Jump to content
FAS Goran
Tomic

Fiat Punto mk 2 1.2 8v

Recommended Posts

Evo, da i ja predstavim moj auto. U pitanju je Fiat Punto mk 2 1.2 8v kao sto pise u naslovu. Kupio sam ga preko oglasa u Batajnici od coveka koji ga je doterao iz Nemacke. Presao je 154465 km kad sam ga uzeo. Uradjen mu je veliki i mali servis, tako da ga ja prakticno vozim od nule sto se toga tice. Jako sam zadovoljan automobilom, super ide i za ove 2 nedelje nisam imao nikakvih problema. Od ulaganja sam imao novi radio i nove brisace. Bas mi lezi auto i uzivam dok ga vozim. Sto se potrosnje tice, nisam siguran kakva je situacija. Nisam merio. Na board kompjuteru pise 10.9 l/km u gradskoj voznji, mada su to sve kratke relacije manje vise (Zvezdara - Novi Beograd). Jako je ocuvan iznutra, nema uopste tragova koriscenja. Auto sam platio 1800 evra. Jedini problem koji sam video je to da mi pokazivaci obrtaja i brzine stoje ispod nule kad je ugasen auto, pa ne pokazuju tacne podatke. To moram da resim. Evo par slika sto sam danas napravio.

 

2014_11_09_14_48_29.jpg

 

2014_11_09_14_45_09.jpg

 

2014_11_09_14_45_40.jpg

 

2014_11_09_14_46_50.jpg

 

2014_11_09_14_47_21.jpg

 

2014_11_09_14_46_59.jpg

 

2014_11_09_14_47_38.jpg

 

2014_11_09_17_48_34.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

tomke,cestitam na kupovini :D sredi far koji ti magli,a sto se portosnje tice,to mora manje (tj da bude veca cifra na bordu) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo izgleda i bas mi se svidja sto je ova boja i enterijera i exterijera :) Odmah se vidi da je nemac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedan nemac. :) Ne znam da li je slucaj kod svih Puntica uvezenih iz Nemacke da imaju odlicno ocuvan enterijer. Kod mene samo na sedistu rupica od cigarete a ostalo perfektno.

Nek te sluzi Puntisa jos dugo i sredi to sa magljenjem fara. ;) Preko fona sam i ne vidim jel hlx oprema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rile legendo, i ti si tu. :)

Ma far mi sad najmanje smeta, hocu cajgere da sredim, a pre svega potrosnju ako je ovo velika potrosnja. Ne znam koliko je merodavna ova cifra sa borda, kad prelazim kratke relacije. Ako jeste, sta bi onda moglo da bude? Ja se generalno slabo razumem u kola, ali mi je lik sto mi je prodao auto rekao da mu je akumulator na izdisaju.

Sto se tice opreme, ne znam sta tacno ukljucuje ta hlx oprema, ali mislim da nije to. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto spominjes na tabli i sto se vidi na slici ces jako tesko da sredis sam rucno, verovatno je neko otvarao tablu pa je sredio, mozda mote dijagnostikom da se dovede u red, a mozda ce ti trebati druga tabla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu sam :-) sto se tice portosnje,dosta je velika,ili ga gazis pa trosi ili imas neki problem sa kolima. moj pri malo jacoj voznji ne prelazi 9l :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, 10.9 km/l. To sam vec ispratio ovde na forumu da je na starijim modelima km/l. :)

 

Sto se tice opreme, ne znam tacno koja je u pitanju.

Ono sto znam da ima su sledece stvari:

- manuelna klima

- el. prednji prozori

- sedista podesiva po visini

- airbag za vozaca i suvozaca, bocni airbag

- podesiv volan po visini

- tonirana stakla

 

Evo ga i link oglasa, ne znam zasto i dalje stoji. :)

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas5444264/fiat_punto_12_8v/

Edited by Tomic

Share this post


Link to post
Share on other sites

HLX ima drugačiji enterijer i kvalitetnije platno na tapacirima i sedištima, el. retrovizori sa grejačima, fabričke maglenke, vufer u gepeku, ključ sa tasterom za otključavanje/zaključavanje auta i to je otprilike deo opreme koje kod tebe nema. Sve u svemu auto ti je očuvan :unworthy: i mnogo mi se sviđa kako mu stoje felne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u pocetku bio ravnodusan sa crnim felnama (tj. nisu bas klot crne), ali mi se sad svidja kako stoje. Na prolece cu da ih osvezim sa istom bojom. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas lep Puntic :thumbup:

Sto se tice opreme,ja nisam siguran da postoji 8v HLX.Kada sam razgledao Puntice,HLX su uglavnom bili 16v i JTD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar crni Punto i da te lepo i dugo sluzi.

Nabaci mu neke presvlake bilo bi steta isprljti ovaku lepu boju sedista.

A da, kljesta i dobose u crveno, lepo ce da izgleda kroz crne felne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da, obavezno presvlake, pa kad prodas kola jednog dana, da uziva sledeci vlasnik u novim i cistim sedistima :D

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu je beli, koji ce mu presvlake i slazem se paunom za crvena klesta i dobose. :) Ja nemam nameru nikad vise da kupim presvlake za auto.

@zokipet mozda si u pravu za hlx, ne secam se da sam video neki 8v sa tom opremom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao presvlake i to je potpuni promasaj,posle nekog vremena se izlizu ili pocepaju i bas ruzno izgledaju.Sedista se ne prljaju puno ako se vodi racuna,a i nije tesko 2 puta godisnje uraditi osvezenje sedista u kucnoj varijanti i ponovo blistaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi. Da li iko ima predstavu sta je ovde moglo da se nalazi? Po onome kako izgleda, rekao bih da je nesto ovde stajalo, ali ne znam sta. :)

 

IMG_20150311_155224.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je leva strana ne vidim lepo sliku,posto gledam sa tableta trebao bi vufer da je tu.Verovatno je neko sklonio prilikom prodaje auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...