Jump to content
FAS Goran
jasko__

Audi A4 B6 1.9 TDI - problem prilikom jačeg gasa?

Recommended Posts

Pa ono... jes' da je trošak, ali s obzirom na to kakvi automobili stižu kod nas nije strašno... naravno ako se zadrži na tome... 

 

Inače, ako je greška senzora brisana pa se opet pojavljivala, a sada se ne pojavljuje onda je svakako bio za zamenu... čak mislim i da nije skup...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada nesto razmisljam turbina sa tolikim aksijalnim luftom bi morala da zvizdi kao besna?

Neka ti to bude ako ne jedini, makar najveci kvar sa autom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada nesto razmisljam turbina sa tolikim aksijalnim luftom bi morala da zvizdi kao besna?

Neka ti to bude ako ne jedini, makar najveci kvar sa autom :)

Ne zvizdi ni sekunde drug

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitam da su za reparaciju turbine najjači ovi u Užicama...zna li ko kako to hoda, koliko je para otprilike...i koliko im treba da to završe...kad bi nekim čudom mogao doći do tamo drugim autom i donio svoju turbinu???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Para oko 250e i godinu dana garancije. Rade dobro (prvi put su mi uradili skroz lose medjutim vratio sam im posle par dana i uradili su je odlicno (vozilo je bilo astra G 1.7 isuzi). Vremenski ne znam tacno al pretpostavljam da bi ti zavrsili za 3-4sata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš mi je krivo što ti se ovo desilo. Imam jedno pitanke za tebe pre nego što ode turbo na remont.

Kakav ti je auto generalno? Da li valja kvačilo, trapovi, motor,.. Prersčunaj sad dobro šta ti je najbolje da uradiš da ne bi bilo kao sa onim Stilom.

 

Naravno, ako je samo turbo loš ja bih ga bez razmišljanja sredio, ali alo npr imam da uradim turbo i još imam 1500e ulaganja pre bih prodao auto i uložio novac u neki drugi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh zamisli kako je tek meni krivo...auto je vrh što se ostalog tiče, dijagnostika ne pokazuje nikakve greške (nakon zamjene senzora temperature goriva)...trap je dobar, ne lupa ništa...kvačilo - svi mi kažu da je dobro (ja se slabo razumijem jbg)..

 

Al eto yebe me vuča :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozoveš ih i najaviš se da ćeš doći (izdaleka :D ) i završe ti isti dan... sačekaš kod njih. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aksijalni luft pa zaglave krilca???

Ljudi, jel znate kojom brzinom se okrece turbina? Pri toj brzini nema sanse da bi zaglavila, razletela bi se sve u 16!

Ne kazem da kod tebe nije turbina problem vec da je sam proces gresenja turba ipak malo drugaciji. Mozda glavi lezaj pa koci vratilo i lopatice, ali kad bi peraja samo takla kuciste.... kaboooom ;) raspadne se turbo, ulje krene ka usisu, puni cilindre, rizik od iberture, od uletanja delova raspale turbine u motor......

A da se ne bi to desilo-repariraj na vreme.

Reparacija zavisi od stanja tvoje turbine ali generalno je cena 200-300€

Jedini koje bih ja mogao da ti preporucim su (ako izostavim Turbo servis Uzice, rade dobro ali su skupi, bar skuplji od ostalih za koji evro) ljudi iz Beograda, firma se zove Selp turbo servis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh zamisli kako je tek meni krivo...auto je vrh što se ostalog tiče, dijagnostika ne pokazuje nikakve greške (nakon zamjene senzora temperature goriva)...trap je dobar, ne lupa ništa...kvačilo - svi mi kažu da je dobro (ja se slabo razumijem jbg)..

 

Onda nema dileme. Rešqvaj i uživaj u kolima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa jankovicem, razletela bi se sigurno ali je po meni opet nerealno i da je lezaj zaglavi bez ikakvog zvuka, to bi zvizdalo ko ludo . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zviždi ni sekunde, samo izgubi vuču...i krene da trza

A majstor je sve raspakovao do nje i valjda "ispipao" i kaže da ima taj luft i da je u tome problem, i da se mora rješavati što prije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trujemo coveku temu ali..... pri velikim brzinama okretanja potrebno je jako malo da bi se izbacila iz balansa i to dovodi do ozbiljnih problema. Naravno da se desava ali uzasno retko da se krilca ostete a ne razleti turbo, kao i da lezaj ne "svira" ali ne valja. Ova druga prica je takodje opasna, gotovo da ne mozes zakljuciti da lezaj ne valja dok ne "zakuca" i napravi opet havariju. Sve jedno, razlika u ceni reparacije "samo" prosvirale turbile ili raspale turbine je 50ak evra. Ali kad se raspadne onda se mora skidati izduv i cistiti, usis takodje, zamena ulja sa filterom, pranje IC i pripadajucih creva sto kosta jos 50-100€ :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

On je meni nekako rekao da ima lufta napred-nazad a ne lijevo desno..tako nekako se izrazio..jbg cim rece turbina ja se pogubio pa ga nisam dobro ni cuo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uradio remont moje u Uzicu...samo je pustala ulje na osovini...150e.Nije imala ni aksijalni ni radijalni luft.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...