Jump to content
FAS Goran
cupko

Lancia Lybra - problem sa centralnom bravom

Recommended Posts

Pozdrav
Pre par dana jednostavno crče.. Znaci, auto primi komandu preko daljinca, zatreperi, i to je to..
Cak i kad ga probam zakljucati mehanicki preko brave, zakljucaju se samo vozaceva vrata, ostala nista.. Totalni muk.
Gepek uredno otvara daljincem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo. I ja imam problema sa centralnom bravom. Kad zakljucujem sa daljinske, on zakljuca pa se otvara. i posle toga sam probao par puta da ga zakjucim ali bez uspeha, pa moram direktni manuelno da stavljam kljuc u bravu i tako 2-3x puta da zatvaram i onda posle toga radi normalni do daljneg. Sta je ovde problem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ytong

Obicno tako odradi kad neka vrata nisu dobro zatvorena.

Negde je bilo na forumu , cini mi se , da udjes u auto i zakljucas sva vrata  rukom pa onda otkljucas i zakljucas daljincem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:up: +1 stim što može da bude da su vrata uredno zatvorena ali da sam mehanizam centralne u nekim vratima pri zaključavanju ne siđe u krajnji položaj te iz tog razloga ponovo otključa.

Sedi u auto i prilikom zaključavanja (u trenutku spuštanja onih plastičnih klinova) pritisni jedan od njih jako dole npr. vozačev. Ako tada opet otključa ponovi zaključavanje ali ovaj put pritisni suvozačev.... proces ponovi na svim vratima dok u jednom trenutku auto neostane zaključan. Tako ćeš sa sigurnošću znati koji od mehanizama zahebava (odnosno koja vrata) pa nećeš imati potrebe da skidaš sve tapacirunge ponaosob.

Vrata na koja su se pokazala kao problematična, rasklopi (skini tapacir) i podmaži i razradi sam mehanizam centralne brave i brave uopšte! Dok je rasklopljeno probaj još par puta čisto da budeš siguran i skapaj. :smoke:
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se isto to desavalo na mojoj Lybri. Iako su sva vrata lepo zatvorena,stisnem dugme na kljucu i auto se zakljuca i istog momenta ponovo otkljuca. Ili obrnuto,kad hocu da ga otkljucam,stisnem dugme i auto se otkljuca i odmah ponovo zakljuca. To se desavalo par puta i prolazilo samo od sebe. Italijan i njegove bubice...  :thumbsup:   :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala.. Iscrpno ste to objasnili..

Ali, kako je imam dugo, probao sam sve te fore.. Medjutim taj dan nije reagovala nikako..

Drugi dan ostavim je rucno zakljucanu, skinem kleme sa akumulatora, i prenoci.. Sutradan spojim akumulator, i radi sve normalno..

Malo me istrzala, ali sad je ok..

Hvala svima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za vreme prošlogodišnjih poplava, sam zaplivao sa Lybrom i gospodjica se naravno ugasila. Dok sam pokušavao da se spasim iz nastale situacije, vozačka vrata su stajala otvorena i dosta kiše je palo na prekidače za otvaranje prozora. Kada sam kasnije dao kontakt, da bih uključio brisače u toku šlepanja, prozori su počeli da se sami otvaraju i zatvaraju. Haos. Nakon par dana se ocedila i sve po starom, osim što CENTRALNA BRAVA ne radi. Daljinski šalje signal, migavci zatrepere (više puta nego dok je bilo ispravno) ali brava ne reaguje. Ne reaguje ni kod ručnog zaključavanja. Negde sam čuo da ako crkne motorić na vozačkim vratima, ne rade ni ostali. da li je neko imao ovakav problem. Kakva je procedura skinuti taj motor. help

Pokušavao sam sva moguća resetovanja . Skidao kleme, menjao bateriju na daljinskom, ali se ne javlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec nekoliko puta (ne cesto i ne uvek) mi se desava da auto ujutru nadjem otkljucan, a siguran sam 1000000% da ga uvece zakljucam. Sta se desava i gde da trazim gremlina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec nekoliko puta (ne cesto i ne uvek) mi se desava da auto ujutru nadjem otkljucan, a siguran sam 1000000% da ga uvece zakljucam. Sta se desava i gde da trazim gremlina?

desavalo se i meni, resio tako sto sam otkacio ono veliko creveno, buzir, elektro instalaciju (kako god) na vozacevim i suvozacevim vratim, naprskao wd-om...

evo vec cetiri meseca sam miran...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otvori sirom vrata. Kod sarke ima jedno crevo unutar njega ima snop zica, instalacija, kako god. Evo kod mene na subspacevoj strani (jes da nije lybra) al nema veze :)5c0a8235a399be8b2a0086a1dd24fa32.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg izvinjavam se, kuckao sam na brzaka, morao sam da "odletim"...imam neki pp problema...

to, A stub mozak zakucao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sale,jesi siguran da su ti sva vrata bila lepo zatvorena? Nece da zakljuca ako su neka vrata samo "na prvi zub" zatvorena. Kad stisnes zakljucavanje,skljocnu brave i zakljuca,i odmah zatim otkljuca ponovo...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ne, nije to sigurno, znam na sta mislis, bukvalno se sama otkljucaju, ali ne odmah sigurno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...