Jump to content
FAS Goran
ogii

Fiat nuova Croma 1.9 MJet 150 - čudan zvuk u motoronom prostoru (zveckanje)

Recommended Posts

Drugari cuje ce neko cudno zveckanje negde kod dizni i to iskljucivo kad se zagreje motor,
 

 
...taj auto radi indenticno kao moj.
Da li je to normalan zvuk ili je neki kvar u pitanju? Auto normalno pali ali je onaj zvuk malo iritantan.
Ovo mi je cetvrti fiat,imao sam mareu jtd i dva dobla od koga je jedan jos kod mene i ni jedan nije radio kao Croma tako da me interesuje da li je neki kvar u pitanju i da li je jos neko ima isti problem?Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri da li ima garezi oko dizne,ako ima verovatno je podloska dizne, a moze da bude i da je neka dizna neispravna,  Bilo bi dobro ako mozes da proveris na diagnostici parametre dizni , odnosno pritisak,,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema nikakve garezi to sam gledao a za dizne ne znam,ma da kad stoji na leru ponekad se oseca da kao blago zatrese motor.Da li se to moze videti na dijagnostoci,mislim za dizne da li su dobre ili ne?

Edited by ogii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ću ja kao papagaj da ponavljam uvek isto, ali uzmite elm-ove pa sami čačkajte.
Ne može ništa da se zezne, a štedi i pare i živce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej zemljace bio sam  kod nekoliko majstora gledaju kao tele u sarena vrata,i oni koji imaju dijagnostiku ne znaju da rukuju njom bar ne ovde kod nas.


Sta je to elm?

Edited by ogii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu da predpostavim da nije mudrost ali nikad nisam cackao oko te elektronike i posteno da kazem i ne volim da se zezam oko toga.Bolje da platim coveku ko zna svoj posao nego da me posle kosta vise ako nesto zeznem.A ne bih voleo i da se neki suster uci na mojim kolima.

Edited by ogii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je to elm?

ELM 327 je uredjaj ili interfejs koji se povezuje sa automobilom na obd dzek(dijagnosticki dzek) a sa druge strane racunar tipa lap top ili smart telefon i postoje programi pomocu kojih iscitavas parametre, greske.... i mozes ih brisati, postoje veoma prosti programcici i besplatni, kucaj malo po netu pa ces videti da je veoma prosto, imas usb, bluetoth i wifi verziju samog uredjaja, ima firma kod nas na forumu koja ih prodaje i daje garanciju na uredjaj, cak su korektni pa hoce i da pomognu savetima za povezivanje i rukovanje, a cene su krajnje korektne tipa oko desetak evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao sam danas Gorana iz servisa,rekao mi je da se to cuju podizaci ventila i da je to normalno za taj motor.

Svaka cast coveku veoma korektno se poneo i sve mi objasnio,a ne kao ovi neki majstori koji bi odma da cerupaju auto.

Posle Bozica planiram da odem do njega cisto da uradi mali servis i da pregleda auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam Rajko samo se zajebavam  :smoke: ,vozio sam kod nekoliko majstora svi razlicito pricaju.Moj drug i dobar mehanicar tvrdi da kad radi na ler egr je valjda otvoren pa zato ima taj ostriji zvuk motora.


Salu na stranu,vozio sam pre neki dan.Na dijagnostici je sve u redu posedno je gledao regulator pritiska i dizne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvuči glupo,ali prekontroliši španere kaiševa! Sličan kuckajući zvuk me zaluđivao,čuo se kod glave,pumpe,a ispostavilo se da je španer PK kaiša koji je vibrirao i skakutao, i proizvodio taj zvuk! Takođe mpgu biti i kaišnici alternatora i radilice.

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro Rajko,sad cu da zamesam malo gips pa kad mu uradim plocu nema da susne vise :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam sve ali to iritantno zveckanje je i dalje tu mozda je cak i izrazenije po ovoj vrucini,jel ima neko ideju?Treba da idemo na odmor krajem juna pa me strah da ne krepa magare negde na putu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene se to čukanje i zveckanje čulo, pa sam otišao u servis i meni je bilo ovo: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/59341-fiat-stilo-jtd-nuova-bravo-mjet-%C4%8Dudan-zvuk-iz-motornog-prostora/page-13
Međutim, taj zvuk je i dalje ostao, samo se manje čuje, tako da na kraju mislim da je to nešto drugo u pitanju. Čak i da mi se ponovo desilo (i to za par dana), teško da može da se zaglavi na istom mestu i da se opet isto čuje, nisam valjda toliki baksuz :)

Takođe sam čuo u prolazu da se ti motori tako čuju, jeste odvratan zvuk, ali mislim da se treba navići :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dajem glas za luft u remenici radilice oko 30-40 eur je nov deo, čuje se kao zveckanje metal od metal, kad se malo doda gas u nekim momentima potpuno prestane!?.

Definitivno predlažem odlazak kod majstora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...