Jump to content
FAS Goran
beli_Punto

Kablovska, internet, fiksni...

Recommended Posts

I ja razmišljam da objedinim od Nove godine sve "troje" kod SBB-a (tj. KDS-a u NS-u), daju 25 Mb u osnovnom paketu plus izbor kanala je odličan, već imam njihovu kablovsku i navikao sam na njih (Arena mi nič ne treba), štedim i oko 1.000 din mesečno u odnosu do sada što plaćam za tri odvojene usluge na tri mesta, jedino mi nije jasno imaju li ti njihovi uređaji scart izlaz za CRT TV i kako se uopšte na to ukopča telefon, ima li i taj ulaz? Može li se ovaj obični dect Panasonic telefon koristiti kao i do sada ili treba neki drugi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz iskustva sa sabackim Jet TV (lokalni SBB) dobijes uredjaj(ATA adapter) koji se kaci na kablovski prikljucak i iz uredjaja imas izlaz za telefon i internet. Koristis obican telefon kao i do sada. Jedina zackoljica sto je uredjaj ukljucen u struju pa kada neme struje nema ni telefona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako da ti radi bezicni kad nema struje ako je baza od istog ukljucena u struju :blink:

Na "obican" sam i mislio, neprijatno se iznenade stariji clanovi domacinstva pa cisto da pomenem.

Uticnice od postojece telefonske instalacije u stanu se ne koriste pa morate da vucete kablove ako vam mesto ne odgovara ili da postojecu instalaciju raskacite od telekomove pa da je povezete na ATA adapter.

Share this post


Link to post
Share on other sites

FIksni mi uopšte ni ne treba, ja bih da ga otkažem totalno, no žena mi odmah skočila za vrat, čime će po dva- tri sata dnevno da priča sa mamom... :D

Hvala na objašnjenju. Kako se povezuje drugi televizor - antenskim kablom (kablovska) kao i do sada (plus neki njihov dodatni uređaj) ili ide UTP (mrežni) kabal kao kod IPTV-a? Scart izlaz, ima/nema? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Telefon 2 lin se priključuje u wireless kablovski modem. Zbog glupih ljudi čekao sam tu kutiju i aparat 45 dana a mogao istog trena da ukopčam stari tel.

Za digitizaciju ti ništa ne treba jer oni emituju klasičan kablovski signal +Dvb-T neki kanali skremblovani neki ne. Za prve dobijeş D3 dekoder.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mora da menjam net....orion, 3 dana mi download 0.9-1.2 a placam za 7

Posle 5emaila i pretoje da necu da platim kazu docice majstori sutra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koristim vec godinama sbb,i zadovoljan sam.Ima kada me nervira dodje mi da raskinem ugovor ali se brzo predomislim.Sklopio sam ugovor pre godinu dana sa njima za duo gold paket,wi-fi u stanu,net 40mb protok,11 hd kanala,mogucnost vracanja slike 72 sata i sve za 2990 din.Navikao sam na njih i ne bih da ih menjam,najvise mi odgovara sto imaju sport klub jer mogu da gledam F1.Dosta njih pljuju sbb ali meni odgovaraju,cak razmisljam da prebacim i fiksni kod njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako da ti radi bezicni kad nema struje ako je baza od istog ukljucena u struju :blink:

Na "obican" sam i mislio, neprijatno se iznenade stariji clanovi domacinstva pa cisto da pomenem.

Uticnice od postojece telefonske instalacije u stanu se ne koriste pa morate da vucete kablove ako vam mesto ne odgovara ili da postojecu instalaciju raskacite od telekomove pa da je povezete na ATA adapter.

Procitaj opet sta sam napisao ...

FIksni mi uopšte ni ne treba, ja bih da ga otkažem totalno, no žena mi odmah skočila za vrat, čime će po dva- tri sata dnevno da priča sa mamom... :D

Veruj mi da je bolje fiksni nego da ne daj Boze pokazes zeni i tasti kako se koristi Skype :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bili danas do Telekoma da vidimo sta i kako, jer sam cuo neke price da se ceka dugo, ali prica je skroz druga ... tj treca, dok su davali informacije, rekli su da bi sutra, najkasnije prekosutra trebala keva da dodje da potpise jos nesto i da dobijemo opremu, ali posle potpisivanja, kaze bice za par dana, ispravim ja radnika, malo pre si rekao najkasnije prekosutra, a sad kazes za par dana, a on kaze cim bude zvacemo vas ... ali sta je tu je, tolike godine smo vrteli antenu, mozemo jos par dana :D

 

Uzeli smo Box 3 paket, bez mobilnog ... jer ne daju mobilni :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Kako da ti radi bezicni kad nema struje ako je baza od istog ukljucena u struju :blink:

Na "obican" sam i mislio, neprijatno se iznenade stariji clanovi domacinstva pa cisto da pomenem.

Uticnice od postojece telefonske instalacije u stanu se ne koriste pa morate da vucete kablove ako vam mesto ne odgovara ili da postojecu instalaciju raskacite od telekomove pa da je povezete na ATA adapter.

Procitaj opet sta sam napisao ...

 

Odnosilo se na ovaj deo:

 

Pa ni moj telefon ne radi kad nema struje, onaj "obican" radi ... bezzicni ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vama ni Bog ne moze da pomogne ;)

Otkljucaj onu temu pa mi se javi, nemoj ovde da skakuces :D

@Dr Sidious, bezzicni telefon ne radi kad nema struje, on je ukljucen u struju i ne radi kad nema struje ... a obican telefon koji se prikljucuje samo u uticnicu za fiksni, on radi i kad nema struje ... ne razumem kako se ne razumemo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiglo sve, sve povezano i sve radi ... ali nije mi nesto jasno, jel mogu da memorisem sve kanale kako ja hocu, da poredjam prvo sve one koje gledam, a posle ove manje bitne, a i isto ne znam kako da idem direktno na kanal koji zelim, a da ne motam kanale redom ... trenutno daljinac od tv-a koristim samo za ukljucivanje tv-a, a kanale motam na ovom belom daljincu

Share this post


Link to post
Share on other sites

@beli_Punto, mozes da spakujes kanale kako tebi odgovara,to je licno tvoja stvar.Ako ne znas kako,sacekaj da se neko javi ko koristi njihove usluge ja sam na sbb.Ja sam spakovao kako meni odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes samo deset omiljenih da poredjas na dugmicima od 1-10, ostale sve moras po brojevima da kucas ili na ono dugme za po jedan gore ili dole. Npr kad hoces discovery kucas 601, kad hoves pink komedy 180 itd..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...