Jump to content
FAS Goran
beli_Punto

Kablovska, internet, fiksni...

Recommended Posts

@PremieRacing Borko, ugasiše ima 2 nedelje, ako ne i više :) Po BG nisu gasili, ali sam rekao svojima da očekuju tako nešto, mada pola naselja je na divlje.

Ako imaš internet preko adsl-a onda IPTV (ili uzmeš SBB za 900 din ili tako nešto D3i da imaš SBBove kanale i možeš uređaj da nosiš gde god imaš net). 

 

Ako ne, uzmeš D3GO paket kod SBB-a, duo Gold zbog vraćanja 72h unazad, taman da gledaš bez reklama, to je 3200 din, digitalna TV+60Mbps internet. Po NS nema toliki izbor operatera.

 

Ja planiram da uz ovaj duo gold uzmem i Telekomov neki paket zbog Arene sport, sad je promotivno 600 dinara:
https://mtsantenatv.rs/sta-je-antena.html

 

Tako da, ako ovo spojim imam 6 SK+5 AS, što je jedino što gledam na TVu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eeeee, jeste, dve nedelje kako nemam TV ali se nisam nešto posebno potres'o... Treba mi ovakva konsultacija i hvala ti na odgovoru. Sve lepo sažvakano. 

E sad, imam par malih problema, a to je da nemam fiksni tel (i ne želim ga uzimati) i imam net kod Vip-a sa ugovornom obavezom još 17-18 meseci. Nisam zadovoljan ali i neću duplo da plaćam Vip-u i SBB-u. 

 

Izgleda da ću se odlučiti ipak samo za Start TV paket kod SBB, da sačekam istek ugovora kod Vip-a i onda nakalemim i SBB net paket pa uzmem taj biiip D3Go...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pisalo je to vec na benchmarkt forumu,ja eto pratim taj IT  forum,moze svasta da se nauci u cuje

ja sam pre jedno mesec kupio digitalni satelitski risiver sa novim S2  tjunerom i sad sam astrom i hotbirdom imam preko 500 kanala,naravno ima tu svakakvih kanala od najgorih do odlicnih kanala,jedino sto nema titla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za domaće kanale je Kodi najbolje rešenje+live IPTV Srbija addon. Može se pokriti ceo region. 

A reši se jednostavno android TV box (30tak evra) i internet. Meni je trenutno komp prikačen na TV pa tako gledam.

Jedino je smor kad neki kanali ne rade a to su uglavnom sportski

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemogu nikako da povezem satelitski risiver sa ruterom,posto na risiveru imam ulaz za Lan kabl,al mi trazi neku sifru,tako da bi mogao preko satelitskog risivera da pustam youtuve il bilo sta na netu na tv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nego sam kreno na put dobio sam od SBB neku papirologiju posto su kupili Ikom pa kao proslo vise od 1 god i valjda od 7 meseca izjednačiće cena sa SBB i kao digitalizuju svu kablovsku pa će menjati valjda kablove to će se najaviti kad dodje vreme,da nezna neko dali se to menjaju kablovi i po stanu ili samo u ulazu,kod kuma na N.B. Telekom je postavljao nove optičke kablove kao dosta veći protok ali to su radili samo po ulazu

Share this post


Link to post
Share on other sites

menjaju se samo do glavnog razvodnog ormara za TV,al sve zavisi od zgrade do zgrade ,mogu dovesti opticki kabl i do stana,tamo gde je kutija il ormar za slabu struju,sve zavisi koliko ulazu,dal komplet rade 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neko zna koliko kvadrata pokrivaju bežični ruteri u SBB,vidim da nemaju antenu. Sad koristim Asus sa 2 antene 5dbi i jedva pokriva stan 70 kvadrata,stim da ruter nije u centralnom delu stana 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se niko ne javi, pusti mi pp u petak pre podne, imam na poslu štand SBB-a ispred radnje, pa ću ih pitati.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno su loši sa dometom. Nisam merio u kvadraturi ali ako ti znači na nekih 7-9 m mi je bio skroz slab signal, čak se i gubio. Takođe 2 pregradna zida između 2 sobe. 

Pokušao sam kroz podešavanja da pojačam signal ali već je bio na max. 

 

Evo i prtsc početne strane da vidiš model i nivoe signala

 

Screenshot_2018-10-03-21-51-00-478_com.ksmobile_cb.thumb.png.3a426af4064a9d83f30bb50f9c89ef5e.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam i mislio da će ti njihovi ruteri raditi kilavo i da se postave u centralni deo stana. Od kad su kupili Ikom nisu cimali, "samo pogasili pola kanala" sad često zovu navodno od n.god. gase analogne kanale pa sad može i za dzabe risiveri za tu digitalnu TV i to 3-4 TV nije problem samo da se naruči da nebi nestalo haha. Dosad sam koristio karticu na 1 TV i za druga 2 uzeo bi kartice ako baš dodje do toga da ugase analognu šta će mi risiveri ne znam ni gde bi ih uključio . Sad mi problem pravi taj internet, sigurno će zezati gde god ga stavim. Najradije bi uzeo VIP-ov pa u koju sobu mi treba tamo ga odnesem jedino ne znam dali je 200 giga dovoljno mesečno.Sad je neograničen internet a ne znam ni kako bi proverio mesečnu potrošnju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mojih u stanu je sada SBB (isto preuzeli IKOM korisnike). Takođe zvali da pitaju da li su televizori digitalizovani, tj. jedan ima onaj njihov uređaj, a drugi karticu pozadi. Kad su čuli da to ima, samo je lik rekao ''ok, vi ste već digitalizovani''.

Gasiće analognu sigurno. U stanu je Tenda već godinama (ona najobičnija sa dve antene, mislim da joj je cena bila nešto oko 2.000 dinara), stoji odmah pored SBB rutera u sred stana, i radi sve ok. Ali, manji stan od tvog, 48 kvadrata.

Možda ovo jeftino rešenje...ima antenu više od Asusa :D

 

Screenshot_11.jpg

https://www.winwin.rs/mreze-sigurnosna-oprema/wireless/wireless-ap-i-ruter/bezicni-ruter-tenda-f3-n300-1xwan-3xlan-3x5dbi-fiksne-antene-4762539.html

 

4762539-1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze. Ima 4 LAN porta i bar 1 je otvoren za povezivanje na komp preko mrezne kartice.

A opet ni to ne mora. Koliko znam, vecina novih rutera podrzava Repeater mode pa se ruteri mogu razmestiti po stanu i svugde WiFi, samo kabl od struje :) 

Ima sada onih rutera sto se samo stave u uticnicu, ni mesto ne zauzimaju a pristupacni su

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je ruter koji imam https://m.gigatron.rs/ruteri/asus_300mbps_wireless_router_-_rt-n12e-32255 . Ako se neko bolje razume da rastumači koliko sam ja skapirao ovaj Asus nebi mogao bežično da se poveže sa SBB ruterom već samo kablom. Valjda mora da piše "range extender" na ruteru da bi to moglo bežično. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druže hvala, po ovom uputstvu ispada da može da se poveže bežično što je super da nemoram još troškova da imam. Sad ostaje kad potpišem "novi ugovor " da ovo i proverim kako radi. Meni nude da produžim ugovor i da plaćam 1 god kao i sad 2.640 din a novim korisnicima ovo isto nude za 2.000 din. e sad ko je tu lud a ko blesav videćemo, možda oko n.god.budu povoljniji uslovi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raskineš ugovor i neko drugi iz kuće potpiše na svoje ime nov. Svega par dana bez interneta/TV-a.

Po tom pitanju je SBB bezobrazan. Kad su im akcije za nove korisnike, isplati se prijaviti nekoga kao novog korisnika a svoj ugovor raskinuti. 

Tako je jer su monipolisti. Niko na tržištu im nije ni blizu ni po izboru kanala a pogotovo ne po brzini interneta. Sve kanale sa iptv-a preko kodija gledam i nema problema jer je brz net. Dok je ADSL katastrofa ako si na parici a daleko od pošte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to što kažeš,nije loša ideja. Tako će i biti ako nedaju popust. Verovatno samo internet nebi koristio par dana. Hvala svima još jednom 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Došao i taj dan pre 7 dana u zgradi isključili analogni signal. Imao sam digitalnu na 1 tv a na drugom instalirao eon 15 dana gratis imao sam već Smart box (za 7 dana gledanja po 10 sati potrošnja oko 60 giga) zato sam odustao od VIP interneta 200 giga nebi sastavilo 20 dana. Cimao sam se 7 dana sa njima , juče bio u poslovnici da raskinem ugovor oko 9 ujutro kažu vrati opremu i nema  problema. U 12 me zove neki menadžer i da korektnu cenu na 2 god i tako da sam pridružio ugovor. Danas su povezali,odustao sam od kartica po njima dešava se da često blokira. Ovi hd programi su ok,digitalni ništa bolji od Ikom analognih. Tek je stavljeno pa nisam stigao još da čačkam sve ali na jednom TV našao sam da on prepoznaje na digitalnim kanalima rezoluciju 575 a na hd kanalima 720. Jedan uredjaj je d3 i on može da vraća programe 7 dana i video klub a ova druga 2 samo kao dekoder za digitalne programe. Ima i eon na 5 uredjaja a na 3 može istovremeno da se gleda.Slika je extra ako je internet dobar,za digitalu mora pun signal. Bolja je slika na box-u nego na njihovom dekoderu,zaboravio sam da pitam da li može taj eon da se koristi i van Srbije 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Došao i taj dan pre 7 dana u zgradi isključili analogni signal. Imao sam digitalnu na 1 tv a na drugom instalirao eon 15 dana gratis imao sam već Smart box (za 7 dana gledanja po 10 sati potrošnja oko 60 giga) zato sam odustao od VIP interneta 200 giga nebi sastavilo 20 dana. Cimao sam se 7 dana sa njima , juče bio u poslovnici da raskinem ugovor oko 9 ujutro kažu vrati opremu i nema  problema. U 12 me zove neki menadžer i da korektnu cenu na 2 god i tako da sam pridružio ugovor. Danas su povezali,odustao sam od kartica po njima dešava se da često blokira. Ovi hd programi su ok,digitalni ništa bolji od Ikom analognih. Tek je stavljeno pa nisam stigao još da čačkam sve ali na jednom TV našao sam da on prepoznaje na digitalnim kanalima rezoluciju 575 a na hd kanalima 720. Jedan uredjaj je d3 i on može da vraća programe 7 dana i video klub a ova druga 2 samo kao dekoder za digitalne programe. Ima i eon na 5 uredjaja a na 3 može istovremeno da se gleda.Slika je extra ako je internet dobar,za digitalu mora pun signal. Bolja je slika na box-u nego na njihovom dekoderu,zaboravio sam da pitam da li može taj eon da se koristi i van Srbije 
Taj Eon radi samo na Sbb netu,tj Sk i Nova S,ostali kanali rade i na drugim mrezama. Imaju i neke posebne pakete koji rade na svim mrezama ali je veca cena,ne znam tacno...
ja čekam da mi jave za supernovu 6 SK i 5 Arena sve HD
Rekli su za desetak dana ce pustiti SK hd,za sada je u Sd varijanti.Arena je Hd.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pred novu godinu, bilo kod MTS 6 meseci po dinar omorika 1 (neograničeno ka svim mrežama plus 100 minuta za republiku srpsku), IPTV do 3 boxa, internet 20 Mbit/s (meni ne treba jači samo da je Ping odličan, kod mene može do 100 ali mi ne treba) fiksni i 100 gb neta za tel, i to sve za 3500 din...

TV ne gledam, sport ni pod razno tako da je za mene ovo win win zbog neta za tel koji ne mogu potrošiti da čitav mesec 24h samo YouTube gledam.

Imam kodi i MTS TV go instaliran na tabletu pa kad mi se nešto gleda tel uključim hotspot I bleja.

 inače 90% vremena provodim u "divljini"

Послато уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

a2b38644c2103dd7076873d1a2b8ccc3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...