Jump to content
FAS Goran
Jakac

Nuova Bravo 1.6 M-Jet 90hp

Recommended Posts

Pozdrav forumasima  :)

Evo da i ja predstavim svoj auto... u pitanju je novi Fiat Bravo sa novim 1.6 multijet motorom i ergelom od 90 konja (2010. godiste). Vozim ga vec 4 meseca, a presao je po kompu oko 133000km. Kada sam ga video na oglasima, bio sam skeptican moze li ovaj motor sa ovom snagom nositi masu automobila od skoro 1400 kg, ali sam bio vrlo iznenadjen kako dobro vuce. Sa maximalnim obrtnim momentom od 290 Nm pri samo 1500 obrtaja, ima odlicna medjuubrzanja. Po snazi nije nista losiji od 1.9 M-jet 120 ks koji ima moj cale... isprobao sam ga par puta - brdo od Bubanj Potoka do Bg-a 130-140 km/h 6 brzinom ide lagano. Nema sportskih karakteristika svakako, ali za moje potrebe je odlican...

Sto se tice potrosnje, i tu sam prezadovoljan, po gradu trosi od 5,8-6,5L u zavisnosti kako ga vozim i kolika je guzva u gradu, a na otvorenom potrosnja se spusta na 4-4,5L. Sve u svemu neka prosecna potrosnja je oko 5.5L s obzirom da ga vise vozim po gradu.

Kad budem mogao, postavicu i par slika...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam bio iznenadjen, jer sam do tada cuo samo za 1.6 M-Jet od 105ks i 120ks, ali postoji i verzija, kao moj, od 90ks. A noviji Bravo benzici su 1.4 atmosfetski od 90ks i turbo benzinac od 120ks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako postoji kad nema niti jedne slike ?

Beli u pravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako postoji kad nema niti jedne slike ?

Beli u pravu.

Postoji i te kako, jer upravo ja imam takvog.. Kao sto rekoh, znao sam za verzije od 105ks i 120ks, ali eto postoji verzija i od 90ks. Mozes naci i na netu informacije o ovom modelu ako malo potrazis, a slike cu vec postaviti kad budem mogao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam za tu verziju motora od predstavljanja 2009..

Pričam ti za tvoj auto, svako predstavljanje prate slike. Slika nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovih dana sam bas zauzet, ali prvom prilikom cu ga slikati i postaviti slike...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da se fokusiramo na plivajuci zamajac :)
Za 1.6 mjet od 120 konja sam siguran da ima plivajuci, to mi je i serviser rekao, nego me interesuje jel ovaj sa 30ks manje ima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sto se ljudi cimaju oko tog zamajca po meni je mnogo bitnije stanje kompletnog motora i auta, nije ni taj zamajac najskuplji deo isto se menja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam sta ocekujete od polovnog automobila koji je pregazio stotine hiljada kilometara, pogotovo dizela, pa slabije ce to da ide,svi su oni na izdisaju to sto mi krpimo i tesimo se, nece od babe devojka nikad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...