Jump to content
FAS Goran
beli_Punto

Kablovska, internet, fiksni...

Recommended Posts

Kao korisnik IKOMa jos iz vremena kada je pretplata bila citavih 100 dinara, mogu da kazem da su govna i jedni i drugi. 

SBB je djubre tesko, povecavaju cene, paketi biiip, net puca, sve u svemu uzas.

U zgradi imam mogucnost da biram jer su izvukli instalaciju i jedni i drugi.

Skoro su komsinici pored uvodili Telekom opticki internet, majstori koji su bili da montiraju krenuse sa pricom kako je SBB mnogo bolji od Telekoma i kako imaju previse problema i reklamacija.

Verovati ili ne, nisam siguran, ali znam da bez SK ne mogu a Arena sva sreca ima po raznim strimovima :D

 

IKOM je bio sjajan do pre par godina kada su ugasili Arenu, jer su mentolcine iz Telekoma trazili DUPLO vise para za narednu godinu, gde je naravno IKOM odbio to i puf, nestade Arena.

Sreca pa nisu mnooogo gruvali cene i mahom su uvek bili povoljniji od ovih monopolistickih govana iz SBB-a.

 

 

 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li mi možete pomoći oko izbora kablovske televizije?

Nisam u klasičnoj zgradi, već je to dvorišni stan, pa ono postanet otpada u startu. 

Trebalo bi mi nešto najosnovnije, najjeftinije, jer mi nije bitno toliko, kad slabo i provodim vreme u stanu, ali čisto da imam, pošto se trenutno mučim sa resiverom i malom, sobnom antenom... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
41 minutes ago, delakroa said:

Trebalo bi mi nešto najosnovnije, najjeftinije, jer mi nije bitno toliko, kad slabo i provodim vreme u stanu, ali čisto da imam...

Možda onda da pogledaš koji operater nudi samo Net.

 

Prolazi vreme kad je bitno koja je kablovska, već postaje jedino bitno da se ima nečiji Net.

Onda ubodeš taj net u TV ili komp (ako nije smart TV) i instaliraš šta želiš da gledaš. Npr. Eon van mreže (eto SBB kanala), ili Arenu Cloud (eto Telekom kanala...samo što im je ta aplikacija još uvek loša koliko znam), Netflix, Amazon Prime ili šta već želiš...plus gomila sadržaja na YouTube, a po potrebi možeš da skineš ponešto i sa torenta što ti se gleda.

 

Orion ima takvu ponudu, ne znam za ostale...

 

 

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam već smart tv, skinuo sam orion tv aplikaciju, ali jako je oskudan broj kanala, bar nešto više da ima, ili da je neka bolja ponuda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj BeotelNet. Imaju sada fine pakete, ja gledam da se prebacim kod njih, ono što meni odgovara TV+internet je 2790 mesečno i 12 meseci za 1 dinar uz 3 god ugovor. 

Dok sam bio u BG imao sam fino iskustvo sa njima, koristio sam ih jedno 2 godine i nije bilo prekida niti su bili bahati. 

Mislim da oni otkupljuju od Telekoma internet i dalje distribuiraju. E sad, računam na to da su oni prioritet kod Telekoma i da je drugačije kad se desi prekid pa ti cimaš njih a oni cimaju Telekom a ne kad ti sam cimaš Telekom a oni fazonu ti si mi jedan od milion korisnika, doći će ti net.

Manji se ipak više zalažu da te zadrže

Share this post


Link to post
Share on other sites

@delakroa

 

Nisam najbolje objasnio... :) 

 

Ne mislim na Orion aplikaciju, nemam pojma ni kakva je....već na njihov (ili bilo čiji Net). Vidi daje li neko od operatera (znam da Orion daje, ali teško da je jedini) jedino Net...dakle, ne ono Net i kablovska...ili Net i kablovska i fiksni....već samo Net. Ubodeš taj Net u TV i onda instaliraj npr. EON van mreže i eto ti SBB kanala iako nemaš njihovu kablovsku...jer kao što rekoh to postaje nebitno, već je samo bitno da se ima nečiji internet...a, sami ćemo kroz instalaciju aplikacija na TV birati šta i kad gledamo. :thumbup: 

 

Treba proveriti ima li kakvih tehničkih ograničenja...znam da je u početku bilo, da van mreže SBB-a instalirajući njihov EON nisu mogli da se gledaju N1, Nova S i SK kanali...ali koliko sam posle ispratio to je rešeno.

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam samo net,od Orion Telekoma i Total TV.
Probao sam TV preko neta i prso sam i uzeo Total TV.
Neće meni neko drugi da bira koje ću ip adrese ja da otvaram

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...