Jump to content
FAS Goran
Dante Bg

Poslovanje trgovinskih lanaca u Srbiji

Recommended Posts

Meni su to probali u Egiptu da urade na aerodromu pa sam rukama uspeo da objasnim prodavcu da mi donese artikal koji je po ceni koju sam hteo, kako ne pitajte :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su vratili pare u Egiptu. Nisam dobio robu za koju smo se dogovorili i ništa od dogovora. Kada sam im spomenuo menadžera hotela moje izlaganje se jako brzo završilo.

Što se tiče svih tih prevara lepo tražiš šefa radnje ili nekog nadređenog. Robu plaćaš po ceni koja je istaknuta i ništa više. Sve dalje je njihov problem.

Sledeći slučaj kada sam kupovao monitor u Gigatronu, naručen je bio telefonski po ceni od 8500 din kada sam došao u radnju  da platim cena je bila 12000 i  kusur. Prodavačica na kasi je tvrdila da sada nova cena i da je to . Tražio sam šefa radnje i dobio monitor za 8500 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima takvih primera koliko hocete i gde hocete.Narod se zaleti,uzme ono sa rafa po jednoj ceni a plati po drugoj i pritom ne gleda racun,posebno ako uzima vise artikala.Ja sam jedan od tih koji ne gleda i ne uzima racun,ali cu poceti.A sto se tice inspekcije,o tome je suvisno komentarisati.U vecini slucajeva ce reci kao sto rece neko da su razliciti artikli i na tome se zavrsava.Za sve to po meni je kriva drzava koja je dozvolila da nas sisaju a obicni gradjani ne moze nista da urade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene zeznuli u win win-u za proviziju. Kada se kupuje preko kartice , Win treba da plati proviziju ( umanji cenu) od 5% jer daju robu na odlozeno bez kamate. Tako se i reklamiraju ali meni naplatili full iznos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krivac za to su nase zelenaske banke koje naplacuju 2-3 % od svake transakcije koja predje preko kartice. Kupac to ne vidi jer naplacuju od prodavca. Propisano je da je doticna naknada za prijem kartica u EU ogranicena na max 0,3%...

Tamo kartica zaista ima ulogu gotovine, jer je naknada zanemarljiva, a kod nas se zbog toga desava da mnogi ne daju popust na placanje karticom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cudno pisu ovo jedinicu :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krivac za to su nase zelenaske banke koje naplacuju 2-3 % od svake transakcije koja predje preko kartice. 

 

to bi trebalo da je uracunato u marzu za taj proizvod ili generalno na marzu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minimalna provizija je od nedavno 20 din, tako da je ako je racun manji od 667 din to vise nije 3% vec proporcionalno vise. Na racun od 200 din banka uzima 10%, na 100 din 20%... sada vecina trgovaca odbija da za takve iznose prima kartice jer imaju cist gubitak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam cuo da je to u najavi, nisam cuo da je realizovano, kad je to zaživelo?

 

Inače, Izmedju banke i trgovine postoje firme preko kojih ide placanje, koje obezbedjuju veze i security kanale, one su isto monopolisti.

O njima niko ne prica a oni su najskuplji ;-)

 

Juce mi kolega sa treninga prica da on radi u nekoj kablovskoj TV  i mene bas interesovalo zasto na retko kojim provajderima ima Arene

kaze on meni, Arena trazi procenat po korisniku  pa im se ne isplati

ja se sokirao  :shock:

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krenulo je sa novim POS terminalima. Kako ko preuzme novi terminal, potpise i novi ugovor.

Stari su se morali (po dekretu) zameniti novim. Stiglo obavestenje kako od tog i tog datuma nece biti moguce primati uplate na starim terminalima... Znate pricu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš divno, zajahali su male trgovce i mesta gde ima najviše para i to dobro zajahali.

Pa u EU ili Americi procenat za plaćanje preko kartica je ispod 0.5% vrednosti transakcije a ovima našima nije bilo dovoljno 2.5%

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...