Jump to content
FAS Goran
bobo4007

Lancia Lybra 2.4 JTD - problem sa snagom i izbacuje crni dim

Recommended Posts

Imam problema sa svojom lybrom 2.4 jtd jer auto je izgubilo vuču i izbacuje oblak crnog dima. Sličan problem sam imao prije 2 mjeseca i saznao sam da je problem RG ventil koji se zaprljao, skinuo sam ga očistio vratio i auto je radilo normalno sve do danas. Javio se ponovo isti problem, auto nema snagu, ibacuje oblak dima skoro uvijek pogotovo kada dodam veći gas ili kad ga umrtvim u nižim ortajima. Dim se smanjuje jedino kada pređe 2500 obrtaja, mislio sam da je ponovo problem RG ventil skinuo sam ga očistio ali bio je u dobrom stanju i prije toga.Ne znam u čemu je problem, može li neko da mi pomogne? Unaprijed hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da je neko crevo turbine prslo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda je čist,ali ne radi. Blindiraj ga pa ćeš znati. Probaj otkači džek protokomera,ako auto proradi kako treba,on je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto rece kolega. Prvo blokiraj egr jerr je moguce da zaglavljuje iako je cist. Ako nije do njega, onda dobro pregledaj creva od turbine pa ako ne nadjes uzrok otkaci protokomr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam potuno isti problem,na nizim obrtajima oblak dima i veliki gubitak snage dok na visim obrtajima auto poprilicno dobro ide i ne dimi,na dijagnosstici je pokazalo protokomjer,iskljucim ga auto ide mrvicu bolje ali opet nije to kako bi trebalo,stavim novi protokomjer i opet sve isto,auto nece gasa i dimi,ocistim EGR opet nista,promjenim majstora koji uzme EGR provjeri ga i kaze MOZES TI CISTITI EGR KOLIKO HOCES ALI ON JE NEISPRAVAN I NE OTVARA NIKAKO,kupim polovan EGR namontiram i vratim svoj stari protokomjer i osjetim snagu motora koju do tada nisam osjetio,jednostavno auto leti ko raketa i ne dimi skoro nista,,,,ZNACI NAJCESCI PROBLEM KOD NAS JE EGR VENTIL STO ZBOG LOSEG GORIVA STO ZBOG DOTRAJALOSTI....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogo si samo da ga zatvoris,nisi morao da kupujes drugi.Sto se tice problema sve ste rekli sta treba da proveri....

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam da sam mogao i da zatvorim,ali majstor mi nesto nije bio odusevljen kada sam mu to predlozio,sad ne znam na sto konta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa lepo napravis plocicu i zatvoris ga i tolko i nikakav problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,dolazim iz banjaluke i imam jedan problem sa Lancia Lybrom 2.4 jtd 110 kw,od prvog dana auto ne ide kako treba tj.nemam obrtni momenat koji bi trebao imati nemam vuce preko 2000 rpm.menjao sam protokmer,overboost ventil,ventil na usisnoj grani,cistio usisnu granu,nosio turbinu na remont,promenio sva vakumska creva i nista nisam dobio.Ako imate neka iskustva pomozite.i da zaboravio sam napisati blokirao sam egr ventil

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Cuka1985

 

Pa, ti si već uradio sve što bi se trebalo reći ovako preko foruma :) 

Je l dimi mnogo, je l si merio na valjcima taj obrtni moment ili je sve utisak? Koja je maksimalna brzina auta, ubrzanja, je l to ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema dima skoro nikako,nisam mjerio na valjcima to sam ustanovio sam jer sam vozio alfu 156 2.4 jtd od kolege,znaci njegov auto leti.max brzina je nesto jedva preko 190 al se bas napati da to navuce

I da napomenem da imam slab protok zraka kroz protokomjer kad je ukljucen mjeri 62-70 mg a potrebno je oko 275,kad iskljucim prokomjer ima 670 mg,al ji tada nema promjene u vuči auta

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dal neko zna gdje moze da izgubi protok zraka kroz protokomjer imam 56 mg a potrebno je 275,ostalo je sve rijeseno samo nemam taj protok zraka koliko je potreban,dal je nesto zacepljeno?supljo nije nista sve sam pregledao

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam i ja istu stvar, problem je u starijem softveru na lybrama koji mjeri na neki drugi način (kako su mi rekli u servisu Goran) kod mene na leru mjeri 60-61 koliko se sjećam (nov je protokomjer) i to mi ne pravi problem. Trebalo bi da se uradi ažuriranje softvera da bi mjerio 275 a ne 60 ali ni ja to još nikad nisam uradio jer auto se dobro ponaša.

Kako ti sada auto ide?  Nisi napisao šta je bio problem do sada jer vidim da si dosta stvari mjenjao.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 27.4.2017. at 9:37 AM, stefaan said:

 

 

Blindirao sam EGR,Proverio crijeva od turba ne pustaju,provjerio intercooler ne pusta,iskljucivao protokmjer,stavljao nov ili polovan uvijek isto

 

Edited by Cuka1985

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije izminjao sam sva vakumska crijeva

Sad je trenutno na auto stavljeno sa drugog auta:egr,overboost,senzor pritiska na usisu i ventil na turbini,i opet nista!!!DOVODI ME TRENUTNO DO GRANICE LUDILAAAAAAA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Creva da ali imas plasticne racve koje hoce da se zapuse. Na 1.9 ima specificna T racva koja se zapusi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino šta još meni pada na pamet da ideš u Novi Sad u Safe Chip tuning i nek ti za 50e izmjeri snagu i pojača tvoj auto, takođe logovanjem parametara možda on uspije naći u čemu je problem. Alfa ima mjenjač od 6 brzina koliko se sjećam pa izgleda da ide malo bolje sa kraćim prenosima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda bi valjalo razmotriti i stanje dizni i pumpe visokog pritiska...nije sve samo u senzorima... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...