Jump to content
FAS Goran
Bozha

Kupovina sa ''staro za novo'' lagera

Recommended Posts

Ti gledaš samo sa svoje strane, tj. ono što tebi odgovara. Obrni uloge, postavi se u njihovu poziciju i reci da li bi na njihovom mestu drugačije gledao na stvar? :)

 

Uzimaju tvoj auto, da ga prodaju umesto tebe, uz sav rizik koji uzimanje tuđeg auta donosi. Uz to, računaju ti auto ne toliko puno manje od UPITNE tržišne vrednosti. Pa još i ako ti omoguće neki povoljan kredit za razliku u ceni - šta ćeš više :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš tako.

 

Uslugu preprodaje računaj 300e. I razmisli za koliko on može da proda auto, a da mu ne stoji 6 meseci.

 

Uostalom kome se ne sviđa ima alternativu :)
 

@Bumblebee koliko su tebi nudili za Cromu ako nije tajna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja ne razumem uopste te akcije, ne znam kome se to isplati... Mogu da razumem za kola kupljene kod njih i odrzavani pa to da bude ucesce za novi itd... Igore posvadjao sam se sa njima u trenutku ulaskanu garazu :) poceli da kenjaju kako oni googluju i odmah skinu 500e i ako nema ulaganja u tvoj to je ta cena. Po toj racunici ponudili bi 5k evrica i narao sto rek'o seksi lala, nema seme dileme :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da su mene npr punidli 5000e rekao bih ništa od dogovora i tražim (lupam sad) 6000e, nađemo se negde na pola i svi srećni.

 

Mislim da je prilično moguće sa svima pregovarati, pogotovu ako vide da im od tih 500e zavisi da li ćeš uzeti auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa svima je moguće pregovarati, samo je pitanje koliko si ti spreman "progutati" dogovor.

S obzirom da su naši kupci specifični i da svašta bude kod prodaje, to se još na neki način i isplati. 

 

Osim ako voliš cenkanje i poznaš trgovačke fore ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupac koji menja staro za novo želi da se ne cima sa prodajom, da pri tom taj "problem" prepusti drugome ali da ne izgubi ništa u odnosu na to da sam prodaje i na kraju da dobije maksimalan popust na novom autu (da podsetim još jednom da popust na svoj ne daje ni za živu glavu).  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako.

Kao što rekoh, u proceni vrednosti svog auta su najgori vlasnici C i E klase sa početka i sredine dvehiljaditih godina  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totti koliko kod tebe npr vredi moj Stilo?

Znaš već šta je i koliko uloženo, čisto me zanima koliko okvirno računaš takva kola :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

1500 max  :laughing:

 

 

Pa ne mogu ti tako reći dok ne vidim auto. Neka ulaganja se podrazumevaju da bi auto bio ispravan i ne mogu se naplatiti. Ne može mu to sad nešto drastično povećati cenu, već samo može pospešiti prodaju, tj. da se neko radije odluči za tvog u poređenju sa nekim takođe korektnim, koji ima istu ili sličnu cenu.

 

Dobrog Stila najbolje plaćaju oni koji ga traže mesecima i koji su se svega nagledali za to vreme  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno ću jednog dana zažaliti što ovo pišem, ali sa 2600e npr bih bio zadovoljan ako je instant zamena u pitanju.

Svestan sam da može moj Stilo da se proda za preko 3000e, možda i 3500e ako bi baš naišao neki ludak, ali dok nađem takvog preseli bi mi i prodaja i kupovina novijeg automobila.

 

 

Inače Totti, menjani su komplet trapovi, amortizeri su u garanciji, kočnice, nosači motora (sad će i 4i), termostat, veliki servis pre 4000km, biće nove letnje i zimske gume nadam se uskoro,navigacija, 2 seta alu felni +sitna ulaganja koja ne računam,..

 

Mićo iskreno ne bih ni uzimao auto ako nemam za duplo bolji, tj skuplji. Ne vidim poentu u zameni samo radi zamene :)

 

Znači ipak bismo se prilično lako našli za cenu.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa tvojim razmisljanjem, bi, jer nisi zamlacen a i posto bi uzimao dosta skuplji auto, tvoj "moze da se uracuna malo skuplje" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ima svoju cenu i toga treba biti svetan.

 

Da bih prodao Juga za delove , tj 100e trebalo mi je 2 nedelje i dođu ljudi pa se ubeđuju za 1000 dinara. Da ne pominjem što su pola rezervoara potrošili turirajući iako im lepo kažem da je otišla radilica i da ne treba paliti auto.

 

Na kraju su bili toliko bezobrazni da su dovodili neke magarce sa "nabudženim" Jugićima i pričali da njihovi ispravni vrede 150e da bi spustili cenu. Naravno, kada im izvadiš 150e i kažeš da ostave ključeve i idu malo promene priču.

 

Taj film ne bih opet da gledam :)

 

A što se cene automobila koji se kupuje tiče svakako bih išao na to da mi je auto do 30% učešća. Kapiram da ni prodavac nema mnogo zarade od mene ako dam auto kao 80% učešća, doplatim još 1000e i još računam da mi da maksimalnu cenu koju bih ja dobio. Mnogo je to rizika za prodavca i dugo treba da bi se izvukao novac.

 

To zeza i Bumblebee-a. Ako mu Cromu računaju 6000e on ima da doplati recimo 4-5000e i ako još to uzme na rate samo ih je za*ebao jer nemaju pare i imaju muku da prodaju Cromu za tu sumu.

 

Onaj kolega koji je uzimao Sportage je iskeširao ostatak koji je preko 80% vrednosti vozila i znaš kako onda mrdaju repovima i nude dodatne pogodnosti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to, mani dedi sa stilom i 8000e i ima trbusni ples da ti igra na sred puta onde, ispred kafica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to ti je poenta u biznisu - da se druga strana oseća kao da je na dobitku :)

 

Lepo odeš na plac, kažeš smatram tvoju cenu fisknom i smatram da moj auto vredi 3000e tako da ti doplatim još 7000e.

 

Normalan prodavac će računati da bi na kolima od 10 000 i kusur izgubio 500e u cenkanju + možda ne bi ni prodao auto, a krš od 2800e će već više ljudi pogeldati.

 

 

 

E sad zamisli drugu situaciju. Pro C'eed ima i za 9990e.

 

Samo dođeš u servis i kažeš "Zanima me vaš Pro C'eed, hoću da ga uzmem uz zamenu za moj auto koji cenim 6000e".

I sada je logičan sled okolnosti da radnik otvara oglase, vidi da takav auto ima i za 4000e, a  ti njima dođeš samo 4000 i još možda i na rate, pa šta ako ne platiš, pa mogu da završe sa 2 polovna automobila..

 

Ne kažem da je bilo ko postupio na ovaj ili na onaj način, samo kažem kako može situacija da se razvije u dva smera za čas :)

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma spremi ti 8000e i ne mozgaj mnogo. Jel tako deda :D

Edited by MS PK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore, oboriće ti Toti cenu zbog sveća u farovima. :p  Ne brine on da li je odrađen v. servis i kakav je auto mehanički, bitnije mu je da spolja izgleda lepo i da pali. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, svako svoga konja hvali a zamena je uvek rizik za obe strane.
Npr, kada sam ja davao moje Opelo u zamenu, pošto sam pošten, rekao sam da je kriva glava i da auto gubi vodu.
Nekom standardnom proverom, pa čak i teranjem u servis, teško da možeš da provališ tako nešto.
Na osnovu toga, spustio mi je cenu 200 evra.

Ja sam kupovinu auta završio u petak a moja Corsa je već u ponedeljak prodata po ceni od 100 evra većoj od one koliko

mi ju je on računao.
Jedina razlika je bila, kada me je novi vlasnik pozvao nako 3-4 meseca, u tome što njemu niko nije rekao da je glava

kriva i da auto troši vodu :)
 

Znači rizik je na obe strane (kod kupca i kod prodavca). Jedino što pravi razliku je ako nisi prevarant :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si redak slučaj poštenja

Uglavnom ljudi pokušavaju da uvale krša kroz zamenu. Uglavnom se provali, ali nekad možeš da popiješ kosku. Meni su prošle nedelje došla dva C4 1.4 benzinci u zamenu. Na oba odrađen mali servis pre nepunih 1000 km i na oba su šipke za ulje bile suve kao barut S' tim što je jednom čantra za vodu bila puna ulja... Naravno, vlasnici se čudili i nisu imali pojma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna je stvar kada ne znaš da nešto nije okej. Jbg ja nisam majstor pa da procenim šta je na autu starom 10 godina pred crkavanjem.

Sa druge strane ne bih mogao da živim sa činjenicom da sam nekome nešto uvalio a bio sam svestan nedostatka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...