Jump to content
FAS Goran
ivick

Nuova Bravo - problem sa "Blue&Me", praćen blinkanjem kilometraže na boardu

Recommended Posts

Evo da podelim svoje iskustvo povodom blinkanja predjene kilometraze :) U pitanju je bravo sa blue & me. Elem posle duzeg vremena ja resim da updejtujem sadrzaj muzike na svom usb flesu koji koristim u kolima i sav srecan sto sam se resio da to uradim utaknem usb u prikljucak pored upaljaca. Dam kontakt, ukljucim radio i krenem da izaberem usb kao "izvor" sa kojeg ce pustati muziku. I tu krece ringispil, prvo treba mu minut ili jace da se odluci da pusti pesmu sa flesa, potom nakon nekih 20 tak sekundi zatrokira i prestane da se cuje ista, a potom pocne da mi blinka kilometraza(tokom odredjenog perioda vremena kilometraza se skroz izgubila sa displeja). I tako ja poludeo ne mogu da provalim sta mu je. Izvadim onaj flesh, probam ponovo da utaknem  tako u krug, al on nece pa nece da pusti muziku sa flesha. Na kraju izvadio onaj flesh, ali kilometraza i dalje blinka...

 

Tako da sam danas malo proguglao i nasao resenje problema. Elem neke pesme su "tagovane", u smislu da je u okviru samog fajla upisano nesto od dodatnih informacija, pa cak i dodata slika. Blue & me bash i ne zna da se snadje sa ovim, pa se zaglupi malo displej sa predjenom kilometrazom. Evo i resenja kako to resiti:

http://www.fiatforum.com/blue-me/344382-when-mp3-files-dont-play-get-recognized.html

Edited by neshaoct
Prebaceno u novu temu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se i ja samo nadovežem na malopre rečeno. Potpuno identičan problem mi se desio kasno sinoć sa Blue&me i ukupnom kilometražom. Skoro sam upejtovao sistem na noviju verziju i sinoć mi se desi prvi put da mi zablokira Blue&me i to tako da neće da pokrene reprodukciju pesama sa flesh-a. Primetio sam da na samom flesh-u ne blinka lampica i da na komandama na volanu neće da prihvati ni telefoniranje tj. da otvori imenik i pozove neki broj. U to počne i kilometraža da blinka konstantno. Izvadim flash, skinem minus klemu na sekund-dva i nakon toga sve klapa ok. Pušta sa drugog flesh-a muziku, radi fon i nema blinkanja km. Neki je bag do flesh-a ili do updejta mada je radilo i jedno i drugo bar metar dana kako treba.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moraš skidati nikakve programe za brisanje dodatnih informacija iz mp3 formata pesme, jednostavno u winamp-u desni klik na pesmu pa "view file info" potom obrises sve dodatne ubačene informacije u formatu u koliko ih ima tipa godina nastanka pesme, slika albuma isl. i onda klik na "ok".

Edited by M-a-r-k-o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitna stvar na koju treba obratiti pažnju. Taj blue&me je baziran na Windowsu za koji postoji neograničen broj malvera (virusa, trojanaca i sl.). Samim tim treba obratiti pažju kakve se sve fleške ubacuju jer teoretski može da se kompromituje sistem. Kači ziku samo sa svog kompa koji ima antivirus i uživaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, moj prvi post ovde. Cale je išao na more mojim autom i kad se vratio ne radi mi dugme sa telefonskom slusalicom i dugme za glasovnu komandu. Mada se telefon odmah poveže i mogu da pričam sve normalno, samo moram da se javim na telefonu.

 

Pokušao sam da nadjem temu, ali nisam uspeo. Nerviram se već sat vremena. 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@StefanPop

 

Dok se ne javi neko drugi sa više iskustva oko samog sistema, možda ti mogu pomoći fabrička uputstva oko toga:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38953-uputstva-fiat-nuova-bravo/

 

Ne znam da li je problem koji imaš ustvari kvar, ili je samo stvar podešavanja. Ako je ovo drugo, onda sigurno fabričke knjižice pomažu. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes li da udjes u glavni meni Blue&Me sistema (Last Calls, Phonebook, Message Reader, Media Player, Settings)? Tj. radi li ti u tom slucaju "Main" dugme (isto ono dugme koje koristis za javljanje, a u ovom slucaju za ulaz u B&M Main Menu)?

Svakako mozes da odradis i jedan reset B&M centrale, lako joj se pristupa iz kasete ispred suvozaca (da ne raskacinjes ceo auto sa accu). Pa ce se videti da li je problem do sistema ili do kvara MF dugmica ili spulne. Kako rade ostali dugmici (+, - , SRC/OK, ESC, ^ ,...), tj. da li su u funkciji, imaju li osvetljenje i sl.? Nema potrebe za nerviranjem ;) , sve se resava, a na Fiatovim cescim modelima uglavnom i za smesne pare... 

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni isto blinka km, ali meni uopste ne radi. Nasao sam ovaj link i probacu ovo da odradim, ali mislim da je samo crkla i da cu morati da se pomirim sa tim da ce blinkati non stop. Jedino ako moze nekako da se zaustavi blinkanje, a da se ne popravlja blueme.

https://www.fiat-accessories.com/blue-and-me-update

 

Ovo je isto to, ali neka link nek stoji

http://www.teamfiat.com/threads/update-blue-me%E2%84%A2-to-version-8-%E2%80%93-grande-punto-2013.12631/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Pluto said:

Jedino ako moze nekako da se zaustavi blinkanje, a da se ne popravlja blueme.

Mozes preko dijagnostike, tj. preko Proxy Alignment.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad sam probao i nije bilo nikakve reakcije, ni usb nije svetleo kao kad je povezan i nije pisalo update na tabli, verovatno je crkla centrala. Videću negde da nađem dijagnostiku da se odradi taj proxy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Ivan said:

Mozes li da udjes u glavni meni Blue&Me sistema (Last Calls, Phonebook, Message Reader, Media Player, Settings)? Tj. radi li ti u tom slucaju "Main" dugme (isto ono dugme koje koristis za javljanje, a u ovom slucaju za ulaz u B&M Main Menu)?

Svakako mozes da odradis i jedan reset B&M centrale, lako joj se pristupa iz kasete ispred suvozaca (da ne raskacinjes ceo auto sa accu). Pa ce se videti da li je problem do sistema ili do kvara MF dugmica ili spulne. Kako rade ostali dugmici (+, - , SRC/OK, ESC, ^ ,...), tj. da li su u funkciji, imaju li osvetljenje i sl.? Nema potrebe za nerviranjem ;) , sve se resava, a na Fiatovim cescim modelima uglavnom i za smesne pare... 

 

 

Hvala na odgovoru.... Ostala dugmad rade normalno osim ova dva. Oni ne rade uopšte, ali svetle. Ponašaju se kao da su nekako zaključana. To i jeste problem sto ne mogu da pristupim podešavanjima, pozivima itd. 

E sad, sto se tice reseta, da li će to da izbriše povezan telefon? Jer ako mi izbriše, onda nemam načina da povežem posle opet telefon. A barem mi to radi 

22 hours ago, neshaoct said:

@StefanPop

 

Dok se ne javi neko drugi sa više iskustva oko samog sistema, možda ti mogu pomoći fabrička uputstva oko toga:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38953-uputstva-fiat-nuova-bravo/

 

Ne znam da li je problem koji imaš ustvari kvar, ili je samo stvar podešavanja. Ako je ovo drugo, onda sigurno fabričke knjižice pomažu. :thumbup: 

Zaboravio sam da se zahvalim, hvala. Nadam se da ovo nije Spam. Nisam znao da citiram oba odgovora, ne snalazim se sa forumima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, StefanPop said:

E sad, sto se tice reseta, da li će to da izbriše povezan telefon?

Koliko se secam, mislim da hoce. Tj. da posle mora da se generise novi PIN za BT konekciju. Verovatno ce nekada auto ostati bez struje, pa ce opet to kad-tad doci na dnevni red, pitanje je samo kada. Moze se videti i koja je verzija Blue&Me (opisivali smo proceduru, ubacuje se USB flash, pa iscitava verzija sa njega), pa eventualno pokusati sa flash-ovanjem na noviju verziju (naravno opet novi BT PIN).

Malo mi je sumnjivo da bas ne rade 2 dugmeta vezana iskljucivo za Blue&Me (Main Menu i Voice Recognition, ostalih 6 dugmica imaju funkcije i kod radio uredjaja). Pre mi nesto vuce na sam B&M, nego da je kvar u MF dugmicima (koji sa nekim mogu i da se zamene, cisto za probu), samo naglas razmisljam sta sve moze u nekoj "Uradi sam" varijanti...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, potrebna mi je mala pomoc oko Blue&Me, sve je NEKAKO radilo kako treba do pre nekoliko dana, ali ovo sada vec pocinje da nervira.

Izvadio sam USB 2.0 flash sa vec postojecom muzikom da je promenim, obrisao staru, kopirao novu i kada sam vratio fles jednostavno ga vise auto ne vidi. Cak i kada manuelno pokusam da prebacim da cita sa flesa preko SCN dugmeta ne desava se nista.

Napominjem da je fles 2.0 i da je formatiran na Fat32, cak sam obrisao pesme i vratio stare koje su radile, ne radi opet.

Za sada vidim da usb port sija odnosno ima napon, proverio sam i osigurace ispod volana, svi su ispravni. Skinuo - (minus) klemu oko 30 min, vratio, opet nista. Update-ovao blue&me uspesno, ubacio fles, sacekao da zena kaze (update complete, remove drive), sto znaci da radi cim hoce da se update-uje, ali muzika nista... Jel ima neko ideju sta mi je vise ciniti? Probao sam i sa drugim flesom, nista...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/8/2020 at 12:32 PM, Ivan said:

Ne to, ako si odradio User Data->Delete Users, to ce samo obrisati kreirane BT konekcije (svodi se samo na software i verovatno opet istu situaciju).

Mislio sam na hardware reset cele Blue&Me centrale - skidanje sa napona i ponovno podizanje, generisanje novog PIN koda na instrument tabli i ponovno kreiranja BT konekcije. To cesto zna da pomogne u situacijama kada se B&M centrala "zaglupi".

Moze se odraditi skidanjem minus kleme akumulatora na kraci period. Ne bi trebalo posto je isti radio u pitanju, ali moze da se desi da u retkim slucajevima ponovo zatrazi Code radija. Pa bi bilo zgodno imati ga za svaki slucaj, a ako nemas isti, prethodno ostavi SN radija (pocinje sa "M") u odgovarajucoj temi pa cu ti to izgenerisati.

Drugi nacin je raskacinjanje same Blue&Me centrale, ali tu treba malo "roniti" u suvozakoj kaseti, skinuti plasticnu oplatu, izvuci centralu i skinuti njen konektor.

Kolega napisao u temi. Raskači pa probaj. 

E sad, ima i par "glupih" stavki, manje verovatnih. Vidi da li su konektori (pozlaćeni) u samom USB-u u Blue & Me USB uticnici neoštećeni (savijeni).

 

Svakako ga ponovo formatiraj u FAT32 sa default allocation size.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisao sam iznad da sam skinuo minus sa kleme na 30 min, ali nije pomoglo... Jedino ovaj drugi korak, da raskacim celu centralu pa probam onda. Nije mi trazio kod radija kada sam vratio kleme nakon pola sata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Code radija nema veze sa Blue&Me, to je zaseban uredjaj na CAN mrezi.

Nemoj nista resetovati, koliko vidim vec si to uradio. Hard reset je skidanje "-" kleme sa accu.

Moj predlog, umesto Source dugmeta, idi na Blue&Me meni na volanu, pa na Media Player i probaj da odatle iscitas foldere i da rucno pustis neku pesmu. Ako radi, verovatno ti je ugasena opcija Autoplay u Settings B&M, posle update na noviju verziju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane, puno ti hvala... Iskreno ja sam odustao bio od USB-a i narezao sam neki CD jer nisam verovao da cu lako resiti problem, cela poenta price je bila upravo ovo sto si napisao, radi sada i cita sa flesa sve kako treba. Nego od kada sam kupio auto, muziku sam brisao i postavljao novu na isti usb i cim ubacim odmah je ucitavao fles, posle je to prestalo i iskreno nisam znao da moram preko volana da udjem u foldere pa "play all". Hvala i jos jednom, sada radi sve kako treba. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da si ranije (ili resetovanjem B&M) ponistio Autoplay opciju ;) .

Kao sto ti napisah, ako ovo radi (a radi), sve je hardverski OK - idi samo u Settings za Media Player i ukljuci Autoplay. Da ne bi morao svaki put da pokreces manuelno, vec da se fleska pokrene automatski po ubacivanju u slot.

Nema na cemu, uzivaj. Tu smo da se pomognemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...