Jump to content
FAS Goran
CrackFox

Fiat nuova Bravo - skidanje fabričkog radija (CD plejera)

Recommended Posts

Pozdrav svima , danas sam se rasturio pokusavajuci da skinem fabricki cd plejer na novom bravu. Nemam originalan alat za skidanje istog nego sam pokusavao da iskopiram ta 2 limcica  gledajuci na netu kako izgledaju. Ima cak i na yt procedura koja izgleda bolesno jednostavno ali meni ne polaazi za rukom.  Sve to radim jer sam narucio aux kabel da bih spojio telefon sa plejerom. Jel ima neko da je uspeo sa necim da izvadi pleyer , trebale bi mi tacne dimenzije tih limova posto ocigledno ovo sto sam ja pravio od oka ne funkcionis?

E sad nastade drugi problem koji nisam ni sanjao da ce biti. Na plejeru pritiskajuci SRC taster uopste nemam AUX opciju :realmad:. Samo cd , radio i media player ( za usb ).  Na netu i na yt se jasno vidi da svi imaju AUX opciju i onda naravno moze sve da se odradi. Jel moguce da moj pleyer nema AUX?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam i ja pomislio ali lik koji je snimao postupak vadjenja plejera i kacenja aux kabela je imao opciju  pre nego sto je nakacio kabel. Sve ne verujem da plejeri koji imaju usb nemaju aux .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel' Usb služi da na fleš napakuješ pesme, mp3 format i preko toga slušaš muziku u autu? Posto primetih da nema svaki Bravo Usb izlaz, verovatno u zavisnoti od nivoa opreme?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blue&me se doplaćivao uz svaki nivo opreme, nijedan ga nije imao podrazumevano.

Edited by totti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam srece da dobijem ono sto sam trazio izmedju ostalog a to je usb ( blue & me ) i "Interscope sound sistem" u paketu opreme. Jedino me uzasno vuce kupovina nekog dvd android gps sistema ali su oko 500+e , previse.

Edited by CrackFox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo dimenzija vadilica:

 

vadilica1.thumb.jpg.e0b55be9ac334d3a74d3a8b35b593c97.jpg vadilica2.thumb.jpg.ce4d9809c7b1df16cd656ef7e0435616.jpg

 

 

Edited by Ivan
Prebacene slike sa Postimage na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste da je stari post ali da "reknem" ako nekome bude trebalo u buducnosti. Ako auto ima Blue&Me onda Radio/CD/DVD nema mogucnosti za Aux, tj ima ali je u Aux ukljucen kablic koji vodi na USB. Kao mogucnost ostaje da se ubode neki od emulatora CD cd changer-a npr Yatour u za to ostavljen prikljucak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jos nisam uspeo da ga iscupam napolje , pravio sam te limice ali dzabe. Znaci ovo je provereno da auto koji ima Blue&Me nema AUX???

Da se ne bakcem onda sa vadjenjem, jbg kupio sam kabel ali lako ga je prodati..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do sad si mogao da naručiš preko ebay-a da ti stignu tipske, a mogao si i do nekog servisa da odeš da ti izvade radio... ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma imao sam druga posla i da pravo kazem zaboravio na sve to. Bakcao se 2 dana sa pravljenjem limica i to je sve. Sad video da je neko odgovorio u temi. A i ti preko ebay-a su 10-ak dolara , zasto da bacam novce ako je Dr Sidious u pravu

Edited by CrackFox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sa drugog foruma http://www.fiatforum.com/bravo/309993-aux-blue-me-headunit.html, imas tamo link ka modifikaciji koja podrazumeva presecanje i nastavljanje kablova ali to ne bih radio. Inace i mene je interesovalo da bih povezao tablet na aux ali sam na kraju odustao, a nema svrhe da bacam pare na emulator i da ga kasnije koristim dva puta godisnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, nisam probao :)

Imao sam neki FM transmiter, kinez, kvalitet zvuka je bio korektan. Ali ne mozes ocekivati ni da tablet ima neki visok kvalitet zvuka na izlazu.

Edited by Dr Sidious

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao Fm transmiter u svom auto takodje neki kinez i koristio sam ga svega par dana, kvalitet zvuka jako loš, mogla je da se sluša muzika ali lično meni se nije svidelo jer je zvuk bio tanak i slab sa šumovima u pozadini.

Edited by M-a-r-k-o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za transmiter i bukvalno vazi - koliko para toliko muzike, pisali smo vec detaljno o tome...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo link sa italijanskog foruma sa detaljnijim dimenzijama kljuceva za vadjenje. Ne znam koja je debljina platna za bonsek, sirina je valjda oko 12-13mm taman da se skinu zubi brusnim kamenom ali cini mi se da je tanje od mm.

Sto se FM transmitera za tablet tice postoji jos jedan problem a to je mala snaga na izlazu za slusalice, bice tiho koliko god da pojacas a sto vise pojacas kvalitet je gori.

Edited by Dr Sidious

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko semu gde koja zica ide sa zadnje strane CD-a?

Hocu Parrot da povezem ali nisu sve zice bas na svom mestu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo je i sema:

 

Esquema_8_pin_mini_iso_Aux.thumb.jpg.446f936cea3da71a1a77586bebefff1b.jpg

 

 

Edited by Ivan
Prebacene slike sa Postimage na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...