Jump to content
FAS Goran
drfedja

VW Golf Mk2 2.0 GTI 16V & Mk4 TDI PD-130

Recommended Posts

Što se tiče brendova automobile ne delim na taj način, već na dobre i loše, što znači da bilo koji od renomiranih proizvođača poseduje određene kvalitete u pojedinim modelima koji bi zadovoljili određenu ciljnu grupu vozača. Nekome će prijati fracuska udobnost u Renault-u, nekome italijanski imidž jedne Alfe, pristupačnost Fiat-a, a nekome robusnost i kvalitet izrade nemačkog VW-a ili Audi-a. Što se mene tiče iznad svega cenim vozila koja mogu da izdrže kilometražu i upotrebu a da ne izgledaju "ofucano". A to da li je nešto isplativije za vožnju od nečega, to je već tema neke druge diskusije. Ovde sam da podelim svoja iskustva i da prihvatim tuđa. A sad slike:

--Ovaj Mk2 je proputovao pola Evrope i sabio kod mene preko 200.000 Km:

cxcv359.jpg
 
cxcv360.jpg  cxcv361.jpg
 
Inicijalno je bio 1.8 16V KR od 139KS. Ispod haube je ACE motor deklarisan na 140 KS prebačen iz Audi 80 B4 2.0E 16V. Ima K-Jetronic koji radi. :) Motor je manje-više standardan, ide veoma dobro i uparen je sa menjačem od Golfa Mk3 2.0 8V, pošto su do sada svi menjači od 1.8 bili salomljeni. Suštinski najveći problem oko ovog auta je godište. 

a sada je red naravno na Mk4:
 
cxcv362.jpg  cxcv363.jpg

PD-TDI od 131KS ide fenomenalno za masu vozila skoro 1300 Kg. Za sada je rano reći kakva je pouzdanost, s obzirom da sam prešao oko 3500 Km od kada sam ga uzeo, ali je do sada sve prošlo bez praktično bilo kakvog problema. Inicijalno je urađen veliki servis, promenjeni su prednji diskovi i pločice, alu nosač menjača i šolje amortizera, a zbog stajanja morao je i novi akumulator. Enterijer je jako dobro očuvan i gotovo da se ne čuje nikakvo krckanje i lupkanje unutra.
 
Primećen je problem sa tandem pumpom koja pomalo pušta goriva. Rešenje je zamena, a nova košta oko 200 €. 
Stock ovaj auto ide 8.6 sec do 100 koliko je izmereno, što je više nego dobro, pomalo je "soft ride" u odnosu na Mk2 GTI, ali je prilično neutralan u krivinama. Osećaj u vožnji je kao da agregat raspolaže sa više od 130 KS. Osim ovoga, nabavljen je set zimskih guma na 16tkama, a stigle su i 17tke, za sada sa polovnim letnjim gumama, a u planu je i čip tunning i sređivanje pojedinih sitnica. Za sada jako dobro služi, a za 3500 km praktično nije potrošio ni malo ulja i rashladne tečnosti. Zamajac i kvačilo su u izvanrednom stanju, kao i opšte stanje.
 
Toliko od mene za sada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ide dobro taj GIV. Feđa i ja smo smislili nov način merenja ubrazanja. Što se više suvozaču (suvozačici povraća) to auto bolje ubrzava :D

A u ovom MK4 se prilično diže želudac, jer fabrički ima valjda 320Nm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

ovo sam ja vozio 3god. pored italijana. :)

 

1915708_1184700824528_4846707_n.jpg

Onda si se opametio, doslo ti iz dupeta u glavu...

 

On se opametio, za razliku od tebe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@marko.jovanovic Ovi sa snimka su rodjeni za RTB Bor :) barem bi nesto korisno uradili. :D

 

@drfedja Jel su na cetvorci 16" ili 15" felne ? Bas deluju male na autu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda si se opametio, doslo ti iz dupeta u glavu...

nemoj da zezas bio jedan od lepsih golfova bar po meni, kakve sam vudjao moj bio lutka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marko, ovo tvoj crveni golf, koji si vozio pre crvenog brava ? :D

Ne, nikada nisam imao golfa. Imao sam nažalost crvenu ladu samaru 1,3 i crvenu Škodu Feliciju 1.9D. Ali nemojmo mnogo da ofujemo temu čoveku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^  A da li si vozio nekada bilo kojeg od gore pomenuta dva modela sa doticnim agregatima i opremom ili ti se samo onako "bljucka" na VW sporta radi ?  :harhar:


 

Eto vidis, npr. mogao sam i Mk5 da uzmem, ali mi se ne dopada kako je uradjen auto. Za razliku od Mk4 malo se prištedelo na pojedinim materijalima.... Neću da kažem da je petica kanta, jer nije, a pojedine serije umeju da budu i problematične, ali to je već potpuno druga tema. 


 

Marko, ovo tvoj crveni golf, koji si vozio pre crvenog brava ? :D

Ne, nikada nisam imao golfa. Imao sam nažalost crvenu ladu samaru 1,3 i crvenu Škodu Feliciju 1.9D. Ali nemojmo mnogo da ofujemo temu čoveku.

 

 

Poznat mi je taj vozni park. :D

 

@marko.jovanovic Ovi sa snimka su rodjeni za RTB Bor :) barem bi nesto korisno uradili. :D

 

@drfedja Jel su na cetvorci 16" ili 15" felne ? Bas deluju male na autu.

 

16tke su na slikama na autu. Letnji set su 17.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno taj Mk4 je dobar auto, ma šta pričali fiatisti, ili ne daj bože alfisti.

Nego gde nam je Cile, mogao bi da kupi Feđinog Gti-ja :D

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad sam kupovao mog gp sa tim novcima sam mogao da uzmem g5 2004-to ili gp 2009-to. E to je razlika zbog koje najverovatnije nikad neću voziti vw sem ako mi pare baš ne budu problem, a kvalitet vw uopšte nije sporan.

Edited by diskusija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa GP i G5 nisu ista klasa, i kao novi automobil G5 je bio skuplji.

Evo neka Feđa kaže, hteo je da kupi i AR 147 1.9JTD, ali kada se sve sabere, dobra alfa 147 košta, i skuplja je za održavanje od G4. Ima i jeftinijh četvorki na prodaju, ali su leševi, kao što ima i jeftinih alfi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ovaj G2 baš lep. Kulturno i fino izgleda.

A sa 4kom imam suviše malo iskustva da bih nešto korisno napisao. Znam za par primera da je prešla po ko zna koliko i tera i dalje. Npr ujakova '97 sa debelo preko pola miliona, ali to nije ni tema ovde.

 

Neka te lepo služe Golfovi kada već nisu Fiati u pitanju :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam samo Jettu 1.6 i Golfa 2 GTI 16v KR,91god,limited edition (difuzori 52mm),oštrije bregaste itd.,i to su odlični automobili,naročito GTI. Kad bi mogao sada da ga nađem u sličnom stanju (a bio je kao nov,iz uvoza),bez razmišljanja bih ga kupio. Ne znaš šta je na njemu bolje,ležanje,upravljivost,uopšte vozne osobine ili potrošnja. Vrhunski GT automobil za male pare !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...