Jump to content
FAS Goran
Ivan

Fiat Stilo - rastavljanje i servis fabričke CN+ navigacije, zamena GSM modema, čišćenje CD čitača...

Recommended Posts

Evo malopre ti po izlasku iz auta brzinski uradih prolaz kroz Service Menu:

 

 

Ne treba ti nikakav disk koji pominjes. Nema problema da se odradi i van auta, ali ce u testu crvenim oznaciti sve periferije koje nisu prisutne. Trebalo bi da verzije GPS i GSM normalno ocita posto su "built-in".

Share this post


Link to post
Share on other sites

A u tome je fazon ,kod moje navigacije conect se pojavljuje na displeju ali u njega se ulazi pritiskom na dugme enter zato me to i vodi u meni za podesavanje displeja.,znaci da je drugacija procedura ulaska u skriveni meni ako uopste i postoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima  setup, conect pa 3x taster0 i pojavi se "service" meni

Edited by jure

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane , jedva sam uspeo da se registrujem, stariji covek, jbg. Da bih te zamolio za pomoc.Ali bih najvise voleo da se vidimo jer ovako tesko da razumem odn. Da sam resim problem.Imam fiat stilo i radio magneti mareli koji si ti vidim ''apsolviro''.Kod mi trazi a i telefon bih hteo da dovedem u funkciju..pozz..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si po BG, 'ajde da pokusamo da se nekako uskladimo sa vremenom, posto sam ja u cajtnotu radnim danima. Bas sam proslog vikenda jos jednom kolegi odradio instalaciju uredjaja.

Ako imas fabricku pripremu i izvedene instalacije, trebalo bi brzo da sredimo softver ako ne bude nekih problema.

Ako je navigacija naknadno ubacivana, reci cu ti sta je potrebno od dodatne instalacije, pa cemo naknadno ispeglati softver.

Cujemo se preko privatnih poruka da ne davimo temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari,

imam istu ovakvu navigaciju, koja za sada fercera odlicno, sim kartica radi, jedino nemam mape pa nisam u mogucnosti da proverim navigaciju

Bio bih zahvalan ako ima neko link za skidanje mapa ili da ima vec skinuite mape...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nabavio sam connect navi+ sa velikim displejom i stavio je umesto stare sa malim displejom. kada je ukljucim pojavi se plavi fiatov logo i oznakom softvera 8.6,posle desetak sekundi logo nestane a na displeu samo treperenje tako da se nista nevidi samo na trenutke dođe slika u trajanju oko dve sekunde i onda ponovo treperenje pa se pojavi jasna i cista slika sa prikazom radio stanice i ostalim menijima u trajanju od oko dve sekunde i tako u krug.Radio radi normalno a cd nisam probao.U one dve sekunde sam primetio da gsm modul pokazuje jacinu signala sa onim zelenim kvadratićima.Ima li ko pojma d a li je to sto nema odgovarajući kod jer je sa drugog auta ili je neki kvar ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocigledno da ima neki problem, nema veze sa kodom, kao sto moj cenjeni kolega i drugar Branko rece.

Deluje kao neki hardverski problem, los kontakt... Mada je bih mozda iskljucio ekran iz price, jer kazes da normalno radi tih prvih 10-ak sekundi dok se ne odradi boot uredjaja (dok prikazuje logo). A zasto ne probas flesovanje firmware, nemas sta da izgubis, a mozda resis problem? Podigni firmware na verziju 9.8, ostavio sam link sa instalacijom u temi o naknadnoj ugradnji navigacije - taman ces resiti i problem koda ako postoji.

Ako ni to ne prodje, problem je onda hardverski, ja bih rasturio navigaciju i proverio kontakte. Moze da bude do maticne ploce, konekcije (flat kabla) ili ekrana. Eventualno bih od nekog kolege pozajmio ekran sa kablovima i tako locirao problem.

U krajnjem slucaju ako ne volis sam da resavas probleme, mozes da odneses kod Koye, pa da je oni pregledaju: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/64923-koya-elektronic-doo/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao ljudi,nov sam na forumu. Imam problem sa fabrickom navigacijom, tj. cd player-om. kad god ugasim auto i upalim ponovo on mi vraca na prvu pesmu cd-u... da li se neko susreo sa problemom...

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju nije nikakav problem - stvarno zvuci glupo, ali tako fabricki radi. Vraca automatski na prvu pesmu na CD kada se ugasi.

Slazem se da Magneti Marelli CN+ ima par glupih resenja, npr. u odnosu na fabricki Visteon CD, od kojih je jedno i to.

Glupo resenje mi je i sto kad prebacis sa radija na CD, ne pusta CD automatski nego moras da stisnes jos Play dugme dodatno (cini mi se da automatski pusta samo kada se prvi put ubaci CD). Pa valjda ako sam prebacio na CD opciju, hocu da slusam muziku sa diska, a ne da uredjaj cuti.

Mene je nerviralo i ono automatsko paljenje svaki put kad das kontakt, ali to sam resio prekidacem na +12V. Tupavo mi je da u softveru ima podesavanje za gasenje uredjaja uz kontakt, a nema isto to za paljenje, a mnogo je bitnije. Nekoliko puta jeftiniji Visteon CD je i to imao.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima 

aj da ispadnem glup pa da pitam, da li postoji mogucnost zamene gps modula na lancia lybri kako bi mogao da koristim navigaciju jer ne postoje mape za mase područije akad već ima navigacija hteo bih da izbacim dodatnu 

 

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam na vise linkova da skinem firmver 9.8 za connect navi +  za stila, i svaki je ne ispravan zna li neko link koji radi.

Takođe imam setup cd od stare navigacije connect navi, da li njega mogu iskoristiti za postavljane jezika menija i glasovnih komandi na connect navi+?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li mora da bude na autu povezana ili moze na stolu ga se odradi upisivanje novog softvera?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze van auta, ali ces onda imati problem da neces moci da se povezes na CAN mrezu vozila, tj. trazice ti opet Master Code.

Znaci pozeljno je odraditi dok je uredjaj u autu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala,sinoc sam je probao u autu posle cisćenja lasera sve savrseno radi i savrseno izgleda malte ne kao da je iz prodavnice.sve radi dok se ne upali motor a onda trazi master kod.Još jedno pitanje da li mora bas da bude na CD-R disku ili moze neki drugi tip diska.Nasao sam jos jednu navigaciju koja je po izgledu bolja od moje ali mise neuklapa po boji rama prednjeg panela pa ako je neko zainteresovan ....... 

,a cena je veoma  povoljna u odnosu na stanje u kakvom se nalazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Operacija uspela pacijent preziveo.Odrađen update na 9.8 i sve fercera.E sad da li update na na neku noviju verziju firmvera da li bi ina njoj trazio master kod ? sada idem dalje na tempomat i naslon za ruku ali na odgovarajićim temama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemas bas neke preke potrebe za novijom verzijom, licno sam probao 11.0, nista bitno, mozda malo brzi render mapa i to je to, koliko se secam...

Vec verzije od 12-ice pa navise su za NIT G2 ConnectNav+ (Nuova Bravo, Croma...).

Tako da teraj to i uzivaj ;) . Takodje, imaj u vidu da se treba sto manje igrati sa tim flesovanjem uredjaja (update firmware). Uvek postoji mogucnost, doduse mala ali postoji, da se uredjaj u tom procesu zablokira, pa da ispadne skuplja dara nego mera :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se uvezi flesovanja ina osnovu mog skorašnjeg iskustva(AZbox otisao u večnu booting fazu),savetujem da se flesovanje bez nekih bitnijih razloga ne radi,  to vazi za sve uredjaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazemo se ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

U prvom postu ove teme sam objasnio rastavljanje kucista navigacije i pristup CD citacu, GSM/GPS modulu, tuneru, maticnoj ploci...

Ostao sam "duzan" za rastavljanje prednjeg panela ConnectNav+ uredjaja, na kome se nalaze ekran, kontrolna ploca sa dugmicima i enkoderima, slot za SIM karticu...

Pa evo i par slika na tu temu u toku jedne intervencije, mozda ce nekome biti od koristi:

 

Ovako izgleda kada se prednji panel odvoji od kucista (pricvrscen sa 6 krstaka). Kao sto je ranije objasnjeno, vide se 4 flat kabla: levi je za kontrolnu plocu sa dugmicima i enkoderom, desni za slot SIM kartice, a srednja dva za TFT ekran. Radi lakseg pristupa kablovima, skinuo sam metalni poklopac sa prednje strane kucista (pricvrscen sa 2 krstaka):

 

250620152756.thumb.jpg.294ce9b1907dd529844383b07b76b062.jpg 250620152753.thumb.jpg.df7c1469b2fc8da46c4bc8763b9e9c49.jpg

 

Krajnji flat kablovi se oslobadjaju jednostavnim cupanjem konektora u vis, a flat kablovi ekrana se oslobadjaju podizanjem plasticnih osiguraca u vis za oko 1mm i vadjenjem kablova iz konektora. Kada se to uradi, oslobadjamo prednji panel i to izgleda ovako:

 

131220142385.thumb.jpg.5c5bcca0f5dfa535c91e6deb16ca8174.jpg

 

Krecemo u rastavljenje panela. Prvo treba izvaditi slot za SIM karticu (citac). To se vrlo lako resava, oslobadjanjem 2 plasticna klipa koji drze slot u svom lezistu. Na slici su oznaceni crvenim strelicama:

 

250620152751.thumb.jpg.caf23e14279fbbe01a89751840b10cf6.jpg

 

Kada to uradimo, SIM slot moze napolje, a oslobodjen izgleda ovako, u pitanju je Magneti Marelli jedinica:

 

250620152750.thumb.jpg.eb34d35dcd46a7ff31665e1aab9e6968.jpg 250620152749.thumb.jpg.00318c721c5cceb829fd73ac784c0e20.jpg

 

Nakon toga, potrebno je skinuti plasticni poklopac koji pricvrscuje ekran i plocu sa dugmicima i enkoderima. Da bi to uradili, potrebno je odsrafiti 8 duzih krstaka (koje sam uokvirio crvenim) i 4 kraca krstaka koja drze sam TFT ekran (uokvireni zutim). Obavezno razdvojiti ove srafove zbog duzine, a oznacio sam ih na ovoj slici panela na kojoj je jos uvek SIM slot:
 

250620152752.thumb.jpg.bdb3130b482ffc3d798847a20211a192.jpg

 

Kada to uradimo, plasticni drzac ide napolje i dobijamo pristup TFT ekranu i ploci sa dugmicima i enkoderima:

 

250620152748.thumb.jpg.cef068e442a8e430eb36ada4b77747e4.jpg 250620152747.thumb.jpg.249726111d3d64b6ded3c78020cbbc72.jpg

Ploca se oslobadja jednostavnim povlacenjem na gore. Mozemo videti da su za nju fiksirana oba enkodera, a kada poskidamo kontaktne gume ka dugmicima, ispod se nalaze i diode:

 

250620152744.thumb.jpg.0a1622b4e1d03c6f26ab652a7c3ecde5.jpg 250620152745.thumb.jpg.aa8b1d1c9370f5a5a775c143e5f8ae23.jpg

 

Ekran se takodje jednostavno samo podize u vis iz svog lezista, u pitanju je Toshiba TFT od 7'', rezolucije 480x234 pixels. Model je TFD70W14C:

 

250620152743.thumb.jpg.445291df3f67dea5ad05f9ed65bc3324.jpg 250620152742.thumb.jpg.a0f0adc601dac2d03a18471c109a8ec9.jpg 250620152740.thumb.jpg.c42bd81840140a3c4276ccfb29ca618f.jpg

Na kraju se dolazi i do same plasticne oplate i dugmica, potrebno je skinuti sundjere preko bocnih grupa dugmadi (oznaceno crvenim), kao i providnu plastiku koja vodi svetlo LED dioda na otvor CD-a:

 

250620152739.thumb.jpg.06275fe918841b873f75533269f0b35a.jpg 250620152736.thumb.jpg.dd501b317300583eff3adf1d66f7a609.jpg 250620152737.thumb.jpg.29bef8b010bab507c6a04493e3d7499a.jpg

 

Edited by Ivan
Slike prebacene na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nisam bas toliko dokon :) , cackalo se malo.

Hvala u svakom slucaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...