Jump to content
FAS Goran
Dante Bg

Kamioni, autobusi, mini - busevi...

Recommended Posts

Koliko god sam mrzeo Actros-a toliko mi je ovaj novi sa Cummins motorima zapeo za oko jer je sve samo ne Mercedes. Extra kamion u svakom pogledu, napokon je i Mercedes uspeo da napravi kamion. :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aktros da, ali oni matori mi se svidjaju. 32-jke, 35-ice, 44-orke itd..

Ali po meni je Scania tata :)

Znam da svi mnogo i vole i cene Man-a ali meni je nesto toliko odbojan da ne mogu da ga smislim, o Tg-u tek da ne pricam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i od mene jedan Svedja koji mi je ostao u lepom secanju :)

 

cxcb199056.jpg
 
A isao je kao lud. Da nije bila iglica ko zna gde bi otisla :)
 
cxcb199057.jpg
 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo već kod Šveđana... Večeras čekao bus iz Beča (Lukić Tours), došla Scania sa sve xenonima.

Čak je i vozač isti :D

 

cxcb199058.png

 
A sedišta ima boli glava :smoke:
 

Scania_Irizar_PB_C12_ACW_4.jpg


Gde mu je menjač?

 

cxcb199059.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Irizar je ŠvedCko koliko i Sylvia Kristel. 

Irizar Španski karoserista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do prosle godine nisam imao pojma da imamo direktnu liniju za Bec. :)
Imaju jednog skyliner-a i jednu Setricu, cini mi se 216hds.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A menjac verovatno ima na tabli, dugme D i ostala, mada si lose slikao, ne vidi se da nije pored sedista, jer i kamion sa automatskim menjacima nemaju rucice kao automobili nego samo prekidac kao na el.sporetu :)

Pretece me, a ja i ne vidim kvacilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nisam ja slikao, slika je sa neta... Jes', tol'ko sam lud, pa da slikam tablu u busu i da se ljudi krste koja sam budala... :crazy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nisam ja slikao, slika je sa neta... Jes', tol'ko sam lud, pa da slikam tablu u busu i da se ljudi krste koja sam budala... :crazy:

Moolim???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjac mu je rucica na desnoj strani ispod volana. Na rucici imaju polozaji za napred, nazad i dugme za ukljucenje automatski/manuelni mod. Kod kamiona ima jos par polozaja (C brzina i mod za brdo). Skanijin Opticruise menjac ima kvacilo koje se koristi samo pri kretanju i zaustavljanju. Inace, moze se voziti i sa manuelnim "saltanjem" pri automatskom modu, rucica gore-visa brzina, rucica dole-niza brzina. Takodje, moze da prebacuje iz 11-te u 12-tu i obrnuto naglim pritiskanjem papucice gasa do kraja. Jedan od najboljih menjaca koji sam vozio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je znači to.

Ne mogu nigde da nađem slike onog starog Volvo gradskog autobusa iz Novog Sada, sa onim džojstik menjačem na tabli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imali su i neki medjugradski autobusi taj dzojstik. Zaboravio sam da kazem da i ovaj novi Mercedes MP4 sa Cummins motorom ima menjac slican Skanijinom Opticruise-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj džojstik je za poluautomatik, Leyland. Vozio sam to čudo na Daf-ovom busu i ko stvoreno za grad. Odličan menjač.

Što se tiče automatizovanih menjača tu je pionir i tada najrasprostranjeniji Mercedes sa njihovim EPS (Elektropneumatische Schaltung) iz 1985 godine. Ubačen u kamione i u bus O303.

 

 

 Scania je nešto ranije izbacila CAG (Computer Aided Gearshift).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, 4+4 na samaranje mi je najbolji a i najbrze mogu da isaltam sa njim. Ne volim ni one manuelne ko sto je skania nosila i volvo a o onom manovom fuleru ne bih trosio tastaturu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stari Scania-nin 10-to brzinac je bio brz i dobar. Mada mu je falila još koja brzina. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...