Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Biće klip, samo da porešavam neke druge stvari, neko je baš profi spremio ovaj auto za prodaju, neke stvari jednostavno nisu mogle da se provere i ustanove na detaljnom pregledu koji smo uradili pre kupovine, tako da imam još igranke ovih dana dok ga ne dovedem u savršeno stanje  :thumbdown:

 

A što se tiče patosnica, ja nisam ni poručivao preko tog sajta nego sam nazvao, reče mi čovek da su trenutno u toku selidbe radionice, imaju materijal i sve, pošto ih oni izgleda rade po meri, obećano mi je da će mi u roku od 10 dana stići na kućnu adresu, sa sve kopčama za montažu na fabrički predviđena mesta, da stoji lepo fiksirana, pa ću da ufotkam kad stignu, baš i mene zanima kakve su, za 3 soma moraju biti dobre :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jok :D

Naravno, ali jos uvek ne mogu par krugova bez prestanka da je testiram, jer petu do kraja izvrti i 200 navuce bez problema do kocenja, a kocnice nemam, bar ne za Miseluk, tako da cemo jos probati kad dodje vreme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu ti diskovi loši toliko ili šta? Gledajući moju 156, smatram da ima neprijatno jake kočnice. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, potroseni do granice neprepoznatljivosti, znam da 156 generalno odlicno koci, posebno sto 16v ima 270 i kusur mm zadnje diskove, ali dzaba kad su potroseni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Vule, skoro sam nasao na nekom sajtu mozda je cak i ovaj i poslao im mail, sa pitanjima da li moze crna traka, crna patosnica, da ima stopere ove plasticne posto ih ja imam u podu, i da li je onaj podebljani deo na vozacevoj patosnici isto platnen ili plastican, i nikada nisam dobio odgovor.

Pa kad ti stignu ove ako mozes samo neku sliku da okacis da vidim kako izgledaju pa cu i ja da porucim.

 

Što se tiče patosnica - evo prošlo je tačno 13 dana od kada sam razgovarao sa čovekom i poručio ih - tada mi je rekao nešto tipa "evo upravo selimo radionicu, ali patosnice će biti na vašoj adresi za maksimalno 10 dana" i danas se niko ne javlja ni na jedan kontakt telefon sa sajta - srećom nisam slao nikakve pare, tako da eto, verovatno ništa od njih za sad, tražim dalje.

 

Mali update, napokon, jest' da sad nemam više 6 brzina ali dobro ide i sa 5

 

f1bc68c02d2b00d5780d24c98910ce1ca4f02a24

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeh danas neke za 2 soma, crne skroz, tepih, tipske za 156 ali bez znaka, isto kao Carrera štof,  poduplan na delu gde se drže noge, samo malo da usisam auto i sredim unutra ovih dana pa ću baciti koju fotku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepa alfica, nema sta, nek je sa srecom! :)

Ali ne mogu a da se ne umesam u "iskustva" drugih sa ts-om i alfinim trapovima a verujem da velika vecina nikada nije ni sela u tu alfu. Trapove necu komentarisati sad, posto ipak ima pametnih i realnih objasnjenja.
Nego, koliko ts motora ima odgovarajuce svecice koje kostaju ~120e i kvalitetne kablove i ispravne bobine i varijatore...? Verujem da od 10 ts-ova samo jedan to ima da valja i da radi kako treba. A dobro je znano da TS sa losom svecicom ide kao guzica! E ljudi moji, kad sve to budete imali na tom TS-u videcete kako ide. Ja sam skoro imao priliku da provozam jednog ts-a iz uvoza sa pravih 188k km i auto mnogo lepo ide i poredeci ga sa jtd-om iznenadio sam se. Jedina mana po meni je velika potrosnja goriva, ali to je za benzinca sa takvim karakteristikama i normalno! Srry za off. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepa alfica, nema sta, nek je sa srecom! :)

Ali ne mogu a da se ne umesam u "iskustva" drugih sa ts-om i alfinim trapovima a verujem da velika vecina nikada nije ni sela u tu alfu. Trapove necu komentarisati sad, posto ipak ima pametnih i realnih objasnjenja.

Nego, koliko ts motora ima odgovarajuce svecice koje kostaju ~120e i kvalitetne kablove i ispravne bobine i varijatore...? Verujem da od 10 ts-ova samo jedan to ima da valja i da radi kako treba. A dobro je znano da TS sa losom svecicom ide kao guzica! E ljudi moji, kad sve to budete imali na tom TS-u videcete kako ide. Ja sam skoro imao priliku da provozam jednog ts-a iz uvoza sa pravih 188k km i auto mnogo lepo ide i poredeci ga sa jtd-om iznenadio sam se. Jedina mana po meni je velika potrosnja goriva, ali to je za benzinca sa takvim karakteristikama i normalno! Srry za off. ;)

Nisam stručnjak za motore i automobile, nego eto, samo volim sve oko toga. Ali i vrapci na grani znaju da su ti Twin Spark promašaj. Evo i dokaza, ovo je kao što se vidi, trkačka Alfa 156 SS. Neka neko prokomentariše ono ispod haube :D Ako treba pomoć reći ću o čemu se radi.

2014_08_29_12_10_34.jpg 2014_08_29_12_10_58.jpg 2014_08_29_12_11_26.jpg

2014_08_29_12_11_49.jpg 2014_08_29_12_17_11.jpg 2014_08_29_12_17_20.jpg

 

PS

Auto je kupljen u Holandiji, tamo je i spremljen za trke.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz ovog motora je izvađeno ono što ne valja (i što zna da keca). Izvađen je varijator faze,izvađene su pomoćne svećice i bobine,a ubačeno je kaskadno napajanje (veći pritisak u sistemu goriva) i verovatno oštrije bregaste! Ako si imao prilike da ga čuješ uživo,verovatno si primetio da mu je ler-gas na 1500-1800 O/min.,ali se zato bez problema vrti na 9000-10000 O/min. Umalo zaboravih sekvent manjač ( ZF ili Getrag).

Raketa !

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je 2.0 SS :D, drugar koji ga je vozio šlep službom na trku mi reče da ima nešto oko 220KS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U SP klasi ovaj auto izlazi na 250-260ks s u ST klasi prelazi 300 ks. Svojevremeno, AR 156 ST, Paje Komnenovića, imala je oko 315 ks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda ja nisam dobro upamtio. Sve je to krasno, ali to je samo za trku, ti nabrijani atmosferaši ne mogu da se voze za svaki dan. Elem, zatrovasmo Vuletu temu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ipak to auto za ono sto meni treba, previse je fin i nezan :)

Predstavljam novu azdaju za koji dan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki 3.0 mora da padne.

Vidite bre da mu ni cipovani dizeli nisu dosta.

Ajde Vule da vidimo svemiski brod.

Meni je ovo bila odlicna alfa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...