Jump to content
FAS Goran
acikota

Fiat 500L - test naknadno ugrađenog alarma (Meta)

Recommended Posts

Molila bih sve vlasnike Fiata 500l koji imaju ugardjen ovaj alarm da odrade mali test.

 

Povedena losim iskustvom koje je nas drug clan Sale imao sa obijanjem auta i neaktiviranjem alarma odlucila sam da testiram isti na mojim kolima i dosla do neprijatnog saznanja da volumetrijski senzori uopste ne reaguju kada aktiviram alarm, spustim sve prozore i pokusam da proguram ruku kroz zadnja vrata. Aktivira se ukoliko to isto uradim na prednjim vratima.

Pokusavali smo da podesimo senzore-nista.

Kontaktirali smo dilera koji je pristao da dovedemo auto sutra da provere sta se desava iako su nam vec preko telefona nagovestili da ne ocekujemo cuda jer su oni odradili sve po uputstvu. Proverite i vi na vasim vozilima da li vam se aktivira alarm i podelite iskustvo. Mozda su senzori isuvise slabi za ovoliku zapreminu unutrasnje kabine a mozda su samo pogresno podeseni.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proverio, onda kada se pricalo o tome ali nisam hteo da "opterećujem" Saletovu temu.
Ne prođe mi ceo dlan kroz zadnje prozore, i alarm odreaguje
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proverite i da li se aktivira pri otvaranju haube i 5. vrata.

Na Puntu je tu bilo problema negde na nivou vozilo-Meta-Delta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji tačno model Meta alarma ugrađuju u 500L, zna li neko? Pretpostavljam da ste dobili onu knjižicu/uputstvo za ugradnju alarma (piše koji je model na njenoj prvoj strani) + garantni list?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Model je 50926872. Knjizicu nismo dobili ali sam nasla uputstvo na netu. Bio je suprug u petak kod servisera i podesili su senzore. Sta su im konkretno uradili-nisu rekli posto smo mi prethodno pokusavali da podesimo poziciju i nije pomoglo. Bitno je da sad rade.A moracemo da proverimo ovo za haubu i 5.vrata.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je verovatno serijski broj alarma, nije naziv modela. Kod mene u Puntu je ugrađen Meta Systems M872AN-/15.

cxcb199036.jpg

Senzori imaju podešavanje osetljivosti baš zbog različite zapremine odnosno dužine automobila, ali i sitnih razlika u pozicije postavljanja i unutrašnjosti auta. Kod mene reaguju i na muvu zaostalu u autu, a kamoli ne bi na ruku gurnutu unutra. Zato obavezno pre parkiranja isteram sve muve, inače brzo počne da urla. :D

Ti senzori inače mogu da se i isključe po potrebi (recimo ako želite da na kratko ostavite psa u autu, a da pritom auto ipak bude zaključan i sa aktiviranim alarmom). Duži pritisak na dugme za zaključavanje ih isključuje.

Što se tiče haube, proverite i to, kod ugradnje u Punta se znalo da "zaborave" ugraditi potreban dodatni mikroprekidač na to mesto, pa alarm zato nije reagovao. Ostala vrata imaju već fabrički mikroprekidače koji inače signaliziraju otvorenost nekih vrata i pale ambijentalno osvetljenje, tako da tu ne bi trebalo da bude problema. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajde na napisem ovde koju jer se radi o Meta alarmu, a nisam nasao ni jednu drugu temu...

Konacno mi u servis stigao alarm koji su mi dugovali pri kupovini auta, a tek su juce nasli vremena da mi ga ugrade. Burazer oterao auto u servis, oni se ceo dan mucili i nisu uspeli da ga ugrade, ostao je auto i za danas ali opet imaju nekih problema, tacnije ne reaguju senzori prilikom provlacenja ruke kroz prozor. I ko zna sta jos uz to jer ostalo nisu probali: hauba, peta vrata, nagib... Ubedjuju mog burazera da tako i treba, da se samo pale zmigavci kada se provuce ruka kroz prozor. Rekao sam mu da to ne moze tako, da saceka i da im objasni kako alarm radi. Vade se na to da uputstvo za ugradnju ima gresku i cekaju od fiata da im posalje drugo.

 

Koliko je kod vas trajala ugradnja alarma? Koliko senzora imate u kabini? Sta bi trebalo jos da radi a da nisam spomenuo?

 

Ja ne mogu da verujem da im toliko treba za ugradnju alarma, puna dva dana, a rekli su da se montira za 4 sata. Trebao bi da znam jos neke detalje da budem siguran da su to uradili kako treba, pa mi mozete pisati. Sreca njihova sto ja nisam oterao auto na ugradnju jer bi im svasta rekao! Spremam se da zovem call centar i svasta da im kazem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji servis je u pitanju? Meni su ugrađivali 8 sati, ali može da se završi za 4 sata sigurno. Nije majstor znao na koji kabl treba da poveže CAN bus liniju... Pa nije htela da radi sirena nego samo žmigavci. Onda je posle 4 sata pokušavanja i lutanja u prazno došao momak koji je za 2 minuta rešio problem. Tačno je da u uputstvu nije lepo definisano na koji žicu se vezuje CANbus linija, ali ako je to, pa zar posle 2 godine od kada sam ja ugradio alarm nisu naučili kako se povezuje...

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju je servis iz Nisa, Auto MIG.

I ja sam pretpostavio da nisu nesto lepo povezali, ali mi nelogicno da nije dobro uputstvo kada je to pin to pin alarm. Znaci najverovatnije da je to to i da sam u pravu da ne znaju. E pa neka se muce sad kad ne citaju forum :D

Rekli mi da ce da naruce drugi alarm pa da probaju sa drugim. Nije mi hitno i sacekacu ih pa neka vide da nije do alarmne jedinice :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jel se na puntu zakljucava poklopac rezervoara kada zakljucas auto? na 500L ne, i nema zasta da prikaci kada su obicna vratanca....jedino da se nabduzi neki prekidac

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jel se na puntu zakljucava poklopac rezervoara kada zakljucas auto? na 500L ne, i nema zasta da prikaci kada su obicna vratanca....jedino da se nabduzi neki prekidac

Samo se vratanca zatvore nema nista drugo a kupi se cep sa kljucem koji svako moze da otvori steta sto alarm nije povezan sa vratancima bio sam ubedjen da je kod 500 l to bolje odradjeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam već 2 godine na 500L ugrađen alarm Meta System 50926872 alarm, montiran pri kupovini u Stojanov-u.

Od početka mi ne radi zvučna indikacija ativacije/deaktivacije alarma, majstori nisu znali da podese. Molio sam na oba redovna servisa da mi to setuju - kažu "ne može".

Ako je tačno što kaže član Etibor, problem je u CanBus-vezi. Međutim, kako vidim u šemi veze (slika u prilogu) CanBus se veže fabričkim konektorom direktno.

Mislim da se zvučna indikacija aktivira u setup-u softverski sa programatora, ali nisam siguran.

Da li neko zna kako se ovo radi i gde to mogu uraditi. Majstori u Stojanovu za 2 godine nisu još naučili?

Interesuje me i da li postoji neki ključić za sigurnosnu deaktivaciju alarma, ja ga nisam dobio?

Pozdrav i hvala!

wcfrd5.jpg

Edited by duleNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni nama ne radi ta zvucna signalizacija aktiv./deaktiv. alarma ali ,koliko se secam kad sam "proucavala" tu tematiku, radi se o nekoj Eu zakonskoj regulativi gde je "zabranjeno" uznemiravanje gradjana cestim ispustanjem zvucnih signala....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to je OK i mozda u neku ruku nije lose. Kod mene je problem sto uopste nema zvucnu signalizaciju, pale se zmigavci ali se ne cuje. Evo, dan dvanaesti a i dalje me serviseri ne zovu da to nameste...  :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...