  :blushing:

 

Evo ja sad, posle 11 bezbrižnih god. ostadoh bez TV signala i moram da se prijavim... Neka preporuka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...