Jump to content
FAS Goran
Dante Bg

Kamioni, autobusi, mini - busevi...

Recommended Posts

Tema je otvorena za sve ljubitelje i vozace kamiona koji zele da razmenjuju iskustva,kace klipove i uopsteno diskutuju na ovu temu :thumbup:

 

Kamiondzije navalite ;)

 

Kamiondzije_2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da se Buca i Mića dogovore ko će da bude Paja a ko Jare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da krenem prvi.

Prvi kamion teške klase sa nezavisnim multi link vešanjem napred i zupčastom letvom.

 

    

 

  
Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ga snajka nahvata da se igra sa kamiončićima eto belaja.


    
Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam mogao da verujem kako ide ovaj Berkhof kad sam se prvi put vozio u njemu

E, dajte neku sliku Bove. Je l' se proizvodi još?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam odusevljen isto kako ide. U ''nasem'' Auto Kodexu imaju 2, relativno nova Berkhofa, cini mi se da su 2007 godiste, i ako se pogodi dobar vozac + raspolozen, pravo je uzivanje voziti se. Ono ide, ide, i samo ide. :scooter:  Neko vreme je Kodex imao i Bove, jednu manju bas, i jednu vecu. Ova manja nije zanimljiva, samo skakuce, ali ova veca je ladja bila. Zanimljivo mi bilo sto je kod vozaca imao dugme kao simbol kornjace i zeca. Koliko sam uhvatio prva, ili prve dve brzine su mu kao neke sporohodne za kretanje i sija "kornjaca", a dalje brzine se pali "zec". :D
Unapred se izvinjavam ako se frljam sa terminima, ja to onako sto uspem da vidim dok se vozim. :D

Bova_Reisebus_in_Mannheim_100_5571.jpg Nisam neki fan Bove, sam oblik mi je....pffff. :D

Edited by Stiliša

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo par fotki do mene, u čast dolaska g-dina Putina :)

Ovo je bilo 2007, onda sam još imao kose :D

Na fotkama su Kraz 255, proizvodnje 1978g recimo, i na poslednjoj fotografiji je URAL iz porodice 4320, koji se još proizvode. Kamioni su naravno sa dizel motorima. Pričao sam sa Rusima, sve hoće da se u firmi ratosiljaju th starih Krazova 255, i ne mogu da ih unište. Jedino da ih zakopaju negde u pesak. Imaju nove kamione naravno, koje kakve mečke, volvo i slično, ali ipak bez njihove tehnike iz kamenog doba nema posla. Jer gde svi ovi novi stanu, ruski kamioni i dalje ide. Napominjem da su u pitanju krajnje nehumani uslovi rada, na -50C i malo niže. Čudio sam se kako pale i voze te kamione, dok nisam video. Svaki kamiondžija ima kao veliku let lampu, samo je u njoj benzin, i ima pupmicu, kao ona za prskanje voća. Nadruka pritisak, potpali je, i greje sve mostove, menjač, karter, rezervoar... i kada upali nema gašenja. Tj ako stoji duže mora da greje mostove i menjač, jer je jako opasno krenuti na -50C odmah.

P5190076.jpg   P5200086.jpg

P5200088.jpg P5200089.jpg P5200092.jpg P5210103.jpg

 

Evo u kakvim sve uslovima moraju da rade kamioni tamo. Jeste da su mnoge morali da šlepaju guseničarima, samo što nema puta, nego voze kroz reku od živog blata.

 

I za kraj moj omiljeni klip:

Verovatno je ovaj sa kamazom prejako cimnuo, ali i on je bio pod teretom. A i drago mi je što je onako pocepao ono đubre od kineskog kamiona :p
 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ti nova Bova Tour_Futura_General.jpg

 

a ta futura se pravila od 1982. godine i tada je bila zanimljiva. 2007 blagi redizajn a 2010 Bova Magiq. Inače niža i jeftinija klasa buseva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Legenda Mercedes Benz O 303 1974-1992


 


1_mercedes_benz_o_series_1974_1.jpg mb_o_303_iraklio_auf_cretegreece_73524.j mercedes_o_303_15_rhd_100638.jpg mercedes_o_303_rhs_ehem_91376.jpg


 

MERCEDES_303_15_R.jpg photos_mercedes_benz_o_series_1974_1.jpg pi2cvrm_MERCEDES_303_15_R_2.jpg 

 

Licencno pravljen u Skopju (Sanos), Turskoj, Rusiji pa čak ga i Hyundai radio.

Nebrojeno nadgradnji na njegovoj osnovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daaa, legenda  :unworthy:


A u ova dva sam se najviše vozio kao mali:

231426092545img_4980.jpg

tam_170a_11.jpg


Sećam se da je ovaj TAM imao drugačiji i neobičniji menjač od ostalih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oooo da, te TAM buseve je imao i Stup Vršac, često sam kao klinja išao za Belu Crkvu kod babe i dede. Bili su dosta bučni, jbg, vazdušno lađena mašina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za TAM-a kad treba da stane lom živi. Mali doboši upareni sa hidraulikom ??????? znači propast. Hidraulika na tim težinama nema šta da traži.

SANOSi du uvek smrdeli i bili užasno spori.

 

 

Još jedna legenda visokog turizma Setra S215 1976 god do 1991

 

setra_s_215_hd_01.jpg Setra_S215_HD_in_Krak_w.jpg Setra_S_215_HR_Viernheim_100_4461.jpg
 
Ubedljivo najlepša Setra serije 200 S215HDH mislim da je američki derivat za evropu
 
setra_s215_hdh_1.jpg setra_s215_hdh_2.jpg setra_s215_hdh_3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste jbt, ti sanosi su uvek smrdeli. A uzbrdo nikako nisu išli. Da li su toliko retardirani bili konstruktori ili ih je savršeno boleo paja? Pa Rudnik nisu mogli da izvuku kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...