Jump to content
FAS Goran
nenad_kvrgic

Zaštita vetrobranskog stakla (šoferke) zimi?

Recommended Posts

Verovatno nisam jedini na forumu koji čuo za zaštitu vetrobranskog stakla pomoću NANO premaza, ima ih više vrsta i proizvođača evo jednog koji bih ja možda poručio za sebe.              

 

cxcb320043.jpg

http://www.svezakucu.rs/www/16547/nanowiper-set-za-zastitu-vetrobrana-3001

 

E sad, da li je neko možda od vas koristio ovo ili slično sredstvo i da li valja ičemu (bilo kakva preporuka je dobrodošla).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije loše za bočna stakla i eventualno zadnje staklo. Šoferku nemoj mazati jer nakon toga brusači brljaju. Ako naneseš na šoferku na otvorenom putu je apsolutno odlična stvar - brisači ti uopše ne trebaju ali u gradu totalno sra.e! Moje iskustvo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ja nabavljao već mi je momak kod kog sam bio na poliranju haube tretirao stakla sa čini mi se "Meguiars glass polish"

 

Imaš raznih daleko jeftinijih po prodavnicama ali kažem izbegavaj šoferku da mažeš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaš kako cenim tvoje mišljenje i iskustvo, ali usudiću se da ipak probam ovaj nano-premaz što sam stavio link (poručio sam ga juče i evo pre 5min. mi odgovorili na mail da šalju) tako da to mi je što mi je.
Možda se ovaj premaz pokaže bolje :question:  uostalom kakav god bio dobar ili loš ostaviću komentar da znaju i ostali članovi...a tebi hvala na komentarima i pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ja nabavljao već mi je momak kod kog sam bio na poliranju haube tretirao stakla sa čini mi se "Meguiars glass polish"

Imaš raznih daleko jeftinijih po prodavnicama ali kažem izbegavaj šoferku da mažeš.

Znaš kako cenim tvoje mišljenje i iskustvo, ali usudiću se da ipak probam ovaj nano-premaz što sam stavio link (poručio sam ga juče i evo pre 5min. mi odgovorili na mail da šalju) tako da to mi je što mi je.

Možda se ovaj premaz pokaže bolje :question: uostalom kakav god bio dobar ili loš ostaviću komentar da znaju i ostali članovi...a tebi hvala na komentarima i pozdrav

Baš javi utiske. Djeluje zanimljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako stakla sam premazao u četvrtak i nisam posipao vodu preko stakla da vidim efekat nego sam čekao kišu :laughing:  utisak je sledeći:

 

na kratkom snimku koji sam postavio vidi se da sam vozio 60km/h i pri toj brzini uopšte nije potrebno koristiti brisače toliko je dobra stvar :guitar: doduše kada sam gledao video klip koji sam snimio ne stiče se takav utisak tj. ne deluje toliko pregledno ali "uživo je druga priča". Još jedna bitna stavka, ako šoferka zamrzne vrlo lako se odstranjuje led - tvrdnja proizvođača (ovo nisam testirao tako da taj podatak uzmite sa rezervom dok ne isprobam :left:)

 

 

Videću da napravim malo duži snimak kasnije pa ću okačim posle :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al si brz evo sada upravo se setio tebe i rekoh da ti napisem kad ti vec postavio pitanje :laughing:  ne mrljave ni malo kada napravim duzi klip upaliću ih u vožnji.

Odoh da se provozam :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam Motip-ovo sredsvo, rain away i ostaje izmaglica na satklu iza metlica brisaca, i to bas dosta nervira. Dosta dugo ga nisam koristio, a mozda cu ovih dana naprskati ponovo

 

cxcb320044.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da bre, sada sam tek procitao neke tvoje starije komentare ovde, i potpuno isto iskustvo imam. Na putu je ekstra stvar ali u gradu opasno nervira. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pakovanje sadrži 2 sunđera, 2 rukavice, 2 bočice od 30ml, jedna je nano premaz koja ima pumpicu a druga je neko sredstvo za čišćenje nema pumpicu.

 

Evo kako sam ja to uradio kod mene, pozajmio sam iz kuće :laughing: sredstvo za stakla mislim da je merglas nisam siguran isprskao šoferku,zadnje staklo,prednja bočna i spoljne retrovizore očistio i osušio papirnim ubrusom pa onda vlažnom krpom (nakvasio vodom) obrisao pa suvom. Tek sada počinjem da koristim ove preparate svaki pre upotrebe promućkati prvo sredstvo za čišćenje koje nema pumpicu izgleda kao neki krečić...sipa se malo na sunđer pa kružnim pokretima se nanese na staklo posle desetak minuta se ukloni sa suvom mikrofiber krpom i to onako pažljivo oće da ostane kao izmaglica ako se ne obriše lepo. Stavi se rukavica koja je dosla u paketu i isprska rukavica sa "nano" premazom (uvek promućkati pre prskanja) i opet kružnim pokretima naneti na stakla kada prestane da ostavlja mokar trag dodatno poprskati rukavicu potrošnja je 8-12ml/m2

 

NAPOMENA: piše na uputstvu ne nanositi sredstvo ispod 5C celzijusa Ja sam to radio u garaži i bilo je nekih 7C takođe tretirana stakla ne smeju biti kvašena bar 2 sata ja ostavio da prenoći za svaki slučaj. Verovatno je opis mogao biti kraći ili bolje sažet ali eto :smoke:

 

Pošto mi je ostalo malo tog premaza videću da kumu premažem šoferku njemu auto nije garažiran pa kada udari minus i zamrznu mu stakla trebalo bi sa lakoćom da ukloni :thumbsup: jer premaz ne dozvoljava da prione (to još nije testirano)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na čemu matori :)  Sada baš gledam isto neku nano zaštitu (mleko) ali za karoseriju :D nego mi garaža nije baš prostrana a meni nije do gimnastike pa ću najverovatnije sačekati proleće za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam svojevremeno koristio neko taksvo sredstvo ali efekat je trajao 5-7 dana što je premalo. Baš me zanima kako će se pokazati ovo tvoje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koristio sam ABRO ClearView i dobro se pokazao sto se tice otklanjanja vode sa soferke. Voda je bezala kao luda i nije trebalo koristiti brisace. U gradskoj voznji nije od pomoci, ali ne razmazuje kako neki tvrde da im se desavalo sa nekim preparatima iste ili slicne namene. Problem je sto se zimi hvata jako debeo led (vodene kuglice zalede) i mnogo ga je teze ukloniti neko onaj standardni.
Odlicna je stvar dok su temperature u plusu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Pošto mi je ostalo malo tog premaza videću da kumu premažem šoferku njemu auto nije garažiran pa kada udari minus i zamrznu mu stakla trebalo bi sa lakoćom da ukloni :thumbsup: jer premaz ne dozvoljava da prione (to još nije testirano)

 

Ja sam pomenuti kum pa da napisem dosadasnje iskustvo posto smo namazali i moju soferku pre jedno dve nedelje.

Kao sto je vec pisano kada se vozi brzinama bliskim gradskom ogranicenju ili brze brisaci nisu potrebni, pod uslovom da nemate nekog ispred da vam usvinji soferku. Ono sto je neobicno a sto sam primetio u ranim jutarnjim casovima kad krenem na posao je da se na soferci i samo na soferci skuplja ogromna kolicina vlage u vidu finog belog sloja ili premaza da tako kazem a za koji sam prvi put pomislio da je led dok nisam prisao i pipnuo prstom.

 

 Problem je sto se zimi hvata jako debeo led (vodene kuglice zalede) i mnogo ga je teze ukloniti neko onaj standardni.

 

 

Plasim se da ce i kod mene ovo biti problem.

Sad ce minusi pa cu napisati kako se skida led ako bude hteo uopste da se skine.  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto smo imali ovih dana i minuse i led i sneg imao sam prilike da čistim šoferku više puta i mogu vam reći da se led skida po mojoj proceni bar dva puta lakše nego sa ostalih stakala. Moje mišljenje je da je sredstvo odlično za one koji nemaju garažu. Pozdrav   :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...