Jump to content
FAS Goran
neshaoct

F1: Kalendar trka

Recommended Posts

ove godine imamo dva povratnika,Magnusen ponovo vozi za HAAS i Albon,koji ce voziti ua Wilijams.Dobre vozacke postave,jedino postavu Alfe F1,nemogu nikako da svarim

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam dali će uspeti da srede ovo ljuškanje bolida na pravcu,nije lepo ni za gledanje a mogu misliti kako je njima. Ovo važi za sve timove. ne znam samo šta su radili u vazdušnom tunelu kad nešto ovako nisu registrovali

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad su debili,ko zna sta su hteli da naprave od bolida i zasto menjaju pravila,navodno ta podnica najvise pravi problem,al da ne podrhtavaju auti na pravcu,pa neka smanje brzinu:D

sa danasnjeg testa,iz ovog ugla cudan mi ovaj Wilijams,lici mi na borbeno vozilo

 

 

Alex-Albon-Williams-F1-Test-Bahrain-Tag-1-10-Maerz-2022-169Gallery-7386b874-1879854.jpg

Charles-Leclerc-Ferrari-F1-Test-Bahrain-Tag-1-10-Maerz-2022-169Gallery-4b0c8265-1879870.jpg

Charles-Leclerc-Ferrari-F1-Test-Bahrain-Tag-1-10-Maerz-2022-169Gallery-11dfaaf6-1879980.jpg

Sergio-Perez-Red-Bull-F1-Test-Bahrain-Tag-1-10-Maerz-2022-169Gallery-4844d25-1879849.jpg

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bahrein test 2 dan. Navodno je Magnusen bio najbrži pri kraju testa i tako stoji na Hass-ovom sajtu,ali na F1 stoji da je Sainc najbrži.

FNldPoKXoAUPLnE.jpeg

FNhSlysXoAQpqVP.jpeg

Screenshot_20220311-111937.png

Screenshot_20220311-162146.png

FNk_20wXMAkDg66.jpeg

Edited by dach@

Share this post


Link to post
Share on other sites

Formula 1 dolazi u Las Vegas

 

f1 las vegas 01.jpg

 

Jedna od trka Formule 1 će se u novembru 2023. održati na gradskoj stazi svetski poznatog Las Vegas Stripa. Staza će biti duga 6.12 km i sastojaće se od tri velika pravca i 14 krivina.

Trka u Vegasu se pridružuje u kalendaru trkama Circuit of the Americas u Teksasu i novoj uličnoj stazi u Majamiju, a dolazi zbog povećane popularnosti F1 u Sjedinjenim Državama. Budući da kompletan kalendar za sezonu 2023. nije objavljen, nije poznato da li će trka u Las Vegasu zameniti neki postojeći događaj u kalendaru ili će se kalendar dodatno proširiti. Očekuje se da će bolidi dostići brzinu od 342 km/h na najdužoj ravnini u Las Vegasu, a trka će se sastojati od 50 krugova.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Katastrofa.

 

Čekamo još da otkažu Moncu, Spa i Suzuku a uvrste Los Anđeles, Čikago i Njujork, što da ne, i te ulice bi sigurno bile zanimljive.

 

Kuda ovo ide...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema gore od ulicnih trka ovo se vec vidi da je biiip staza, na silu napravljena kao i mnoge takve, od ulicnih staza priznajem samo one polu varijante poput Kanade i Auistralije, Baku mi je isto ok tu i tamo, MC bih odavno izbacio apsolutno smesno da se tamo voze ikakve trke a kamoli f1 ali jbg to je MC tradicija i centar dzet set zbivanja.

Imao sam prilike da prosetam "stazom" 10ak dana pre trke, gde je 90% staze vec bilo namesteno, tada sam stekao pravi utisak koliko je sve to u stvari usko i glupo za trkanje a sa druge strane nerealno koliko brzo f1 tu moze da prodje. Jedino je lep ambijent za slikanje i snmanje, nista vise.

 

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da.

Mi smo prisvojili sarmu iako je istočnjačka pa smo joj "popravili" kvalitet rižom. ^_^

Sve u svetu (west) ide u tom pravcu da se otima identitet i negira izvornost. 

Na kraju će ostati samo tužno prisećanje dok i to ne izčili.

E tada nastupa globalna selendra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da ovdje ima dosta F1 fanova, pa bi mi trebala jedna informacija iz prve ruke, ako je neko išao posljednjih godina na Hungaroring. Ove godine sam planirao da idem po prvi put, smještaj sam rezervisao, ali sam malo odugovlačio sa kupovinom karti i trenutno ih nema ni na jednom sajtu online.

Zanima me, zna li neko sa sigurnoscu mogu li se karte kupiti direktno na stazi, iako ih nema online? Naravno, jasno mi je da sjedećih mjesta vjerovatno nema ako su rasprodane, ali da li je bar moguće kupiti one General Admission na licu mjesta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ranijih godina je GA karata bilo online do same trke...Sada su se nešto nenormalno brzo rasprodale.

Ne sećam se da je bilo karata u prodaji na dan trke.

Mada, iskreno ne preporučujem ove ulaznice. Jednom sam bio i nikad više. Samo tribina!

Za GA moraš da dodješ u 7 ujutru da bi zauzeo iole bolje mesto i onda se pečeš na suncu ceo dan....

Ovako, ako imaš tribinu, dodješ kad god, izadješ kadgod...i imaš svoje mesto.

Prati na sajtu https://www.gpticketshop.hu znaju da se naknadno pojave karte....zvuci smešno, ali Madjari naprave novu montažnu tribinu i eto karti...

A najbolje je i jedino isplativo, karte kupovati online, još pre nove godine....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam bio 2 puta na GA i meni je bilo ok, ne znam dal se nesto menjalo od tada posto je bilo davno 1998. i 2002. godine ali neki moji drugari su i kasnije isli i isto dobro prosli

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam 3 puta uzeo GA ulaznicu i nisam se pokajao.

Tačno je da moraš da se nacrtaš ujutru da bi imao pristojno mesto i da se pržiš ceo dan ali 10-15 piva sve izleči i budeš trezan jer sve iznojiš.

Kad stignem baciću par slika i neki video kako je sve to izgledalo iz GA perspektive.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskustva su razna :)

Problem sa GA je da su nekad bila relativno dobra mesta sa dobrim pogledom ali toga više nema. Napravili su tribine na gotovo svim mestima gde su bila dobra GA mesta, kao što se može videti na slici:

Možda je pre 10-20 godina bilo bolje. 

Sada bukvalno moraš da dodješ pre 7 ujutru ako hoćeš da se izboriš za "sedenje na travi". U suprotnom, gleda se sa preko 100m daljine a to baš i nije neki ugodjaj. Dodatni problem je što mora da ide više ljudi da bi neko mogao da ode do wc-a ili po hladno pivo ili klopu a beko mora da čuva mesta. Uz sve to, zeznuto se izgori jer je jako sunce, a satima sediš .

Ranije je GA karti bilo na netu do pred samu trku, ali vidim da su ove godine rasprodate. Da li zbog toga što im je smanjen broj ili je interesovanje ogromno, ne znam.

Najbolje je svakodnevno pratiti sajtove za prodaju i tu i tamo se pojavi nešto.

 

Npr, pre par dana se pojavila i razgrabljena ponuda za  3 corner karte za 3 dana po ceni od 230EUR. 

https://www.gpt-worldwide.com/f1destinations/en/formula-1-magyar-nagydj-2022-2022/5462

 

Dakle, samo da se prati i uz malo sreće, možda naleti nešto.... Samo ako ideš na 3 dana, veruj mi da je već problem i naći smeštaj u hostelima....o apartmanima i hotelima da i ne govorimo. Baci pogled na booking, teško da ima nešto prihvatljivo a ispod 150EUR po osobi za dve noći.

  

fullmap_1500px_rgb.jpg

Ako ti je za utehu, rasprodate su GA karte i za  VN Austrije (ima još uvek tribina za 325EUR) a Monca još nije puštena u prodaju...mada pošto je Ferari jak ove godine, očekujem da karte za Moncu budu razgrabljene i paprene....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Formula 1 neće zameniti VN Rusije, kalendar ostaje na 22. trke

 

russian_gp_track_2.jpg.webp

 

Organizatori šampionata odlučili su da ne uvode zamenu za trku u Sočiju.


Zbog sukoba između Rusije i Ukrajne, Formula 1 odlučila je da izbaci sa kalendara trku koja bi se održala na ruskoj teritoriji, pa se od tada krenulo u potragu za eventualnom zamenom. Kao najveći kandidati za ovo upražnjeno mesto važile su Turska, Katar i Malezija dok se spominjala i opcija da smo mogli da imamo dve trke u Singapuru.

Ipak, na kraju Formula 1 odlučila da ne uvede zamenu, već da kalendar skrati pa će tako šampionat ostati na 22. trke. Sumnja se da je jedan od razloga za ovakav potez upravo logistika, koja nije jedostavna jer su timovi za pojedine destinacije još odavno poslali svoju opremu. Podsetimo se, VN Rusije bila je zakazana za 25. septembar.

 

Preuzeto sa: pole-position.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domenicali putuje na pregovore u Južnoafričku Republiku oko održavanja trke

 

Stefano_Domenicali_O_VN_Juzne_Afrike.jpg.webp

 

Prvi čovek Formule 1 posetiće ovu zemlju pre nego što krene u Kanadu.


Postoje određeni navodi da VN Južne Afrike mogla da se vrati u kalendar i ako je ona bila njen sastavni deo sve od 1962. pa do 1993. godine. Sada kako navodi The Telegraph Stefano Domenicali putuje u Johanezburg kako bi mogao da razgovara sa čelnim ljudima staze Kialami.

Inače, prema nekim informacija ova trka bila je planirana tek za 2024. godinu, ali moglo bi da dođe do određenih pomeranja pa tako VN Južne Afrike uskoči već 2023. Ono što je još nepotvrđeno jeste da bi određene staze mogle da ispadnu sa kalendara a među njima su Pol Rikard u Francuskoj i Spa-Frankonšamp u Belgiji.

 

Preuzeto sa: pole-position.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi stazu u južnoj Africi su renovirali skoro. Spa neverujem da će ispasti iz kalendara a francuska ima boljih staza od ove Pol Rikard

Share this post


Link to post
Share on other sites

VN Australije ostaje u kalendaru sve do 2035. a dolaze i F2 i F3

 

VN_Australije_Albert_Park_Produzenje_Ugovora.jpg.webp

 

Ove godine karavan se posle pandemije vratio na Alber Park.


Posle dve godine pauze Formula 1 je u aprilu ponovo posetila Australiju, pa je tako ova staza za tri dana vikenda ugostila čak 400 hiljada fanova. Upravo sve ovo uticalo je na vodeće ljude šampionata kao i na organizatore trke da produže saradnju. Ova stvar učinjena je na obostrano zadovoljstvo gde je ugovor potpisan sve do 2035. godine a pritom Albert Park videće i vozači Formule 2 i Formule 3.

 

 

Preuzeto sa: pole-position.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

F1 se posle 30 godina vraća u Južnu Afriku

 

f1 sa.jpg

 

Formula 1 bi trebalo da se naredne godine vrati u Južnu Afriku, a trke bi mogle biti održane na stazi Kjalami.

 

Prvi čovek Formule 1 Stefano Domenikali otputovao je u Južnu Afriku gde će se sastati sa predstavnicima lokalnih vlasti i organizatora. Nosilac marketinških prava u F1, ''Liberti medija'', zalaže se za što brži povratak afričke trke u kalendar. Prema nekim informacijama, obe strane su blizu dogovora, a trka za VN Južne Afrike bi već 2023. mogla biti uvrštena u kalendar.

U tom slučaju naredne sezone bi bilo 24 trka u šampionatu F1. Poslednja trka na stazi Kjalami održana je 1993. godine.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje dve varijante kalendara za narednu sezonu?

 

Start_VN_Spanije_Kalendar_2023.jpg.webp

 

Formula 1 još uvek radi na sastavljaju rasporeda trka za 2023.


Kako piše ugledni novinar Joe Saward postoji puno toga nejasno oko novosezonskog kalendara. Prema njegovim navodima odluka neće biti donešena pre kraja jula kao i da postoje dve verzije sa različitim opcijama, jedna sa 23 i druga sa 24 trke. Obe opcije u svom sastavu imaju VN Monaka koja još uvek zvanično nije produžila ugovor sa FOM-om, dok razlika postoji zbog VN Kine jer je ova zemlja i dalje pogođena teškom situacijom zbog korona virusa.

U oba kalendara uključene su i VN Južne Afrike i VN Las Vegasa, što znači da bi neke druge trke trebalo da otpadnu. Prema navodima Motorsport.com sve staze imaju dugoročne važeće ugovore sa FOM-om, osim VN Monaka, VN Francuske, VN Belgije i VN Austrije (ugovor ističe ove godine ali imaju klauzulu za produženje koja treba da bude aktivirana). Sa druge strane Stefano Domenicali izjavio je da će novi raspored trka biti drugačije organizovan, odnosno da će putovanje između trka biti bliža i lakša.

 

 

Preuzeto sa: pole-position.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

FIA i F1 posetili stazu Kyalami u Južnoafričkoj Republici

 

Kyalami_Staza_O_Povratku.jpg

 

Organizatori šampionata imaju nameru da se vrate na afrički kontinent.


Sportski direktori Formule 1 Steve Nielsen i Craig Wilson kao i šef performansi vezanih za bolide Richard Springett posetili su u ponedeljak stazu Kyalami gde su izvršili sve potrebne inspekcije. Oni će svi zajedno dati svoje mišljenje o potrebnim izmenama za standard Grade 1 jer ova staza poseduje specifikaciju Grade 2. Ove prepravke trebalo bi da uključe radove na krivinama, asfaltiranje zaustavnih zona, postavljanje potrebnog šljunka kao i uređivanje garaža. Takođe, potrebno je izmestiti i mesto za sletanje medicinskog helikopotera koji se trenutno nalazi u padoku.

Još uvek nema zavničnih potvrda, ali prema nekim najavama ovakvi radovi trebalo bi da koštaju organizatore od 4 do 6 miliona dolara.

 

Preuzeto sa: pole-position.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...