Jump to content
FAS Goran
andy91

Fiat Grande Punto - ne radi daljinsko zaključavanje/otključavanje

Recommended Posts

Za pocetak lijepi pozdrav svima!

Nadalje, imam problem s daljinskim zakljucavanjem. Auto je kupljen i nije radilo, prodavač je rekao baterija. Promijenio bateriju i nece. Ostavio sam bateriju i danas gledam ona prazna skroz, nesto ju je ispraznilo. I sad ja otvorim kljuc, unutra sve oksidiralo i kao zahrdalo. Ocito je kljuc bio u moru ili slično. Očistio sam sve, ne radi i dalje.

Ima tko kakav savjet, nema nikakve lampice ja kljucu da vidim dal radi. Mogu upaliti auto ali daljinsko zakljucavanje ne radi.
 

cxcb130000.jpgcxcb130001.jpg
 

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kljuc se od vode ne moze tek tako ocistiti,i to ne mozete uraditi sami.Treba vam majstor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kljuc se od vode ne moze tek tako ocistiti,i to ne mozete uraditi sami.Treba vam majstor.

U redu. Kakav majstor mi treba, za sta? Sta bi trebalo sljedeće napraviti, rekli su mi novi kljuc 1800kuna.. Jel se nebi ovo dalo nekako spasiti?

Mozda kontakt sprej pa prespricati pločicu i sve kontakte?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako kontakt sprejom,kontakt sprej razjeda bakar.Treba vam elektronicar

 

@kolega.jankovic

Kod CODE2 vidi se na body computer-u natpis.Kod njega su zasebno daljinska komanda i transponder.

Svi CODE3 imaju daljinac(Grande Punto,Bravo,500 itd.).Kod ovih automobila su zajedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako kontakt sprejom,kontakt sprej razjeda bakar.Treba vam elektronicar

Reparirati kod kuce nije moguće? Sto mi sve treba od alata?

Da ste bliže ne bi bio problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lancia Y = CODE1(Fiksan kod).Kod vas ide daljinac sa jednim dugmetom u sredini,ili sa strane(ne znam tacno).Treba proveriti da li ima remote receiver,ukoliko ima onda moze daljinska komanda.

Clio 2 ima dve varijante.Ima varijanta ekvivalentu CODE1 u Fiatu,i varijanta ekvivalenta CODE3 u Fiatu.

Ukoliko je CODE1 treba opet proveriti da li ima remote receiver,ukoliko ima moze daljinac.

I onda imamo CODE3 varijantu,kod koga svakako moze da ima daljinac.

 

Uglavnom kod polovnih vozila je slucaj da dodju sa jednim kljucem,i to bez daljinca,a ustvari imaju mogucnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ako se uzme drugi kljuc daljinski, jel bi se dalo prebaciti kako na taj da otkljucava ovaj auto? Koji je princip jel bi mogao tko objasniti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ako se uzme drugi kljuc daljinski, jel bi se dalo prebaciti kako na taj da otkljucava ovaj auto? Koji je princip jel bi mogao tko objasniti?

 

Pojednostavljeno rečeno, kada ključ ima komande, on ustvari ima dva koda.

Jedan koji služi za startovanje motora. 

Drugi za daljinsko otključavanja i zaključavanje. 

Zato kada npr. rikne baterija, ili rikne ta štampana ploča koju si slikao, ključ i dalje normalno radi kada je u pitanju startovanje motora jer ta dva koda nemaju veze jedan sa drugim.

Za prijavljivanje drugih komandi treba ti kartica, kod kartica koja se dobija uz auto. Mora u body komp da se prijavi svaki ključ, svake daljinske komande. Ne može samo fizički da se prebacuje sa ključa na ključ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, znaci konkretno mogao bi nabaviti kljuc samo za daljinsko i taj kljuc prijaviti u body compu putem dijagnostike i onda bi on radio.?

Prvo sam ja mislio da ovaj ključ nije prijavljen, al očito je riknuo posto mi nekako jede bateriju a ne radi. Htio sam ga prijaviti putem multiecuscan 1.7 i fiatecuscan 3.6.2 i putem AlfaObd 1.8 i nijedan program nema tu opciju za moj Grande Punto 1.3 Multijet..

Koji program bi to mogao? Jer imam ELM327 i zuti adapter samo nemogu naci program koji bi to radio..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fes(mes) ima tu opciju za stila i alfu gt, a za GP nisam proveravao, ali ne logicno mi da za njega nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je rečeno da Grande ima drugačiji sistem od Stila, odnosno da kod Stila lakše ide sa ponovnim kodiranjem ključa nego kad je Grande Punto u pitanju.
 

Aha, znaci konkretno mogao bi nabaviti kljuc samo za daljinsko i taj kljuc prijaviti u body compu putem dijagnostike i onda bi on radio.?

 
Pa, šta će ti jedan ključ za daljinsko otključavanje, a onda drugi koji ćeš koristiti za startovanje motora? Bolje je onda staviti neki aftermarket alarm i dobićeš daljinske komande otključavanja/zaključavanja uz alarm.
Samo što dugmići neće biti na ključu, nego na posebnoj ''šapici'' alarma.
 

Koji program bi to mogao? Jer imam ELM327 i zuti adapter samo nemogu naci program koji bi to radio..

 
Examiner. Ima ga svaki ovlašćeni i svaki veći specijalizovani servis za italijane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce, kad budem imao pristup kompu provericu, u subotu-nedelju bi trebalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ni FES ni MES za Grande Punto nemaju.

Za Examiner sam cuo ali nezelim ni pitati u ovlasteni servis jer znam da ce biti skupo..

Razmišljao sam i ja o aftermarket alarmu, stavljao sam ga vec na Punta MK2, al radije bi ovo nekako složio. Pokušati cu kod elektronicara nekog pitati jel bi mi mogli osposobiti pločicu od ovog ključa, mozda bi me to kostalo kao i neki alarm pa radije to napravim.

Hvala Vam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoguce je prijaviti drugi daljinski ključ kod Grande Punta kao kod Stila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoguce je prijaviti drugi daljinski ključ kod Grande Punta kao kod Stila.

Dakle preostaje samo da ili popravim pločicu od ovog ključa ili nabavim aftermarket alarm i daljinsko..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mozes to da uradis,jer je tebi "KOD" na stampanoj plocici integrisan sa daljinskom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostavio sam kljuc na popravku pa cu vidjeti sto ce biti.

Problem je sto rezervni kljuc nemogu zaključati vozaceva vrata i komplet centralno, uopće se neda okrenut dok se stavi u bravu, a u suvozacevu bravu ide ali zaključa samo ta vrata.. Ne razumijem.. Zašto?

A mogu upaliti auto s tim ključem.. Kao da je prekratak pa ne udje do kraja u bravu, ne razumijem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukoliko brava nije menjana ili mozda unistena (pokusaj nasilnog otvaranja) probaj je naspricati VD om, mozda je samo zaglavila zbog otkljucavanja daljincem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...