Jump to content
FAS Goran
CrackFox

Fiat nuova Bravo - skidanje fabričkog radija (CD plejera)

Recommended Posts

Da li je moguce skinuti fabricki radio bez ovih "vadilica" posto nemam predstavu kako da ih napravim?

Hocu da proverim da li su mi svi kablovi od zvucnika lepo prikljuceni posto mi u prednjim vratima rade samo bas zvucnici a od ostalih ni traga ni glasa, cak ni oni sto su na stubovima ne rade.. Je l' ima mozda neko podesavanje samo za to (ne nadjoh u upustvu), da se ne zezam i skidam za dzabe?

 

edit: Nisam siguran, ali mislim da kada pricam preko Parrota onda rade i prednji jer nemam utisak da mi zvuk dolazi iza ledja kao kada pustim radio..

Edited by shomispc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece da moze tako na Bravu, moraju ili te alatke ili da napravis sam od lima po tim dimenzijama...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, Markobgd said:

Onda sorry. Mislio sam da je ona fora sa rupicama pa da napravi nešto poput ovog što sam ja uradio.

IMG_20151031_004004.jpg

Mare nikako da prihvati cinjenicu da je kod njega u pitanju malo preradjeni Stilo :P , nisu ovde u pitanju 4 igle za pletenje ili zice za bajs :D .

Bez zezanja, vec je pisano na ovu temu a i Ticma je naglasio, potrebni su limcici koji se urade po potrebnim dimenzijama, vidi se vec i po rupama za kacenje na samom uredjaju:

keys.JPG23022010168.jpg23022010169.jpg27022010173[1].jpg

 

@shomispc

Taj Visteon je maltene isti kao i na Stilu, samo malo usminkan prema novom enterijeru. Mozes da proveris, ali cisto sumnjam da ti je problem pozadi na konektoru, poto je u pitanju klasicni ISO konektor (zajednicki konektor za svih 8 linija za zvucnike). Ono sto ti ja predlazem da uradis pre bilo kakvog kupusanja je ugradjeni "skriveni" test za Visteon. Mislim da je ista kombinacija dugmica kao na Stilu. Pritisnes i zadrzis dugmice "3" i "6" i startuje se provera zvucnika (nezavisno od setovanja na uredjaju). Test aktivira sva 4 zvucnika i tweetera jedan po jedan (koji se oglasavaju piskavim zvukom), a a sa zvucnika na zvucnik se prelazi sa dugmetom za sledecu stanicu/pesmu ">". Probaj pa javi rezultat.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam napravio limcice za 15 minuta a posto sam prodao auto visak su pa ako je nekome karaburma usput neka svrati po njih

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pustio sam test i svih 8 zvukova su mi probili usi :D ali kada sam opet pustio muziku prednji su tisi od zadnjih, ili sam ja lud :whistle:

 

E sad, slucajno sam video da mi ispod tapacira na haubi vire dva mala crna konektora koja nisu prikacena nigde, imate li ideju cemu oni sluze? Skinuo sam onaj tapacir i ne vidim gde bih mogao da ih prikacim. :blink:Izlaze uz sarke sa vozaceve strane, zajedno sa crevom koje je ustekano u prskalice na haubi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio ubedjen da fader sluzi za onaj lagani prelaz izmedju pesama kada pustam sa cd-a.. Aj sutra cu da probam pa javljam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, shomispc said:

Pustio sam test i svih 8 zvukova su mi probili usi :D ali kada sam opet pustio muziku prednji su tisi od zadnjih, ili sam ja lud :whistle:

Napisah ti iznad da se u 'hidden' (servisnom) meniju oglasavaju piskavim tonom :) . Bez kupusanja si utvrdio sa da su ti svi zvucnici OK, rekoh ti da pretpostavljam da nije do konektora zvucnika na radiju jer su sve linije u istom ISO dzeku.

Sad se, kao sto kolege rekose, baci na Audio setup. Pritiskaj 'Audio DSP' dugme do podmenija 'Fade', pomocu ON/OFF tockica podesavas odnos Front-Rear.

Ako zatreba, u ovom skrivenom meniju, razlicitim kombinacijama dugmica se, pored svih zvucnika, moze proveriti jos nekoliko periferija (ekran, radio tuner, CDC konekcija, itd...).

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jebiga, znam da je Fade postojao na Winampu I da sam ga za to koristio :D

bW9DHOH.gif

 

Fading I balance su mi na 5/10 sto znaci da ja tripujem da mi zadnji rade jace od prednjih, hvala na pomoci @Ivan I ostali :)


offtopic: Gde da pisem za ona dva kablica ispod tapacira haube? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu, u ime svih nas :) .

Ako je i Balance i Fade na pola-pola, moguce i da je do zvucnika ili licnog dozivljaja. Ja drzim upravo takva default podesavanja i desava mi se kada imam putnike i na zadnjem sedistu, iako je muzika lagana i tiha i ja normalno razgovaram - pozadi traze da malo smanjim jer je muzika preglasna. Na navigaciji imam lep vizuelni prikaz trenutnog podesavanja, mrdnem malo Fade ka prednjoj strani i svi zadovoljni :) .

Sto se kablica tice, ako sam dobro razumeo opis, jedini razuman odgovor je da su u pitanju instalacije grejaca prskalice, drugo nista nema u haubi :)  . Da  ne off-ujemo ovde, slikaj pa postavi da pogledamo u neku tehnicku temu, ja se napamet secam ove teme (doduse za Stilo, ali ispod lima i sminke Bravo je dobrano isti po mehanici i elektronici):

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, to je I meni problem. Kada sam sam u kolima bas me briga, ali cim je neko pozadi onda mi traze da smanjim a onda ja imam utisak da ne cujem.

Hvala jos jednom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, ja sam danas pokusao da izvadim muziku iz ležišta. Napravio sam alat, ta dva „noža”.

Ali, kao što se na slici vidi, uspeo sam izvuči samo nekih 1,5 cm. Zapelo je negde sa desne strane.

Sa leve strane se lepo vidi da je taj osigurač (koji oslobađamo nožem) slobodan i može se izvuči, ali sa desne strane baš u toj visini gde je osigurač je plastični deo koji zaklanja pogled.

Da li je neko imao ovaj problem?

I kako ga je rešio?

muzika.jpg

Help!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam na nekom stranom forumu da je u tom slucaju verovatno zakrivljen pin jer si okrenuo vadilicu kontra i da to mora da se isece nekako :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da kapiram šta kažeš.

Razmišljam da imam opciju da demontiram/izvadim pregradu ispred suvozača i bočno dođem do tog dela ili da demontiram ovu sivu plastiku u obliku potkovice što ide oko ventilacionih otvora.

A sve to da bih povezao onaj MP3 plejer NT Teama.

Probaću ovih dana.

 

Hvala na pomoći!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se isto tako zaglavila jedna strana pri pokusaju skidanja plejera. 

Ivan se sigurno seca. :-)

Probaj malo levo-desno, gore-dole i trebalo bi da prodje, osim ako neko pre tebe nije nesto iskrivio.

 

Nisam siguran koliko mozes da pridjes iz kasete, bez nekog rasturanja naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@skile86

Cuj secam, vucem stresove od tada :D . Em tudji auto, pazis duplo vise nego svoj, em slabo ima polovnih delova ako nesto krene naopako.

Ali smo mu doakali na kraju ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Grafit said:

Mislim da kapiram šta kažeš.

Razmišljam da imam opciju da demontiram/izvadim pregradu ispred suvozača i bočno dođem do tog dela ili da demontiram ovu sivu plastiku u obliku potkovice što ide oko ventilacionih otvora.

A sve to da bih povezao onaj MP3 plejer NT Teama.

Probaću ovih dana.

 

Hvala na pomoći!

 

Imas ovde nesto o tome http://www.fiatforum.com/bravo/314600-fiat-bravo-2007-stereo-removal.html

 

Ps. Javi kuda si izvukao microlink, posto je i meni to u planu uskoro :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...