Jump to content
FAS Goran
CrackFox

Fiat nuova Bravo - skidanje fabričkog radija (CD plejera)

Recommended Posts

@shomispc

Hvala! Hvala i Skile86!

Pokusavali smo, naravno, malo levo, malo desno. gore-dole, ali je baš kao neka prepreka sa desne strane i ni makac.

A na skidanje pregrade ispred suvozača sam pomislio, jer i inače tuda mislim provuči kabl i montirati u pregradi MP3 spravu.

A i sa te strane je problem.

Polako ću se pozabaviti tim problemom, nigde ne žurim, a ne treba napraviti neku štetu.

Javljam kako ide...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nema na cemu ;)

A je l' mozes da skines one plastike izmedju plejera i kontrola za ventilaciju pa da iz tog ugla uradis nesto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@shomispc

Meni ne radi, tj. otkačila su se leva krilca ventilacije. Pa sam išao kod drugara koji trguje kolima, pa takve stvari sam popravlja i on reče kako se to skida bez vađenja muzike - bar sam ga ja tako razumeo.

Ako danas ne uspem sa jednim drugarom da izvadim muziku, mislim da ću ići do ovoga da on pokuša.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mislimo na istu stvar, ja sam mislio na onu plastiku koja (meni) landara ponekad I nalazi se ispod plejera a iznad tri prekidaca za ventilaciju (videh na slici da je kilma manuelna kao kod mene)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@shomispc

 

A, to. Ja sam je uspeo malo ”otvoriti” - pojavio se otvor izmedju muzike i te plastike, ali ne bih da silim dalje... za sada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

Ja sam ga drzao tako prislonjenog do skoro, dok ga u servisu nisu vratili na svoje mesto misleci da mi cine uslugu. :D

Za sad ne cvili nista, tako da mi se ne kupusa opet. :-)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari,

pomažem kolegi koji je kupio Bravo iz 2011 i želi da skine HU kako bi povezao aux (aux ima u meniju hu, auto nema "Blue&Me" ).

 

Prvi vlasnik je prilikom provlačenja kabla za parot verovarno oštetio levi limčić i sada HU neće napolje više od par cm. Desna strana je ok.

Na koji način da priđem tom delu "armature" kako bih taj limčić vratio na svoje mesto (može jedva da se vidi da je iskočio i pobegao na levo pa pravi kontru i ne dopušta vađenje HU)?

Da li da probam sa demontažom plastike oko HU i otvora za ventilaciju ili nešto drugo. Na slici u prilogu je obeleženo šta je iskrivljeno.

 

Hvala.

Pozdrav.

5798a060ae4d9_270220101731.jpg.d5e8fafe9675f30617a5a8ffcf2b8fa8.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sauriann

 

Kao što sam gore spominjao, ja imam isti problem, samo sa desne strane.

Pokušavali smo dohvatiti taj limčić kroz pukotinu između HU i te svetle plastike od ventilacije, pomoću žbice od bicikla, pomoću čeličnih limova... ali ne ide, tj. ne uspevamo da vratimo taj limčić bliže kutiji HU, da bi ga mogli izvuči napolje.

Pokušali smo da sklonimo tu svetlu plastiku od ventilacije, drže je 4 šrafa, 2 iznad i 2 ispod otvora od HU, ali je drži još nešto na tom mestu, verovatne neke žabice, a i pravi krug oko HU i mora se prvo HU izvaditi da bi se ona izvadila.

Nadam se da ću u subotu imati vremena da razmontiram ”pretinac za rukavice” ispred suvozača i da sa te strane doprem do tog limčića.

Ako to ne upali moraću preko noći ostaviti otključan auto sa upaljenom muzikom, da to reši neki narkoman.

Mi ”normalni” to, kanda, ne umemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, danas smo drugar i ja uspeli da iščupamo HU. Prvo smo dopola razmontirali pretinac za rukavice, sve oko komandi za klimu, plastiku oko ručice menjača... sve je to bilo suvišno.

Jer je drugar ipak uspeo žbicom od bicikla da utera jezičak u odgovarajući položaj da izvučemo HU napolje.

Najviše je od pomoći bio odgovarajući položaj automobila da svetlo pada dovoljno duboko unutra da se vidi šta se radi.

Kabel od Microlinka smo lako sproveli do pretinca, a samu kutiju Microlinka sam zalepio u gornju pregradu pretinca. I GOTOVO!

Slika 1 - sve razmontirano (mada ovde i ne izgleda tako)

Slika 2 - izvučen HU

Slika 3 - žbica kojom smo uspeli usmeriti jezičak

Slika 4 - lim/osigurač koji je pravio problem. Vidi se da je jezičak previše iskrivljen prema napolje i crvenim sam označio deo koji nedostaje. Verovatno ga je odlomio prethodni ”majstor”.

             Lim nismo vratili nazad, dovoljan je levi koji je ispravan.

 

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg

 

Nadam se da će nekome biti od pomoći ili još bolje da nikome neće ovo trebati... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, blaxican said:

Da li su nekome ostali "kljucevi" viska? treba mi da izvadim HU da i ja ubacim aux kablic...

Probaj ovako:

Uzmeš neki tanji lim (napr. od neke veće konzerve), napraviš traku dužine desetak cm, širine oko 5 mm (malo manje od proreza na HU) i vrh odsečeš pod uglom od 45 stepeni.

Lim guraš unutra tako da je njegov špic/vrh okrenut prema napolje, tj. guranjem ovog lima u prorez guraš onaj osigurač prema kučištu.

Srećno!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, možda nije pitanje za ovu temu ali nisam našao ništa sličnije :/

 

Da li je neko od vas narezivao Audio CD da bi ga pustao na fabrickom plejeru, i ako jeste, kojim softverom da narezem cd tako da se vide nazivi pesama a ne Track 1, itd. Pokušao sam sa Nerom a u windowsu napakovao lepo autora, titl i to, a probao sam i iz Windows Media Player-a sa isto tako napakovanim nazivima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna da li su kljucevi za skidanje radia u Fiatu Bravo, identicni za sve godista druge generacije ovog modela, bez obzira na godiste ili se razlikuju..? Buduci da moram da izvadim taj radio, pokusavama da kupim set tih kljuceva, ali mi trgovac u jednoj prodavnici kaze da takav kljuc ima za Fiat bravo, ali novijeg godista od 2008, ali da za 2008. nema...???Zar nisu univerzalni? I da li ovaj kljuc ss slike odvovara? Hvala! 

 

20191220_091951.jpg

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Jhony2503

Nepotrebno otvorena tema je spojena sa postojecom, tako da mozes da procitas sve ono sto te zanima i o cemu se vec odavno pisalo.

Kod ubacivanja limova za skidanje (koji su naravno isti za sve verzije) - vodi racuna da duza stranica obavezno bude okrenuta ka spolja. U suprotnom, limovi na radiju koji ga drze u lezistu se pokrive i posle je velika muka izvaditi uredjaj bez kupusanja. Evo fotke koja se i ranije vrtela, jasno je sta i u kom smeru treba pogurati:

 

5798a060ae4d9_270220101731.jpg.d5e8fafe9675f30617a5a8ffcf2b8fa8.jpg.95a4e7a20ced87d3d48102081e7a419d.thumb.jpg.4081c563ef7db960eb37dbedc3d6c7af.jpg

 

Limove ne moras da kupujes, mozes i sam da ih napravis - dimenzije imas u ovom postu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/66221-fiat-nuova-bravo-skidanje-fabričkog-radija-cd-plejera/&do=findComment&comment=1347810

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu i pozdravi "trgovca" ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo link... Razjasnili smo se kasnije-hteo je da kaze da imaju kljuc za Bravo I generacije, a da za II generaciju nemaju i da za njega ide isti takav kljuc, samo nesto duzi... 

https://www.velteh.rs/category/oprema-za-auto-plejere/alat-za-skidanje-auto-radia/5966/

 

A moze se kupiti i na Ali express-u ceo kit:

RSD 475.14 10%OFF | 1 set Car Radio Audio Door Repairing Clip Auto Panel Trim Dash Audio Removal Open Installer Pry Tool car hand tools kit set https://a.aliexpress.com/LvEtz1mY

 

Kupio sam android dvd player na Aliju, pa bih to sada da ubacim... 

 

20191219_181406.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjen post

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Mijailović P. said:

Nebi bilo loše da ostaviš kontakt gde se mogu naći spomenuti ključevi...

Ako neces da pravis, sto covek kaze - sve to preko brata Alija :) . Ista stvar, samo par puta jeftinija nego po nasim radnjama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prica o aftermarket multimediji prebacena je u odgovarajucu temu:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...