Jump to content
FAS Goran
Bozha

Kupovina sa ''staro za novo'' lagera

Recommended Posts

Pozdrav,

 

potreban savet, kako doci do ponude auto kuca koje se bave zamenama staro za novo i koje kasnije preprodaju polovna vozila pod kakvim-takvim garantnim uslovima?

 

Na najpopularnijem sajtu za oglasavanje su mahom placevi, buvljak, sibicari... Zanimaju me iskustva, gde to traziti i da li se uopste isplati?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre 4-5 godina smo gledali u Welatutu njihova "korišćena" vozila. Ispostavilo se da su koštala gotovo jednako kao i nova ili par stotina evra niže za test vozila sa preko 10 000km, po meni totalno neisplativo i nelogično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stojanov, Radulović, AK Kole, Kompresor...svi imaju program ''staro za novo''.

Pogledaj njihove sajtove, sećam se da Kole ima ponudu tih auta na sajtu, verovatno imaju i ostali...nisam siguran ovako napamet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moji roditelji su kupili polovnu Skodu u "Autocacku" i dobili godinu dana garancije. Sa autom je bilo problema i garancija je u potpunosti ispostovana (cak su i akumulator zamenili u garantnom roku) - jedino sto smo morali ici do BGa u servis (garancija je vazila samo za "Autocacak", a ne za Skoda mrezu) i sto je auto morao biti odrzavan u nekom od ovlastenih Skoda servisa tokom tih godinu dana.

Edited by Mirko_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto... sestri sam uzeo Fabiju kod njih (nakon što je moj ćale ispregovarao cenu i NEproveravanje auta?! ). Bio je urađen veliki servis, gume su bile nove itd. ali je odmah konstatovano da je set kvačila u qrcu i još par nekih sitnica (ulje u kočnicama, neke plastikice nisu bile lepo nameštene itd) i prihvatili su da sve to srede, jedino je set kvačila plaćen po nabavnoj ceni (ali to je zato što auto nije proveren pre kupovine) koja je bila i više nego korektna. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa AK Kompresora otisla jedna odlicna prilika dok sam analizirao oglas... Bukvalno mi je nestao link. Posle preko tel. cujem da je tad prodat. Gledam ponudu ovih ostalih.

 

Sad sirim pricu van teme, koji bi servis bio za preporuku ako bih radio komplet kontrolu Fiata pre kupovine? Lokacija BG, Tosin Bunar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kia srbija.Rade staro za novo i imaju veliku ponudu vozila,sto svojih sto drugih marki.

 

http://www.kia.rs/used_cars/

 

Ali ne pise da li daju garanciju za svoja vozila.Npr iz 2009-10.Trebalo bi ,jer imaju sedam godina garancije i garancija je prenosiva do 2016-2017 npr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Sad sirim pricu van teme, koji bi servis bio za preporuku ako bih radio komplet kontrolu Fiata pre kupovine? Lokacija BG, Tosin Bunar.

 

Klik ovde:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/5125-fiatlanciaalfa-romeo-servisi-dileri-pozitivna-i-negativna-iskustva/

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj forum cars bi mogao malo poraditi na celokupnoj funkcionalnosti, hocu da se ulogujem, cvrc
 

Vaš nalog je deaktiviran i može ga reaktivirati samo administrator.

 
znači, moram čekati gospodina svevišnjeg   :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nisi dugo pisao, deaktiviran ti je nalog ... rece mi neko da su sve neaktivne clanove banovali i da ko nije registrovan ne moze da vidi nista osim ove pocetne ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije stvar sto su me deaktivirali nego je stvar sto nigde nema kontakta od administratora da ga obavestim da me reaktivira

Jedino da se ponovo registrujes

 

Ajd da je idemo vise u off

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vam ja kazem...to staro za novo su prevare i obmane. Nema servisa i auto salona ko me je pogledao ozbiljno i rekao da radimo to i to je u pitanju. Kad im to spomenes krenu da mrmljaju i previjaju..realne cene nece ni blizu biti tako da prodaj lepo preko oglasa i onda se bacite u kupovinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega sa posla je uzeo pre neki dan novu Vitaru - staro za novo.
Računali su mu njegov auto oko 500 jura manje nego što se inače prodaje po oglasima.

Fora je samo što je njegov "stari" auto 2011. godište za pređenih 60 000.

 

Kapiram da se za novije aute isplati i njima.

Starije aute svakako na oglase, bez obzira koliko je dobar i utegnut,

to njima ništa ne znači.

Edited by joshibeast

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinu 500e u odnosu na automobile koji su na oglasima ali ako ti imas u oglasima pet raspalih modela koji ne mogu da se mere sa tvojim odrzavanim onda treba da proceni realno stanje kola a ne aj da googlamo...paff tvoj vredi 500 manje.. Nosens totalni :) Meni su to uradili u bel caru u opelu juce.

Edited by Bumblebee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno gledano, auto koji je full održavan, mažen i pažen možeš da prodaš za cenu koja se tebi sviđa jedino nekome ko te zna.
To je problem koji imaju ljudi koji vode računa o kolima kada treba da ih prodaju.
Nikada nećeš moći da povratiš ono što si uložio u auto.
Evo sada gledam moj Stilo koji sam kupio u oktobru. Platio ga oko 3000 (preplatio ali mi je uzeo stari auto u zamenu pa mi nije bilo toliko bitno) i uložio u njega više od 1000 evra.
Mogao bih sada da ga prodam za 2800 max.
Džaba brate sve i dokazi o servisima i utisak o kolima kada ima na oglasima isti takav za 2500 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...