Jump to content
FAS Goran
Dante Bg

Kamioni, autobusi, mini - busevi...

Recommended Posts

Stiliša, te Cobre (ja ih zovem zvečarke / jer sada zveče na sve strane) što potežu bi trebalo da budu sa MAN-ovim motorima dok ove slabašne sa prvim Deutz vodom hlađenjim motorima. Inače Deutz motorom mora da se kreće prvom, koja je izuzetno kratka. Ko ne zna da lagano krene rizikuje povredu vratnih pršljenova. Što znači dok krene i dok izšalta prođe večnost. http://www.deutz.co.za/pdf_documents/engines/industrial_mining_and_construction/1013/1013eben.pdfv

Sa MAN-om je daleko lakša priča jer krećeš kao sav normalan svet drugom.

Inače ništa posebno , jeftina turska baraka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali i svemogući multipraktik.

Kamion za sve.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bio glavni glumac u kamiondźijama dok su Paja i Jare vozili u Trsnšpedu. Ortakov ćale je dužio tog Henschela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totti samo vadi iz naftalina, ovi mladji nisu nikad ni culi za njega. Vozio ga ja nesto malo pre vadesetak godina. Nego kad se vec pitamo, jel' neko vozio MAZ-a sa onim menjacem s' desna na levo pa sve ukoso? Eeee, to je bio kamioncina, zamalo da ga kupim pre petnaestak godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam ove dampere Belaze u rudniku Bor kad su dosli.

Blokovi hidraulicni zardjali u transport ili mozda I proizvodnji.

Ofarbano ponegde I pomalo. Varovi tipicno Ruska skola- veliki I neobradjeni -iseces se ako dirnes bez rukavica.

 

Posle godinu dana majstori iz rudnika nisu bas mnogo odusevljeni.

Od njih 10-ak jedan je vec p[ostao donor delova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To me baš zanima kako ide taj menjač... Kad bi neko uspeo da nađe neki klip...

 

Brzine idu isto u H samo malo zakoseno u desno Hstim sto je prva brzina gde bi kod automobila bila treca, druga gde je cetvrta, treca gde je druga a cetvrta gde je prva. Iz sporih u brze "samaras" kao ZF menjaci samo su i tu bili mislim u kontra-smeru. Na uzbrdici kad treba presaltati razmisljas par sekundi pre kako bi to trebalo uraditi. :laughing:  Davno je bilo, ne secam se bas svih detalja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deluje strasno na prvi pogled ali ziv covek se navikne na sve, doduse uvek lakse na bolje nego na gore. Sad, nakon toliko godina i voznje novih kamiona malo mi mrsko da sednem i kao suvozac u neku krntiju  :smoke: ali nikad se ne zna sta donosi sutra.  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...