Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Mislim da samo GTA nosi veće, a gde to da nađem i koliko koštaju, sve ostalo je 281 (ili 284), čak i 2.4mjet... Tako da ostajem na stock diskovima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moracu ja da svratim na prolece do tebe i Dejana malo da mi ispeglate ovu moju mapu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ide 156 bas fino, ne znam ko moze da me ubijedi da je taj motor "mali" za nju.  na stranu 2.4 jtdm je samo zvuk,drugo nista. To bi samo u Breri vozio :)

 

za karavana je ovaj motor top!

 

inace,moja 147 jtd 16v je sa fabrickom mapom bez saobracaja izmedju 3 i 4 sata ujutro  na dobrom i sirokom putu uspjela da dohvati 230kmh.  I mnogo se muci posle 210 :)

 

sad kad sam odradio mapu, nisam probavao :)  nisam vise lud!  hehe  al ide mnoogo bolje i moja, mogu misliti da je agresivna mapa!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali update, posle mesec i po dana i 6000 pređenih km :)

 

- zamenjene prednje donje viljuške i stabilizatori, gornje su bile kao puška, nismo dirali, zamenjene sajle ručne i zadnje gumice balans štangle, trap nazad perfektan, napred ostaju još gumice balans štangle, jer i dalje ima sitno kuckanje, a letva nema lufta, tako da ostaje samo to kao opcija, za 2 dana menjam i to pa se nadam najboljem

- sređen turbo lag, problem je pravilo glupavo malo vakuum crevo koje je neko nekad negde nastavljao sa jednog na drugo i na jednom pregibu uopšte nije bilo mogućnosti da prođe vazduh, pa overbust uopšte nije mogao da kontroliše ništa kako treba, zamenjeno crevo, sada puni odmah i ne staje :)

- kupljen nov Exide 72aH akumulator, onaj što je stigao uz auto me je izdao posle 2 nedelje

- ubačena Alpinica sa front USB i bluetooth, mikrofon razvučen gore na a stub, full handsfree, lepo fino

- napakovan i ostatak muzike, Groun Zero Iridium pojačalo, GZ kablovi i GZ 10" u fabričkoj kutiji

- ubačen kožni volan u perfektnom stanju, bez komandi za muziku

- kupljene dve Continental zimske za napred, dve koje su stigle uz auto sam bacio koliko su bile loše

- kupljen tempomat, čeka ugradnju, jer nažalost nemam fabričku pripremu pa moram vući kablove od računara, ali će i to da se sredi ovih dana

 

Ostaje još da se odradi remont kvačila za jedno 2 nedelje kad budem na nekom godišnjem, da se metnu novi diskovi i pločice napred, pa onda čekamo lepše vreme da se odradi i turbo i da se ulovi negde kožni enterijer ako naleti u oglasu (crni Momo naravno, pošto je TI za karavana neizvodljivo naći), pa ću onda kad sve budem raspakovao da se pozabavim i sitnim krckanjima raznih plastika, da se sve lepo dampira kako treba :)

 

Nešto sam sigurno zaboravio ali otom potom :D

 

20141221_230941.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videh ga pre jedno dva meseca u oglasima, samo još na tom sajtu je ostao, poslao sam sms čoveku pre koji dan ali jok, ništa :D

 

Naleteće neki već...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel može to da stane?

Naročito zadnja klupa. A šta sa tapacirima..

Nekako sam uvek za "fabriku" i kad menjaš menjaj sve što uz to ide...

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze, ili moze uz 1000 prepravki, ne pada mi na pamet. Cak ni od limuzine 156 ne moze zadnja klupa u karavan 156, tako da vijam iskljucivo fabricka kozna iz 156 karavana, sa sve tapacirima, lepo odsrafim, zasrafim nova i vozim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za malo da i ja jednu zakucim iste boje samo sa bez-sivom kozom i full opremom...ali ne poklopise mi se zvijezde...a stvarno je top jedno od ljepsih auta.

Ulaze se u alfu dobro. Bice to odlicno.

Edited by bojankov

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulaže se momački, u suštini ne mora, moglo je da se posređuje ono što je bilo hitno i tako da se prelazi brdo kilometara, ali šta ću kad volem :D

 

I da, ipak sam zaboravio nešto :D Klasična boljka kod ovog auta - vibracija na ubrzanju/opterećenju, pojedene šolje poluosovine, i to smo poskidali, ubacili 4mm platne, namastili fino sve, sad klizi kao nov. I druga stvar, poskidani katalizatori, prvi kat do turba je postao downpipe, izvađeno sve iznutra, nastavljeno na fi76 do savitljive cevi, koja ide u f60 onda, pa do kraja, čekam samo protočni lonac da odradim i neki fin ukras nazad, to je to što se tiče izduva.

 

cf48066301e9c64ceeba675ec501ee0892aa6dec

 

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

064 268 56 92..lik se zove dragan...rastura samo 147,156,166...mozda ima sta od sedista za tebe..nalazi se blizu moje kuce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam još uvek, dobio sam kontakt telefon, pozvaću i njih i ovog Dragana, pa ćemo da vidimo šta ima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jok, samo se turbo lepše čuje :)

 

Doduše, izduv na Bravi i na Alfi nisu isti, Alfa ima dva kata i lonac, Brava ima kat i dva lonca, od kojih ti srednji ubija 90% zvuka, zadnji skoro i da nema poentu, a kat slobodno skidaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

20150124_123327.jpg

 

Da, ručica je i dalje drvena, ne mogu da nađem nigde čak ni aftermarket koja ide na ovaj šaltač sa prstenom za rikverc, tako da će ići na presvlačenje kožom sledeće nedelje :)

 

I nemoj neko da me zaebava za ove šabanske papučice metalne i odmorište za nogu, to je prethodni vlasnik iz nekog razloga ubacio, biće skinuto čim uzmem originalne fabričke navlake :D I naravno, ove gumene patosnice lete prvom prilikom, samo da se dokopam dobrih tepiha :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...