Jump to content
FAS Goran
andy91

Fiat Grande Punto - ne radi daljinsko zaključavanje/otključavanje

Recommended Posts

Taj kjuč sa kojim pokušavaš narezan ili fabrički ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja mislim da je original, ta dva ključa sam dobio s autom. Mogu upaliti auto s njim..

Sa skakavcem mogu i suvozaceva i vozaceva vrata otključati/zaključati i upaliti auto. A s ovim mogu otključati/zaključati samo suvozaceva i upaliti auto..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si spretnih ruku,možeš izvaditi cilindar iz suvozačeve brave i staviti u vozačevu bravu, pa ćeš tako imati centralnu otključavanje i zaključavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toga se nisam sjetio, odlična ideja..

Trebalo bi skinuti tapecirung s unutarnje strane i tako doći do cilindra? Cilindar ko cilindar nema veze od kojih je vrata, hocu reci da pasu medusobno i da ce raditi sve kako spada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cilindar pasuje,jedino nisam siguran da se neće promeniti smer otključavanja-zaključavanja. Pre toga skineš tapacirung i odšrafiš brave,skineš i zameniš cilindre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, drugačiji je smjer na suvozacevoj bravi..

Budem se poigrao s tim za vikend.. Hvala ti puno!

I posto mi ne radi daljinsko odlučio sam kompletan modul naručiti i spojiti, nemam druge opcije, kljuc se neda složiti, bio sam kod dva majstora..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preporucujem da kljuc sredite,jer je proces truljenja vec poceo,cim je daljinska komanda otkazala.

Uskoro ce i transponder otkazati,pa necete moci vise da palite sa tim kljucem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raspitujem se za to, ali bezuspješno..

Kako bi mi Vi to riješili koja bi bila cijena i kako sto se tice preuzimanja i slanja ključa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene sad problem kad stisnem dugmic svetli led i zatvara,ali led ostane i daje da svetli,i ne otvara.posle nekih 5 minuta ponovo radi i otvara kad stisnem ali led opet ostane.moguce da baterija krene da prazni i to prijavi sa ledom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

 

Kao prvo, već neko vreme pratim forum i dosta korisnih informacija sam pročitao, sve pohvale!

 

Nadam se da će neko od forumaša možda moći da me uputi kako da rešim problem na svom Grandeu. Na domaćim i stranim forumima sam tražio rešenje, ali nisam baš našao isto pitanje, zato i otvaram novu temu. Problem je sledeći:

 

Već nekoliko meseci, kada otključavam i zaključavam vrata preko original daljinca (skakavac) dešava se da pritisnem dugme 10-20 puta i auto ne reaguje. Zatim odreaguje, (otključa/zaključa vrata/gepek) i onda reaguje na svaku sledeću komandu koju pritisnem na daljincu. Situacija: Želim da otključam auto i 20 sekundi pritiskam svako dugme i on konačno odreaguje na 1 komandu. Kada se to desi, svaku sledeću komandu izvršava (5 puta zaredom otključam/zaključam) sve radi na prvi klik. Vratim se posle 10 min ili sutradan i opet neko vreme ne reaguje na komande. Neki drugi dan iz prve otključa čim priđem, a neki dan toliko dugo ne odreaguje da na kraju ključem otvorim vrata. Takođe mi je domet daljinca jako slab od kako sam kupio auto (cca 2,5 godina), hvata na 1-2m od auta a kada stojim iza gepeka nikada nije reagovao, moram da pomerim daljinac sa bočne strane auta.

 

Pokušao sam:

 

Da zamenim bateriju u daljincu (još dok je samo domet bio loš), pre 6 meseci i apsolutno nikakvu razliku nisam video.

 

Da testiram akumulator, jer sam pročitao na forumu da je nekome rešilo problem (slaba struja pa prijemnik ne radi kako treba). Oterao auto u servis, izmerili akumulator, kapacitet 87%, stanje napunjenosti 100%. Time sam odstranio akumulator kao potencijalni problem (a i alternator izgleda da radi ako je napunjenost 100%, a akumulator nikada nije skidan da bi bio punjen). Auto vergla i pali normalno.

 

Da odem do Ristića, on uzme daljinac i približi aparatu i na svako dugme koje pritisne, na aparatu svetli lampica (što bi značilo da daljinac svaki put emituje signal). On mi kaže da je do auta, daljinac je ok, ali kaže oni ne rade to.

 

Zanima me da li je neko imao slično iskustvo? Takođe, gde se nalazi antena ili modul centralne brave, negde ispod volana? Ne znam da li je negde loš konakt ili je antena krivac ili nešto treće. Dodatna informacija: Primetio sam da mi na nižim obrtajima (ispod 2.000 rpm) farovi blago slabije svetle, kada dodam gas kao da malo jače rade. Sa ventilatorom takođe, hladan auto, zamagljeno pa uključim na 3. brzinu i ispod 2.000 vidno slabije duva, dok na 1. i 2. brzini nema ove razlike. Ne znam da li je to namerno da ne bi trošio previše struje dok alternator slabije puni ili je to znak da nešto sa strujom nije ok.

 

Ono što još nisam stigao da probam je da ošmirglam ili zamenim kleme akumulatora, to što je akumulator ok ne znači da je veza sa klemom ok, samo imam utisak da bi onda i slabije ili jedva verglao. Ne znam koliko je tačno, ali jedan bravar mi je rekao da kada prijemnik jednom odreaguje na komandu, jedinica je aktivna sledeća npr. 2 minuta (vuče više struje), dok je posle toga u nekom stanju mirovanja, kao stand by (što bi dosta objasnilo ove simptome koje imam, kad se "probudi" radi normalno), ali opet ne znam šta je konkretan problem.

 

Izvinjavam se na dužem postu, ali valjda je bolje da sve što znam napišem :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Često se dešava da su uzrok prljave frevencije u okolini.Kod mene ispred firme dosta njih ne mogu da otključaju pa se odgura auto 100 metara i sve radi.

Tipuje se da je krivac Orion telekom

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj da otvoris kljuc i odmastis kontakte na stampanoj ploci...a proveri bateriju jos jednom, da ti nisu prodali staru, mada je mala verovatnoca...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
29 minutes ago, jevta said:

krivac Orion telekom

Generalno je krivac bezicna fiksna telefonija, bilo Orion, bilo Telekom jer koriste frekvencije oko 400 MHz.

Evo i sa sajta RATEL-a (https://www.ratel.rs/cyr/page/javne-komunikatsione-mrezhe):

 

Јавне фиксне бежичне комуникације

Приказ радио-фреквенцијских опсега и технологија у употреби код оператора ТЕЛЕКОМ СРБИЈА и ORION,  до истека рока важења лиценци (јун 2019.године):

 
UL (MHz)

DL (MHz)

Употребљена технологija

ТЕЛЕКОМ СРБИЈА

411,875 - 414,875

421,875 - 424,375

CDMA

ORION

415,625 - 418,125

425,625 – 428,125

CDMA

 

mislio sam da mi ne valja baterija, daljinac, losa antena od centrale... I odem u Bugarsku tamo otvara sa 50 - 70 m jer nema ometanja. Isti slucaj i u Bosni, CG...

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
48 minutes ago, andreja.micovic said:

mislio sam da mi ne valja baterija, daljinac, losa antena od centrale... I odem u Bugarsku tamo otvara sa 50 - 70 m jer nema ometanja. Isti slucaj i u Bosni, CG...

To verovatno objašnjava slab domet, ali da ne radi na 10 komandi pa hoće 10x u nizu 3 sekunde kasnije na identičnom mestu mi nekako ne deluje da je zbog Telekoma. Pritom, to je počelo pre npr 2 meseca, pre toga je samo bio slab domet. Mogu da napravim kratak klip sa demonstracijom problema...

 

57 minutes ago, lufti said:

Probaj da otvoris kljuc i odmastis kontakte na stampanoj ploci...a proveri bateriju jos jednom, da ti nisu prodali staru, mada je mala verovatnoca...

S obzirom na to da su mi u Ristiću rekli da je ok, onda ne znam šta da mislim, da li me nisu ni slušali ili stvarno veruju da nije do ključa 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ti modul u kolima dobije prvu pobudu, tj proradi, onda će raditi za redom non stop,. Verovatno čim se isprazne kondezatori, ili šta već, ponovo mu treba pobuda, kontakt. Vrlo je moguće da nešto u modulu zeza. Znači on dobije komandu, ali ne propusti doboljno struje da odradi zadatak.
To mi je onako, najlogičnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Scorpion5

 

Sto se tice pitanja pod rednim brojem 1., ako kazes da si naknadno napravio kljuc sa daljinskim komandama, logicno bi bilo da je taj koji je kljuc pravio i aktivirao isti. Al sto je meni logicno ne znaci da je i drugome, tako da treba proveriti da li je majstor dijagnosticki upario kljuc sa body kompjuterom, osim ako nisi kupio daljinski kljuc bez elektronike pa zato i ne radi, ili nema transponder u sebi. Uglavnom, narezivanje i daljinski kljuc kosta oko 90€ da se napravi...

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag / linkovanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Scorpion5

 

Da, i meni nije bilo najjasnije kao ni @Lufti...jesi li taj treći ključ napravio kao fabrički, upario sa kompom preko dijagnostike, ili je to možda kao neki naknadno ugrađen alarm gde si dobio samo ''šapicu'' sa komandama za otključavanje/zaključavanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...