Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Evo posle malo vise od mesec dana mogu reci da sam zadovoljan autom. Sto se tice izgleda, ukusi su razliciti, ali meni se svidja, oduvek. Robusan je, visok, bas je za ove van asfalta gde zivim.

 

Drugo, potrosnja, na dacia forumu su licitirali sa nekim niskim ciframa od 7, 8l plina, ali ja nisam uspeo da spustim ispod 9, 9,5... Ali sam zadovoljan (sa hjuom sam sa 1000din ili cirka 6,5l prelazio 100km, sa ovim predjem za 1000din oko 130, 140km).

 

Jedino sto mnogi kazu da je to ipak (samo) Dacia, mada je to Renault sa znakom Dacije. Ja nemam takvih kompleksa.

 

I sto dosta njih zamera na ne znam kako jeftinoj plastici (kako to utvrdjuju golim okom? ) koja skripi, pucketa, lupa... ja nisam primetio nista od toga. Jedino mi smeta sto vrata nisu oblozena gumom, jedan drugar je lupio glavu u ivicu... sto je, npr, na hjuu bilo. I sto su tanka vrata, ne mogu normalno da oslonim levi lakat kad vozim. Ali dobro, ne sedim u fotelji, nego vozim auto...

 

Jos sto mi, mozda, malo smeta jeste nedostatak necega sto je u hjuu bilo. Volan se ne podesava po visini (iako ga ni u hjuu nikad nisam cackao gore-dole) i sto nema podesavanja sedista (ledjnog i sedalnog dela), ali se i ovako mogu dosta dobro smestiti.

 

To je za sada, jedan elaborat o kolima, kad budem napravio jos vise km, iznecu vise utisaka. Toliko za sada, za ovih mesec i dve nedelje druzenja sa Sanderasom. :smoke:

 

Ako nekoga jos nesto zanima, slobodno pitajte :)

 

edit: Srecna Nova narode! :cheers:

Edited by delakroa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima dosta pod nogama, 120 hiljada, a i ja sam sad za prvih mesec i po skoro, presao preko 1800km.

:thumbsup:


a i na dacia forumu sam nasao jedan podatak da je neko sa, cini mi se 1.4 motorom u Loganu presao 800 hiljada O.o

:unworthy:

Neka ovaj moj posluzi samo polovinu od toga, bicu zadovoljan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo iskopah slicicu:

 

05062013064.jpg

 

A i to je sto kazes, Jovane, moj Sei je imao 75.000 kad sam ga uzeo, a bio je sluzbeni pre toga, tkd je i on sigurno imao 150.000 pod nogama... Ovako bar znam da je toliko ustvari i presao koliko pise...


I da, Jovane, hvala ti :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da malo osvezim temu, gledao sam po oglasima ove bull bar-ove i malo se igrao u photoshop-u, ne znam kako bi to izgledalo kad bi se stavilo :question:  nesto ovako na primer:

 

IMG_20141229_155249_copy.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sandero izgleda odlicno.Moj drugar je uzeo u maju prosle god.novog i to stepway sa 0.9 turbo motorom.Vozio sam se sa njim i mogu reci da lepo ide pogotovu kada se tera u visoke obrtaje.Sto se tice kilometraze mogu samo reci da je teca uzeo 2008 novog logana sa 1.4 motorom za taxi.Ugradio plin pa posle dodao i metan.Do jula 2014 presao ravno 500 000km.Nista nije pipnuto na autu,samo potrosni materijal i servisi.Svi servisi radjeni u ovlascenom servisu,a auto ima boju kao da je sada kupljen posto je 6 god. bio pod folijom jer je bio u taxiju.Tako da verovatno moze da predje i mnogo vise uz redovno odrzavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao priliku samo jednom, kao baš mlad vozač, da vozim 1.4 logana koji je bio nov. Možda je tada prešao 20000.
Taj motor je dosta dobro vukao. Ne bih znao da uporedim sa nekim drugim autom u klasi jer je bilo davno a ja nisam imao dve blage o vožnji.

Par meseci nakon toga sam se vozio u nekom Meganu iste generacije.
Ja nisam primetio razliku u enterijeru između ta dva auta.
Čak su im identični neki dugmići.

Tako da kapiram da su one Dacia dizelke skroz okej za te pare jer je dci dobar motor. Po mom mišljenju ispred TDI-a.
Naravno JTD na prvo mesto :D

Poenta svega ovoga, ne verujem u ružne priče o Dačiji.

Da pređeš mnogo sa njom i da te služi dobro.

Edited by joshibeast

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vam, kolege! Znam, bio sam i sam sumnjicav kad sam prvi put otisao da ga vidim, ali sve one price o losoj plastici koja skripi, puca, lupa, urlice, ne stoje, mislim bar kod ovog mog. Sve je na svom mestu, za sada, da kucnem u drvo, dobro sluzi, posle 2 hiljade km za ovih nepunih 2 meseca voznje. Meni najvise odgovara potrosnja, koju sam, pazljivijom voznjom spustio ispod 10 litara plina! :)

 

Naravno, kad se gazi i preko 120 onda i potrosnja, shodno tome ode na preko 12l... Ali normalnom voznjom u granicama normale je ispod 10. Moram sad jos, na prolece da uradim, preventivno, mali servis, zamenim sve flitere, kaiseve, odem na pregled tng uredjaja, da zalecim one tri, cetiri ogrebotine po njemu i ja sam zadovoljan!

 

Pre toga ce da legnu novi zvucnici napred, a ovi original ce da idu u zadnja vrata, posto tamo nema uopste i mozda cu da vidim za ovaj bull bar.

Edited by delakroa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prve zamerke dacijasu: koliko je debeo volan ne vidi se na kom je polozaju na rucici svetlo, poziciji, oborenom ili off... mozda je banalnost, ali na hjuu se jasno videlo u svakom momentu... tako da moram da zavirujem da vidim da li su svetla ukljucena... isto i taster za gas, a posto se jos nisam navikao da vozim auto na plin i na potrosnju, cesto se moram sagnuti malo da uocim taster koji je ili na nezgodnom mestu ili opet, zbog debljine volana teze uocljiv...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima, ali nekako jos nisam navikao, sigurniji sam kad vidim na rucici da je ukljuceno :laughing:

 

Glupo zvuci, na hjuu nije bila lampica, pa mi ostade navika da pogledam da li sam ukljucio... tako da i dalje gledam u rucicu :)

 

@Buco, moguce da jesam, moracu jastuce jedno da stavim na sediste :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko je debeo volan ne vidi se na kom je polozaju na rucici svetlo, poziciji, oborenom ili off... 

 

Vozio sam skoro novi Sandero, ovaj poslednji, i meni se nije svideo previse tanak volan, skroz suprotno! Nekako odmah deluje jadnije sa tanjim volanom, tako da to kod tebe bih ja bledao kao vrlinu, a ne kao manu :)

 

Inace Stepway mi se dopada kako izgleda, a od Dacije mi se Duster ozbiljno svidja, ja bih to terao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prve zamerke dacijasu: koliko je debeo volan ne vidi se na kom je polozaju na rucici svetlo, poziciji, oborenom ili off... mozda je banalnost, ali na hjuu se jasno videlo u svakom momentu... tako da moram da zavirujem da vidim da li su svetla ukljucena... isto i taster za gas, a posto se jos nisam navikao da vozim auto na plin i na potrosnju, cesto se moram sagnuti malo da uocim taster koji je ili na nezgodnom mestu ili opet, zbog debljine volana teze uocljiv...

Drugar ima istu Daciju i imao je trip upravo zato da proverava svetla, da li su upaljena.I ako zna da su upaljena,posle 5-10 min.ce opet rukom proveriti na rucici...Ali pazi situaciju, uzeo golfa 2 od drugara, posto su zajedno isli negde i prica mi taj drugar da je ovaj, u toku voznje, bar 3-4 puta pokusavao da napipa prekidac na palici, i ako mu je prekidac za svetlo na instrument tabli xD

Hahahaha...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahahhaha, eto Angell, sta ti je moc navike :D

 

Polako se privikavam i na taj deblji volan, ono sto mi je jos smetalo u pocetku, u odnosu na hjua, jeste ispupcena sredina volana i nezgodan je polozaj ruke kada se u voznji ruka stavi na sredinu, kako sam imao naviku kod hjua da stavim ruku. Ali sad sam se vec navikao.

 

Duster stari mi nije nesto, ono resenje oko prednjih farova mi bas i nije po ukusu... ali je zato novi, restajlingovani Duster vrh! Tog bih vec posedovao kada prerastem Stepwaya :unworthy:

 

I jedna zamerka jos: nije konkretno autu, koliko prethodnom vlasniku :thumbdown: primetio sam da malo vuce u stranu, otisao kod vulkanizera, izbalansirao sve tockove, posle na optiku, gde su utvrdili da su otisle spone, pa nepravilno trosi gume i vuce u stranu... zakazao sam za ponedeljak da se to zameni i odradi i optika... kakav to covek mozes biti da tako unistis auto za nepune 4 godine, stvarno mi nisu jasni neki ljudi... valjda jer je bio direktorov sin... pa opet ona prica o bahatosti i nemarnosti stoji... :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...