Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

vozio sam ga od zeleznicke,znaci hladan bio do Kaludjerice,picio autoputem,grejanje na 3ci i nije dosla skala na pola gde treba,nije postigo rad. temperaturu, tek kad sam krenuo uzbrdo uz kaludjericu da ga penjem tek tad je postigo, bio kod majstora kaze termostat 100% pa cu kupiti da ga zamenim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene dodje do radne,ali kad ga vozim bez gasa ili na niskim obrtajima temperatura malo opadne,a ukljuceno je grejanje na 1 ili 2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci i kod mene zreo za zamjenu a kupljen nov ima 3 mjeseca -.- kad ne radi grijanje zakucan je na pola, kad se upali grijanje spadne na 1/4 i tako stoji -.-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni tacno dodje do one linije gdje je 1/4, duva vrelo stalno al temp stoji gazio ga il ne, sve dok ne iskljucim grijanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni prosle godine cim je temepratura ispod 4-5 stepeni dodje do cetvrtine jedva i to mu je bilo to, grejanje mlako. Sad zamenio i antifriz i Vernet termostast i ocas posla dodje do pola i vozio uzbrdo, nizbrdo,pustao da duva na 1,2,3 ili 4 stoji zakucana na pola i greje extra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha kako ume da bude u drugim temama dobro je prosao. :) Ova je barem donekle vezana za njegov problem oko termostata dok kod drugih teme odu sasvim devetom pravcu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo poceo puntic da mi pravi problem

Danas sam ga vozio na benzin auto mi jedno 5km voznje cimao i nece da vuce,gubi snagu i nakon toga odem iz kaludjerice do centra grada na benzinu isao je normalno,u povratku kuci vozio sam ga na plin i poceo opet da trokira kao.na benzinu,nece da vuce i dva puta mi se ugasi u toku voznje. Nakon toga kad sam ga ponovo upalio isao je normalbo i opet poceo da trokira,nece da vuce,gubi snagu,ugasio se, i odjednom.mi crkne servo a bio je na city, nemogu da nanotam vilan koliko.je tezak i uopste mi ne radi servo sad,upalio mi.lampicu za akumulator,za ulje,za code neki kao kljuc, sve lampice,i kad mi se to desava da bece da vuce,trikira blinka mi ona lampica zuta za motor,kao slavinica neka sto je,blinka,a inace mi gori konstantno jer imam plin, auto sam nekako doterao kuci i ugasio i sad nece vise uopste da se upali,jedva pocne i da vergla,sve lampice gore,poludeo sam

Danas sam gledao scecice i.kablove,dobre su,svecice njegove orginal,a u ap sportu sam zvao i rekli.mi da moraju da se stave samo orginal koje kostaju 2900din jer oce da crkne kompijuter,svi majstori u guzvi,niko ne moze da ga pogleda a meni je hitno,sutra cu juriti,ne znam sta moze da bude,alternator los,akumulator los,bobina,svecice,kablovi nemam pojma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lampica za akumulator to je verovatno otisao altenator,najbolje kod elektricara oteraj. Meni je tako Astra popalila dosta lampica i servo nije radio kad je otisao altenator

Edited by Gagy.GM

Share this post


Link to post
Share on other sites

zamenio sam svecice i sad auto vuce normalno

malopre sam ga vozio po kisi i desilo mi se opet da mi prestao da radi servo,tezak volan,upalio mi lampicu za akumulator i ono cudo kao neki crveni cikica :) ,kao da nema struju,jedva svetli instr tabla,brisaci i prozori usporeno rade,i cim upalim svetla auto se gasi

gledali smo kod elektricara prekljuce kaze da alternator normalno puni

jedino akumulator da ne zeza

i to mi se desilo sve kad sam prosao kroz baru punu vode, na trenutak se cuo kao kais da zaskripi,servo prestao da radi i upalio te lampice,ja ga ugasio i upalim on radi al opet sve isto,i ugasim ga opet i vise nije hteo da se upali,nece ni da zavergla

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto si proso kroz baru si nakvasio pk kais koji je vezan na alternator, pa on zaskripio i proklizao. Ili nije dovoljno stegnut ili alternator nesto ne puni. Ok je da izgubi malo struju kad se nakvasi ali toliko bas i ne bi smeo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj prvo dotegni pk kais jer kad slajfuje kais slabije puni altenator,pa ako nije do kaisa meni najvise lici da je altenator.Mada proveri i akumulator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...