Jump to content
FAS Goran
milan81

Fiat Punto mk.1 Cult & Fiat Marea 1.6 weekend

Recommended Posts

Danas konacno sve zavrseno,odradjen tehnicki i registracija,posle puno napinjanja zivaca,i to prodje!Zezao me citac radilice pa cim se zagreje odmah se gasi,zamenio sam ga danas i sad sljaka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hocu kad se vidimo,15 dana sam je vozio neregistrovanu,cuti kad se zavrsi,sad sam miran!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bese malo gasa u patos da malo lakse dise,u cetvrtu skoro do kraja,nego stigoh da slikam kad je bilo na 170,inace ide 180 na plin,malo li je za karavana! :lol:2015_02_12_12_12_33_1.jpg?noCache=142437

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doslo vreme da se radi zadnji trap na Puntu,levi tocak se iskosio i amortizer dobio luft u cauri,istruleo filter goriva pa i on,posto se gospodja zali da joj mnogo trosi,a ja mislim sta zensko zna,kad ono curi kad radi auto posto stvara pritisak,ona plasticna zastita je krivac posto zadrzava blato i vlagu,a set reparacije ako menjate uzimajte samo SKF lagere posto drugi imaju lufta novi..Picture_655.jpg?noCache=1426876227987Picture_666.jpg?noCache=1426877662503Picture_667.jpg?noCache=1426877700212Picture_668.jpg?noCache=1426875845

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma viljuska nije nova,nego pukla sva 3 srafa sto drze balans stanglu pa je cale nosio u firmu gde radi,razbusili rupe i narezali loze a na kraju je ofarbao,pa je sada kao nova!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuo sam pricu skoro,lik radi reparaciju ramena,ofarba ih i ko nova,kazu pola radnji u Ob,Vencu prodaje njegova ramena,ne bi to novo stavljao,kad je i polovno uz ovaj reparacioni set kao novo,malo estetika i to mu je! :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkako sam uzeo Mareu cuje se neki lager ili natezac,pa zasto da mu mislim,jer onaj sto mi je prodao kaze da mu je radio veliki servis,ma kakoo da ne,i danas sam uzeo zupcasti set,malo pre ga rasturi burazer,i odlozismo za sutra posto se moraju zameniti semeninzi na radilici i na maloj bregastoj!Nerviralo me kad ga upalim pocne da ispusta zvuke cak.cak,cak,semeninzi se skoravili i rolna na pk kaisu se blizi kraju pa cu i nju zameniti!Evo i nekih slika od juce dok su bili cisti!Picture_680.jpg?noCache=1427146678Picture_678.jpg?noCache=1427146678Picture_679.jpg?noCache=1427146678Picture_676.jpg?noCache=1427146678Picture_681.jpg?noCache=1427146678Picture_682.jpg?noCache=1427146678

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je,i majstori njega preporucuju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imali smo niz problema sa zamenom seta,prvo se shebala loza na spaneru na glavi motora,naravno zajeban kvar,pa odlazi popravku to vece pa je sutradan buraz isao kod lika koji radi masinsku obradu za neki alat da razbusi rupu pa da ubaci novu lozu kao neku oprugu koju posle sraf od spanera utisne gde treba,upalismo auto i opet se cuje cak,cak,cak!Skidaj sve ponovo i stavljaj kad nece da se uspanuje natezac,pa opet skidaj kad ono dekla sto drzi natezac,sve razjedena na mestu gde treba da seta brezon sa natezacem,imam jedan ali je vec kasno pa cemo sutra da ga zavrsimo!!  Picture_714.jpg?noCache=1427411528Picture_713.jpg?noCache=1427411528Picture_715.jpg?noCache=1427411528

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno zavrsen zupcasti set,primetio sam kod ove Maree nista lako i brzo se ne zavrsava,nekako zilav auto,umesto ja njoj,ona meni dusu vadi,jos sutra da se zameni lager na alternatoru i na kompresoru klime i to je od mene!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa svaki auto je dobar kad se odrzava,to je cinjenica,predhodni vlasnik ili vise njih su to zaobilazili pa se nekome zalomi da mora,ali sad sam bar miran!Sumi,Punto je zakon za grad i blize relacije,imam Punta i bio sam do Grcke a posle par meseci do Bugarske,ali brate kicma trans,kod Maree je bolji polozaj za vozaca,i kolki gepek ima kad oboris sedista,ladno francuski lezaj da ubacis.Meni odgovara zbog ovog cime se bavim,pogotovo sto se otvaraju i donja vrata gepeka,mislim da ce se malo vise zadrzati kod mene,sad je odradjen veliki a prosle nedelje mali servis,i jos neke sitnice sto ima na trapu da resim-gumice balans stangle i stabilizator !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma koje 3 godine Buco,mnogo je to,merka mi je jedan ciga na pijac,svake subote me pita za nju,a vidim ga voli karavana,ja ga napali kako ima klimu,ovo ono,i on komso kolko pare da ti dam,cu vozim kadeta dok je reg pa na otpad,pa da pravimo poso,a i kadet mu karavan,ponudi li neku odgovarajucu sumu odma je dajem!Ce dodje druga,to li je problem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi ti tog kadeta i doplatu da se ne predomisli ciga. Teski su oni kad imaju pare , a kadet ce ti vrsi posao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...