Jump to content
FAS Goran
STILISTA

Otkup stabla oraha - informacije

Recommended Posts

Molio bih za malu pomoc forumase.

Mozda neko zna nekogaili neku firmu koja se bavi ovim poslom i radi secu i otkup stabala!

Satblo se nalazi u Zemunu pa verujem da je onima iz Leskovca i udaljenijih gradova

dolazak i seca ekonomski neopravdana!

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jedino da mu skinem gace pa da vidim jel ima cvorova!

Odakle znam kad se ne razumem ali znam da deblo od zemlje do pocetka krosnje ima sigurno 2,5 metra i da je u precniku siguirno 70 cm ako ne i vise.

Mogu da ti ga slikam da vidis.

Interesuje me samo kompletna usluga. Sve iz dvorista tj grane i grancice i naravno koren napolje tj ne mora ceo ali pola metra ispod povrsine zemlje da mogu nesto da uradim

u dvoristu a ne da kljucam posle i njega!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moras da skidas gace, vidi se to i sa par metara. Raspitaj se ko to radi iz tvoje okoline. Oni ce sami doci na procenu, i ako im odgovara lako ce to da definisete.

Dobre su pare u pitanju i to je trazena roba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel imas ti nekoga da znas iz moje okoline ko se bavi sa tim stvarima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma. Ja sam probao to par puta ali su mi stabla bila losa i nista nisam uradio. Cene za m3 su bile da lupim po par stotina eura. Sve zavisi od kvaliteta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radim posao jako blizak ovome sto tebe zanima. To sto ti zelis je jako tesko jer:

-retko ko zeli da se zeza sa granama i kopanjem korena

- orah jeste cenjen ali kad je iz dvorista nece ga niko zbog eksera, zica i ostalih metala koji lome alat za rezanje

Moj predlog, nadji nekoga da obori stablo, i sredi koren, neka okrese grane i nosi sve sem stabla. A onda ugovoris otkup stabla. Ovako dobijas najvise para ali i muke.

Ako pare nisu problem, onda mozes da pitas bilo kog Roma ili pilanu, doci ce i sve uraditi za tebe ali i dati malo kesha...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolega.jankovic je sve lepo objasnio a ja bih samo dodao da su orasi iz dvorista uglavnom razgranati i da tu nema nikakve racunice tj. nijedan ozbiljan covek koji se bavi time nece ti to uraditi jer je neisplativo. Trazi bilo kakvu alternativu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba mi za ogrev jer se grejem na pelet a nema ni jedan ekser jer smo vodili racuna o tome! Juri me jedan da ga sece ali nece da vadi koren a sitne grane bi mi ostavio da se ja jebavam sa njima. One krupne bi

mi isekao na metar a stablo bi mi platio 80-100 eura za kubik. Hocu da kazem da je njegov posao u pitanju tj on sljaka sve!

Mislim da je cena jako podcenjivacka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je to malo nerealna cena .S obzirom da nisi ni malo upucen u ovakve stvari  ( bar mi tako delujes ) itd , svi koji to primete ponudice ti mozda i 50 % prave vrednosti.

Moj ti je savet da pretrazis po net-u ima oglasa ljudi koji otkupljuju stabla oraha , u bilo kom gradu i pitas onako po kojoj ceni vrse otkup a naravno gde pozoves odatle si da bi izgledao ozbiljno kako bih ti rekli cenu po kubiku. Onda ako znas sam ili nadjes nekog da ti izracuna kubikazu tvog stabla i sam na osnovu svih cena koje si dobio nadjes neku srednju ( realnu ) vrednost , da ti kad dodju kupci nebi pricali neke bajke i bla, bla .

A to da ti srede koren , grane i ostalo tesko ko hoce ( jedino da im od te cene smanjih za vrednost tih radova ) .To je vec sve stvar dogovora , ili samo prodas stablo za punu cenu pa onda nacices nekog da ti za odredjenu sumu ocisti dvoriste .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodajem plac, na kome ima 20+ oraha, 30+ godina, neki su baš veliki, ostali onako, pa bih i orahovinu prodao.

 

Našao sam 1 oglas gde čovek dolazi i sam seče, nosi šta mu odgovara, cena 6-10000din po m3 u zavisnosti od kvaliteta.

Ne znam kakva je situacija na tržištu, ima oglasa gde traže 50eur za isečeno stablo, a i 150eur.

U odnosu na cifre koje su se ovde spominjale, ili je pala cena, ili  gleda da nas pređe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...