Jump to content
FAS Goran
dr_kolew

Novi namet Državne agencije za Nove ugradnje plina od 1. 1. 2015.

Recommended Posts

Samo jedno obavestenje za sve one koji su ugradili plin a nisu uradili atest!

Uradite to do Nove godine jer od 01.01.2015. stupaju na snagu novi propisi

necete moci da atestirate vozilo, a samim tim ni da ga registrujete!

opsirnije u linku

http://www.abs.gov.rs/Uputstvo_za_podnosenje_zahteva.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta bre atest ce kostati preko 20000?

 

ne atest...

tipska projektna dokumentacija o prepravci vozila...

Atest je obaska...

svi serviseri i uvoznici autogasne opreme ce toliko da placaju po tipu motora...

u svakom slucaju to jos uvek nije skroz reseno pitanje,

za neki dan je sastanak sa ljudima iz ABS pa cemo da vidimo...

Sta podrazumevaju pod prepravkama?

 

pa to jos nije reseno...

jer ugradnjom autogasnog sistema se ne prepravlja vozilo

ono se samo adaptira na upotrebu druge vrste goriva

to cemo probati da izboksujemo na sastanku...

kao da ne shvataju sta rade!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedno pitanje posto vidim da se razumes u materiju.

Jel izvodljivo da se atestira tng uredjaj ako su prepravljeni usis i izduv na vozilu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da zvuci smesno (i zalosno) ali ajde da vidimo prvo ovde po forumu, da li mozemo da napravimo neku organizaciju, neki protest, nesto, bilo sta. Da se otvori tema za to, da vidimo ko bi bio spreman da se pridruzi, pa da ljudi zovu svoje prijatelje koji voze na gas, da se skupi rulja sa kolima, svi u bg... Ne mislim da divljamo nego da organizovano uradimo nesto dobro za sve nas... Kako madjari, izasli na ulice zbog poreza na internet od 2 eura, i odma im ukinuli porez... A mozda sam ja samo previse izgoreo od svega u drzavi

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se da nesto treba uraditi , dokle bre viseeee???? da li iman eko informaciju koliko je sada taj jebeni atest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jutros citam i ne verujem, dal je vise moguce...? Taman mislio da postavim link ka sajtu, reko dal je sajt pouzdan, jer na google ne izlazi na pretrazi... Kad vidim, vec je pocela prica o tome...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo što se dešava i što će se dešavati i ubuduće nije ništa novo i za našu državu ništa nenormalno. Godinama, da ne kažem decenijama se isti oprobani recept primenjuje na uglavnom energente - bili oni za grejanje ili za vozila....

Totti je malo stariji pa će možda znati tačan redosled ali uglavnom je scenario isti.

Grejanje na drva naj naj narod naravno krene na drva,kupuje peći (naravno poskupe)....zatim propaganda da je struja džabe i grejanje na TA peći idealno narod naravno pokupuje peći ali posle godinu-dve poskupi struja...aj sad malo na naftu.....ista priča, pa onda poslednje na gas gde su tako izigrali narod sa cenim da to nije normalno...... Sad se ponovo provlače TA peći i čvrsto gorivo kao idealno.

Nikakve razlike nema ni sa gorivima za vozila, uvuku (navuku) te u kolo i kad nemaš kud aj rokaj akcize, ateste, čuda, mUda....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedno pitanje posto vidim da se razumes u materiju.

Jel izvodljivo da se atestira tng uredjaj ako su prepravljeni usis i izduv na vozilu?

po novom zakonu ne bi trebalo da moze... 

mada verujem da to ni oni ne znaju sta sve moze a sta sve ne moze...

slazem se da nesto treba uraditi , dokle bre viseeee???? da li iman eko informaciju koliko je sada taj jebeni atest

 

tuto kvanto izadje oko 12000 dinara

Znam da zvuci smesno (i zalosno) ali ajde da vidimo prvo ovde po forumu, da li mozemo da napravimo neku organizaciju, neki protest, nesto, bilo sta. Da se otvori tema za to, da vidimo ko bi bio spreman da se pridruzi, pa da ljudi zovu svoje prijatelje koji voze na gas, da se skupi rulja sa kolima, svi u bg... Ne mislim da divljamo nego da organizovano uradimo nesto dobro za sve nas... Kako madjari, izasli na ulice zbog poreza na internet od 2 eura, i odma im ukinuli porez... A mozda sam ja samo previse izgoreo od svega u drzavi

to bi bilo lepo ali se bojim da je nemoguce...

u svakom slucaju cete biti u toku sa desavanjima,

jer cu pisati o tome...

sastanak je valjda sutra, pa cu vas obavestiti dokle se stiglo...

i mi smo radi, ako treba, da izadjemo na ulicu i iskazemo svoje nezadovoljstvo,

jer ovaj lopovluk sve vise raste i sve su bahatiji...

svuda oko nas je gas jeftiniji i kvalitetniji...

zasto ne urade nesto po tom pitanju, umesto sto gledaju kako da globe narod!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj sam atest je 12000 a ako uvedu ovo sto pricaju bice sve skupa mnogo vise, previse . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...